Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki nem szeretne velem...

Mark77 kérdése:

Valaki nem szeretne velem vitatkozni a politikáról? Én egyébként kelet szimpatizáns vagyok és szeretnék érvek alapján valakivel vitázni hogy találjunk közös nevezőt és kicsit megértsem a másik oldalt is! Most vagyok túl egy olyan vitán ahol érvek->

Figyelt kérdés

Nélkül(és az érveimre nem reflektálva) csak a saját igazát állította a másik fél, és szeretném megérteni a másik oldal álláspontját is. Kül és (vagy) belpolitika

Chat is jó de inkább hívásban

16/F



2023. jún. 9. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Bőven 40 + évesen, megélve két teljesen különböző rendszert és egy rendszerváltást, tehát gyakorlatilag a gyerekem lehetnél, és pontosan abból kiindulva, hogy 16 évesen mennyire szög-egyszerűen gondolkodtam a politikáról és a világról, és amit a saját, korodbeli gyerekeimen látok, azt gondolom, hogy tökéletesen felesleges egy 16 évessel ilyesmiről vitatkozni.


Te még egy gyerek vagy, tele kimozdíthatatlan idealista elképzelésekkel a világról.

És ez így is van jól, ez egy életkori sajátosság, én is pont ilyen voltam, és a saját gyerekeim is ilyenek.


De azt is hidd el, hogy zéró élettapasztalatod van, és bármit is gondolsz ma a világról meg a politikáról, eltelik 10-15-20 év, és a közben megszerzett élettapasztalat birtokában saját magadon fogsz röhögni, hogy mennyire egyszerű voltál tiniként.

2023. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 D-Mano ***** válasza:
33%

Az Irányítók (hibás kifejezéssel "háttérhatalomnak" szokták hívni őket) az "Oszd meg és uralkodj" elve alapján osztották meg a Föld társadalmát "Kelet"-re meg "Nyugat"-ra.

Semelyik fél nem jobb, csak más narratívát/látszatokat használ. Bármelyik oldal "nyerje meg" a csatározást, ugyanaz az "Új Világrend" (Sátáni Világrend) fog kialakulni belőle.

Máshogy fogalmazva: ezzel a Kelet vs. Nyugat kérdéssel, amely mesterséges keretrendszerben most az emberek zöme gondolkozik, valójában arról szól a vita, hogyha ezt az emberek nem is tudják, hogy melyik hóhér végezzen ki minket és hogyan, nem pedig arról, amiről kellene, mégpedig hogy életben maradjunk-e vagy meghaljunk...

2023. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.es

Nemhiszem hogy le kellene nézni az életkorom alapján! Állítom hogy tájékozottabb és tisztán látóbb vagyok a a magyar társadalom nagyrészénél, bár mint tudjuk itthon ez nem nagy teljesítmény

2023. jún. 9. 22:49
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

#3

16 éves koromban én is ezt állítottam magamról.

2023. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D-Mano ***** válasza:
82%

1-es,

A sok 40+-os boomer*, meg a sok 60+-os nyugger*, akik a közösségi médiában gúnyolódnak, sértegetnek és személyeskednek, MINT A ROSSZ ÓVODÁSOK!, érdemi érvek helyett (pl. Orbánoznak, Gyurcsányoznak, libsiznek, bolsiznak, náciznak, fasisztáznak, stb. kifejezésekkel dobálóznak érvek helyett) majd a nagy élet tapasztalatával megmondja a tutit és útmutató fáklyaként lobognak a fiatalság előtt...


Tudod, az elmúlt évtizedek nem "csak úgy" megtörténtek, hanem a mostani 40+, 60+, 80+ korosztály aktívan építette azt, vagy legalábbis hagyta, hogy ez épüljön.


Legyünk engedékenyek: vegyük úgy, hogy a Kádári diktatúrában nem volt mit tenni, mert az életével játszott, aki szót emelt. De az Antall-i, Horn-i elcsalt rendszerváltás, és országkiárusítás, majd az azt követő Orbán-Gyurcsány rendszer országrombolása már kérdés nélkül az ő saruk: vagy tettlegesen-segítően, vagy tétlenül-ráhagyóan asszisztáltak mindehhez.


Ha itt valaki valami újat vagy érdemit tesz, az a fiatalság lesz. De őket éppen most hülyítik a posztmodern, szélső-progresszív (szélső-liberális) szellemiséggel a közösségi média trendeken és a szórakoztató iparon (pl. Netflix) keresztül, és a Noár féle kontraproduktív műbalhékkal, mint validnak bemutatott megoldásokkal. A másik oldalon meg mi van?? A Fidesz-i ál-konzervatív, ál-nemzeti, ál-keresztény propaganda, amely olyan visszataszító, hogy a valódi értékeket képviselő konzervativizmustól, nemzet-tudattól és kereszténységtől egy életre megundorodik minden fiatal, akik a Fideszt látják, ahogyan képviselik ezeket a szellemiségeket. A 30/40+-os korosztály meg úgy is asszisztál mindehhez, hogy hagyta, hagyja, hogy a gyermekeit a képernyő (agymosógép) nevelte/ nevelje fel, ami a már említett közösségi médiával és Netflixszel van tele...


