Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Megindult a csudálatos ukrán...

Megindult a csudálatos ukrán ellentámadás?

Figyelt kérdés

[link]


Naagyon jól haladnak a fijúk.


(Jóslás:

meklén, kürasszír, hypno, meg még féltucat névtelen retardtált azon fog rugózni, hogy bezzega zoroszok :DDDD)


2023. jún. 9. 23:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező:

köszi az említést, pusszantalak :)


Egyik oldalon hírzárlat van, minimális szivárgással míg a másik oldalon cska győezlmi propaganda. Várjuk ki a végét, pár nap és kiderül hogy mekkora pofonba szaladtak az ukránok.


#3:

"nem fognak minden kilőtt nyugati harckocsiról fotót küldeni az Oryxnak az oroszok, pláne nem az ukránok."


Ebben némi ellentmondást vélek felfedezni. Azt világgá kürtölték az oroszok amikor a hiperszónikus Kindzsallal szétdurrantották a csirketelepet, azt is világgá kürtölték hogy már megsemmisítették az első Bradleyt, miközben még be sem hajózták őket onnan 10 000km-re. Konasenkov szerint az ukrán légvédelmet is megsemmisítették már kétszer, és mostanság a szét lőtt John deereket is Leopardként tüntetik fel.


Ha lenne felvételük nagyon sok szétdurrantott "új" nyugati technikáról annak irtózatosan nagy propagandaértéke lenne és mindenhol tolnák ahol csak tudnák. Ezzel ellentétben az elmúlt napokban minden második pixelkupacra azt mondták, hogy Leopard. Akkora propagandaértéke van ennek, hogy képesek voltak török Leopardot átphotoshopolni Ukrajnába... Akkor szerinted nem kürtölnék szét a világban, ha szétdurrantottak volna jelentősebb mennyiséget? Minimum full HDban nézhetnénk a kiégett Leókról a videókat ( ahogy ugyanezen okból kifolyólag nézhettük fordított felállásban ugyanezt tavaly tavasszal).


Dzsonszi:

" amikor az általad felsoroltak elismerik, ami miatt egy éve vitázunk velük, hogy nincs értelme támogatni az ukránokat fegyverrel, mert csak még több ukrán halotthoz vezet."


A nemzeti dal megvan? Fényesebb a láncnál a kard és a sehonnani bitang ember?


"Mindig ránk tették az oroszszopó, putyinnyalonc stb. kifejezéseket"

Lehet rászolgáltál? :D


"Szóval én mindig kérdezgettem tőlük, hogy mennyi az az ukrán hulla szám, szétlőtt város, elmenekült ember"


Amennyit ők bevállalnak. 1956-ban mi 2500 főt vállaltunk be egy 31 000-fős szojet haderővel szemben úgy, hogy volt egy 100 000 fő feletti hadseregünk (mégha az kvalitásban nem is volt egyenértékű a szovjet hadsereggel ). A hazaáruló kutyák és a hozzád hasonlók miatt maradtunk szovjet csicskák és a kor szelleme úgy látszik még mindig kísért. Pedig ha akkor többet vállalunk lehetnénk majdnem Ausztria is...

2023. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Dzsonszi ***** válasza:
100%

#21 McClane

Gondoltam, hogy bedobod az "akkor is ezt mondanád ha minket támadnának" kártyát :) De szerintem ezt is leírtam 100x, ha minket, ha Romániát, ha Finnországot támadná igazat adnék neked, hogy tegyünk meg a lehető legtöbbet a függetlenségükért. De most hogy olyan területekért öldöklik egymást, ahol kb. fele amúgy is orosz, aztán vegyesen oroszul, ukránul, szurzsik nyelven beszélnek, kultúrálisan alig különböznek egymástól... hát engem kurrv@ra nem érdekel, hogy most ők Ukrajnához vagy Oroszországhoz fognak tartozni.


Részemről nyerjen az, akinek a reális győzelmével kevesebb ember fog meghalni, és később a területein a másik országhoz tartozó kisebbséget kevésbé fogja bazstatni. Mivel Ukrajnának 0 esélyét látom, hogy győzzön, akárhogy támogatnák őket, és mivel Ukrajna már bizonyította, hogy bánik a kisebbségeivel, így igen, értelmesebb opciónak látom, hogy Oroszországgal egyezzenek ki, veszítsenek el területeket, de legalább megmentünk több százezer embert, akiket szerintem ha megkérdeznél, hogy mi számít jobban, hogy harcoljon melyik országhoz tartozzon és a fél férfi rokonsága meghaljon ezért a lövészárokba vagy a feje felett eldöntik, hogy most ehhez fog tartozni... eléggé biztos vagyok benne, hogy az utóbbit választaná.


A te felfogásod pedig ahhoz vezet, hogy elnyújtjuk a háborút, mégtöbb százezer orosz, ukrán fog meghalni olyan területekért, amik amúgy akármelyikhez is tartozhatnának, mert ugyan annyi közük van mindkét országhoz. Az én felfogásom meg oda vezetne, hogy véget lehetne vetni ennek az egész értelmetlen öldöklésnek, megmenekülne egy csomó ember, város, az ukrán gazdaság, Európába gazdasága folytatná a növekedését, én meg már végre meglátogathatnám Kijevet, Odesszát, Moszkvát meg Szentpétervárat.


Az oroszszopáshoz meg annyit, hogy tőlem Putyin is elmehet a francba, amennyi halott ember vére a kezéhez tapad, de Zelenszkijt akkor is egy nagyobb patkánynak fogom tartani, mert mindent megtett, hogy elérje, hogy megtámadják őket, és ő a saját embereit daráltatja le a semmiért.

