Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország és a Nyugat miért...

Oroszország és a Nyugat miért kell, hogy utálják egymást?

Figyelt kérdés

Igazából én azt hittem, hogy ez az egész kinek mi a politikai érdekszférája dolog már a 20. században kihalt.

Az orosz elit háború nélkül is úgy élt volna mint Marci Hevesen. Azok a katonák akiket most kiküldtek a frontvonalra meghalni gondolom értékesebbek lettek volna élve, ha tudják pörgetni a gazdaságot és még több pénzt termelni az oligarcháknak.

Ha meg nem a pénz a lényeg (mert gondolom abból van bőven) akkor meg marad a hatalmi vágy csak ott sem igazán van meg, hogy mit akar elérni az orosz állam.

A Szovjetunió ugyebár a kommunizmust akarta terjeszteni és ezért keresett támogatandó államokat de itt nem igazán értem miért is kellene úgymond "szurkolni".

Ha meg is nyeri Oroszország a háborút egy meggyengült, talpra állítandó ország marad belőle az újonnan hozzácsatolandó, földig rombolt területekről nem is beszélve.

Nem lett volna okosabb inkább jó viszonyt ápolni a nyugati államokkal és úgy prosperálni?

Nem igazán értem, hogy ezzel Oroszország ismét szuperhatalom akar-e lenni, mint régen a Szovjetunió vagy most mi ez de szerintem se gazdaságilag, se katonailag nem volt még a top 5-ben eddig sem, ezek után meg pláne.



2023. jún. 22. 17:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

"Igazából én azt hittem, hogy ez az egész kinek mi a politikai érdekszférája dolog már a 20. században kihalt."


Nyugi, sokan elhitték ezt a hülyeséget, nem vagy egyedül.

Még olyanok is, mint Fukuyama.


Meg úgy kollektíven az egész nyugati lakosság.


Azért csodálkozik most itt mindenki, hogy húú, háború, hát ez milyen csúnya dolog mááá, meg kiabálják magukból kikelve, hogy nemzetköziszabályok, meg hasonló f-szságok.


Röviden: a nyugat elhitte a saját propagandáját is, hogy örökre leuralta az egész világot, és mostantól mindenki az ő szabályaik szerint játszik majd :D

2023. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Ki mondta, hogy utálniuk kell egymást?

Nem utálták egymást Gorbacsov alatt se. Egészen békességben megvoltak amíg putyin nem kezdett kiskirálykodni és fenyegetni meg megtámadni országokat. Ami nem tavaly kezdődött.

2023. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Putyin a SZU-t sírja vissza, azt akarja visszaállítani valamilyen formában, ezért rohanja le a szomszédját, ha az másokhoz közeledik.
2023. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem kellene utálniuk egymást, de Putyin elintézte, hogy megromoljanak a kapcsolatok. Neki nem volt elégy hogy mindene megvan, a világ legnagyobb területű országának az elnöke, tele nyersanyagokkal. Nem, neki több kell. A tekintélyelvű oroszok pedig sajnos támogatják ebben.
2023. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Mert a nyugat magához akarja csatolni Oroszországot is, Oroszország viszont szeretne szabad és független maradni.
2023. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
#6 Talán ne olvass Vadhajtásokat, meg ilyen "magas minőségű" sajtótermékeket
2023. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

a pénz legjobban a háborúból pontosabban a fegyverkezésből van.

ebből azért most amerikai is rendesen nyerészkedik, de a kérdésedből abszolút érezhető hogy oroszt vonod csak felelősségre. ebben a balhéban mindenki hibás.

2023. jún. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
#8: De ha ez Amerikának akkora üzlet, akkor Oroszország miért nem hagyja abba? Nem mondom, hogy ezen Amerika nem nyer, de ha Oroszország tálcán kínálja a lehetőséget, akkor miért ne élne vele? Oroszország bármikor dönthet úgy, hogy visszavonul. El se kellett volna kezdeni ezt az őrültséget, emberek halnak meg a nagy semmiért. Nem is érdekel már, hogy kinek van igaza, az élet ennél fontosabb.
2023. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

"Nem igazán értem, hogy ezzel Oroszország ismét szuperhatalom akar-e lenni, mint régen a Szovjetunió vagy most mi ez de szerintem se gazdaságilag, se katonailag nem volt még a top 5-ben eddig sem"

Már hogy ne lett volna a top 5-ben katonailag? Önmagában az, hogy a világ legnagyobb nukleáris arzenáljával rendelkezik, a top 3-ba repíti, nem beszélve a brutális méretű hadseregéről. A mai napig ott van a top 3-ban, de valószínűleg a háború után megerősíti a második helyét, mert éppen most fogtak a hadsereg további bővítésébe, és a fegyverarzenáljuk modernizálásába. Nagyon sokat tanultak az ukrán háborúból, fel fogják pörgetni a dróngyártást és dróntervezést, de egy rakás nyugati eszközt is zsákmányoltak már, amit vagy szétszednek és továbbfejlesztik, vagy jó pénzért továbbadják diktátoroknak.

Ne tévesszen meg az, hogy Európa legnagyobb területű országával és egyik legnagyobb méretű hadseregével nem bírnak el, amit 2014 óta támogat az USA kiképzéssel és haditechnikával. Ettől még nem lesz egy csapásra gyenge Oroszország :D

2023. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
#10: De ezt miért mondod ilyen büszkén? Kit érdekel, hogy hanyadik helyen van? Inkább a fegyverkezés csökkentésére kéne hajtania minden országnak. Oroszország a fél világot fegyverkezésre készteti a háborújábal, jómaga is ezt teszi és te ennek tapsolsz. Miközben az erőforrásokat sokkal hasznosabb dolgokra is el lehetne költeni.
2023. jún. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!