*boomer, nyugger: a kor tapasztalatokkal jár, ami nagyobb bölcsességet adhat az embernek, régen adott is: volt miért tisztelni az időseket, volt miért hallgatni rájuk. De a korral az ember egyre jobban belemerevedhet a nézeteibe is, egyre kevésbé lehet képes rugalmasan gondolkodni, szemlélni a világot, egyszóval a kor begyepesedettséget is okozhat. És az utóbbi időkben, sajnos, egyre nagyobb a begyepesedett idősek aránya, a bölcs idősek arányához képest. Régen a bölcsek voltak túlsúlyban, ma pedig a begyepesedettek vannak túlsúlyban. És ők a bázisa ennek a rohadvány Orbán-Gyurcsány rendszernek, ami van...


Én: 28 F, ha ez számít valamit

2023. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Megértem az igényedet. De ez sajnos nem lehetséges.

Az érvek ütköztetésének alapvető feltétele az, hogy a megszólaló mond valamit egy adott szándékkal, a hallgató ismerje fel, hogy a hallotta kalapján mi a szándék. Mert ha ezt felismeri, akkor képes (amennyiben akar is) válaszolni. minden más esetben elbeszélnek egymás mellett.


Na most, ehhez megfelelő közeg kell, ahol általában az emberek megszokják, hogy kijelentéseknek mi a jelentésük. Csakhogy itt és most a fő cél a gyűlöletkeltés, és ennek egyik fontos eszköze a fogalmak, szavak, kifejezések összekutyulása. Márpedig úgy nem lehet eszmét cserélni, hogy közben állandóan fordítom le a mondottakat, hallottakat, mert akkor a figyelem erre, és nem a tartalomra összpontosul.


Nemcsak egy cselekvésnek kell megteremteni a feltételrendszerét az eredményességhez, hanem a gondolatnak is. Pontosan ez az oka a szavak szétszedésének, ezzel csökken a megbeszélés lehetősége. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak azt, hogy kicsi az esélye a sikernek.


Mellesleg e fórumon többször is voltam ilyen kísérlet résztvevője, minden hasonló tökéletesen sikertelen volt. De az igény kétségtelenül folyamatosan fennáll.


Kérdező! Mi azért nem tudnánk vitatkozni például, mert én már nem vagyok "szimpatizáns". Ha jellemeznem kéne, talán "megfigyelő". És a helyzetet rohadtul pocséknak látom. Itt különösen és végzetesen, de korántsem vagyunk egyedül, a trend mindenütt romló, csak nálunk nagyon. Ez mindig így van a történelemben, mikor a technikai, az ebből következő társadalmi fejlődés meghaladta egy rendszer kezelési lehetőségeit. Egy rendszerváltlás lesz a világban, és ez nem egyszerű. Mert ennek nem politikainak, hanem szemléletinek kell lennie. És szemléletet váltani elképesztően keveseknek sikerül.

2023. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem #5, nem számít. Ami számít: nem játszott az életével a Kádár diktatúrával, Most inkább játszik. Ami számít, a rendszerváltás nem elcsalt volt, hanem nem értett hozzá a társadalom. Ki jobban, ki kevésbé. Ki nagyobb ráhatással, ki kevésbé.

Te észre sem veszed elfogultságodban mennyire általánosítasz, összemosol. Nem a 40+, 60+, 80+ korosztály, se nem a csecsemők tették. Nem, a buta ám önelégült emberek tették, tíztől száz éves korig. Az ilyesfajta problémák elkövetői, elszenvedői nem oszthatók fel kor szerint, sőt vagyoni állapt szerint se, politikai beállítottság szerint se. Kizárólag észbeli minőség szerint osztható, ha már besorolni kell.


Lehet megmondani a tutit! Na és te mit teszel az ellen, amit kárhoztatsz? És miféle hatékonysággal, eredményességgel? Vannak tippjeim. Könnyű kitalálni, elég hozzá körülnézni.

2023. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 D-Mano ***** válasza:
100%

7,

Azért számít a korosztály, mert pl. a rendszerváltáskor, aki cselekvőképes felnőtt ember volt, az most hány éves??

Aki akkor 20-50 éves volt, az most 50-80 éves. Az Orbán-Gyurcsány korszak első támogatói pedig most 40-70 évesek... Kb...

Ők építették fel (vagy aktívan vagy passzívan) azt, ami most van. És most sz. r van!


Én mit teszek?

Érdemi cselekvéshez egy kritikus nagyságú tömeg kell. Hogy egy ekkora tömeg valódi egységben és valódi eltökéltséggel meginduljon, ahhoz egy erőteljes KÖZÖS KÉP KELL. Én a valóságot osztom meg az emberekkel: a valóság valódi működését, és azt, hogy mit kellene tenni. Mert, amíg minderről nincs egy masszív közös elképzelés, addig tehetetlenek vagyunk.

B-tervként a Mi Hazánk pártot támogatom. Velük az a baj, hogy habár már kapisgálják a valóságot, még messze járnak a valódi megértéstől, így a valódi megoldásoktól is...

2023. jún. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

23:13 , 23:47.

50+ os vagyok, de egyetértek veled.

Sajnos valódi változást, normális életet a többség nem akar ebben az országban. Valódi rendszerváltás nem volt.

Egyik sem fenntartható és emberbarát, sem a keleti, sem a nyugati irány.

Ez az idősebb korosztály hibája, de ti fiatalok tudtok ezen idővel változtatni, ha elegen lesztek hozzá, nemzetközi szinten, mert ha nálunk sikerülne is változtatni, az még kevés lesz a jó világhoz!

2023. jún. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

#1 Akkor vedd a fáradságot hogy vitatkozol vele, aztán kiderül.


D-Manoval értek egyet.

2023. jún. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!