2023. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

"A te felfogásod pedig ahhoz vezet, hogy elnyújtjuk a háborút"


Az ő felfogásuk szerint. Én nem vagyok érintett a cselekménynek. Amúgy is mindig jönnek a globális túlnépesedéssel dobálózó konteósok...


"De most hogy olyan területekért öldöklik egymást, ahol kb. fele amúgy is orosz, aztán vegyesen oroszul, ukránul, szurzsik nyelven beszélnek, kultúrálisan alig különböznek egymástól... hát engem kurrv@ra nem érdekel, hogy most ők Ukrajnához vagy Oroszországhoz fognak tartozni."


Hát látod, őket meg érdekli.


"mert mindent megtett, hogy elérje, hogy megtámadják őket, és ő a saját embereit daráltatja le a semmiért."


Az ilyenekre mást nem is nagyon lehet írni,mint.. Zselé mindent megtett a Krími annektálásért és a két szakadár megyében kialakult polgárháborúért. Minden az ő hibája. Ez a háború véletlenül sem azok folytatása, hanem egy új cselekmény amiért Zselé mindent megtett...


Fck logic :D

2023. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
73%

#23. Épp a te véleményeden állók szokása úgy beállítani az eseményeket, mintha Oroszország minden előzmény nélkül, a semmiből támadott volna, szóval a fck logic-kal részedről csak óvatosan! ;)


"Pedig ha akkor többet vállalunk lehetnénk majdnem Ausztria is..."


LOL, a "többet vállalunk" ott annyit jelentett volna, hogy ugyanaz a végkifejlet, csak sokkal több áldozattal. Cuki, hogy neked ez jobban tetszene, de talán ne te hazaárulózz akkor másokat! Óriási csicska vagy sajnos...


"A nemzeti dal megvan? Fényesebb a láncnál a kard és a sehonnani bitang ember?"


A belét kihányja az ember, amikor épp ti jöttök ezzel a cukormázas pátosszal, lásd még könnyes szemmel "a hatalom a népé"-t, meg az Örömódát éneklő DK-s kommunistákat...

2023. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Putyin: megkezdődött az ukrán offenzíva, de egyik területen sem érték el céljaikatui: soha
2023. jún. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Jeffrey Spender ***** válasza:
43%

# John_McClane


" Amennyit ők bevállalnak. "


Ja, csak a Nyugat az meg nem ad fegyvert. Gépesített egységek nélkül mit akarnak, nagyszámú gyalogost, a 17-től a 60-ig tartó korosztályt, férfiakat és nőket besorozzák, és terelik neki az aknamezőnek ?


A felvételeken az szokott lenni, hogy kettő T-64-es / T-72-es vezeti a 8 - 9 darab MRAP-et ellentámadásra nekik az orosz állásoknak (az aknamezőn keresztül), milyen eredménnyel. Mindegy, hogy MRAP-el, vagy gyalogolva mennek. Pedig a propaganda úgy szól, hogy összeszednek 11 - 13 Leó 2-est, meg illő mennyiségű aknamentesítőt és csapatlégvédelmet, és azzal indítanak rohamot az orosz állások ellen, ami lehetne sikeres is.


Csak hát az elképzelés nagyon nem találkozik a valósággal.


A valóságban az értékesebb Nyugati vasakat 1 - 1 balul elsült bevetés után látványosan visszatartják, a két kezemen meg tudom számolni a Leó 2-es veszteségeket. A Chally 2-es meg abszolút távol van.


Mire jó a "harcolniuk kell az ukránoknak" szöveg hajtogatása ilyenekkor ?


Mi értelme az ilyen típusú műveleteknek ?


Nem csak az Ukrán Kormány, hanem még az EU és NATO politikusok is tudják a pontos veszteségi adatokat, segítséget továbbra sem nyújtanak, de bele lovallták magukat, hogy márpedig Kercsben is ki kell tűzni az ukrán zászlót.


Ha adnának 300 harckocsit / aknamentesítőt / csapatlégvédelmet, és annak ellenére eshetőlegesen nem sikerülne a háború, akkor mondhatnák, hogy ők megpróbálták becsülettel, de így meg egy ócska és aljas és zavaros politizálást űznek.


[link]



Az ilyen makacsságról a Fekete lovag ugrik be, de a körülményeket tanulmányozva ez teljesen más, az ukrán kisembereket csak fel és kihasználják kérdőjeles célokért.



" A hazaáruló kutyák és a hozzád hasonlók miatt maradtunk szovjet csicskák és a kor szelleme úgy látszik még mindig kísért. "


100x le lett írva, hogy az ukránok az orosz múlt ellen hadakoznak, több száz éves sérelmekkel, de neked a Szovjetunió a vesszőparipád.


Oroszország nem egyenlő a Szovjetunióval.



" A nemzeti dal megvan? Fényesebb a láncnál a kard és a sehonnani bitang ember? "


" Pedig ha akkor többet vállalunk lehetnénk majdnem Ausztria is... "


Most lázadni akarsz az osztrákok ellen, vagy őket tartod követendő példának ?



" Hát látod, őket meg érdekli. "


A nacionalizmus az erőszak önigazolása. Százezrek, sőt milliók életét követelte, de nem mentett meg egyet sem. Nagyon kevés háború, meg eset van, amikor lehet racionalizálni, de ez épp nem az a háború, és nem is az ukrán kisemberekről szól, ők csak elszenvedői az egésznek, mindkét oldalról.

2023. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Jeffrey Spender ***** válasza:
48%

Amúgy jut eszembe még.


Mi ez a bezzeg Ausztriázás ? Ők mivel másabbak, mint mi ? Repülő elektromos autók, hiperszónikus vonatok, meg sejtszintű gyógyászati technológia van náluk ?

2023. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
#27. Ravaszul elhitették a világgal, hogy Mozart osztrák volt, Hitler pedig német.
2023. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!