Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más országokban hogyan kezelik...

Más országokban hogyan kezelik a hajléktalanságot?

Figyelt kérdés

Külföldről (főleg skandináv országokból) hazatérő ismerőseim szokták mondani, hogy egész ottlétük alatt egyetlen hajléktalant/koldust/utcai árust/stb.-t nem láttak és mondjam azt meg nekik, hogy ez hogy lehetséges.

Szoktam olvasni ilyen tartalmakat de mindenből csak az köszön vissza, hogy költsél a hajléktalanra egy valag pénzt, ő soha nem hibázott semmit, ha mégis az csakis azért van, mert rossz szociális körülmények között nevelkedett/van valami fura betegsége/hátrányosan megkülönböztetett vallása, származása, szexuális hovatartozása, stb. miatt.


Szerintem ez egy nagy alibizés már csak a rengeteg ellenpélda miatt is. Sok meleg, kerekesszékes, állami gondozott vitte már sokra az életben. Ezekre mind van jó példa a saját életemben is.

Eleve elhibázott egy olyan rendszert létrehozni amiben folyamatosan kihúzzák az embert a sz.rból, mert ez nem ösztönöz az öngondoskodásra.


Valószínűbbnek tartom, hogy inkább az lehet az oka, hogy egy csomó embernek egyszerűen büdös a munka és zülleni könnyebb.

Állítólag Magyarországon a szocializmusban évente több ezer Kmk.-t regisztráltak, egy olyan rendszerben ahol illegális volt munkát kerülni.


Nem tudom, biztos ezekben az államokban jobb a szociális ellátottság, esetleg a lakhatási lehetőségek vagy bármi más de aki nem akar dolgozni az nem fog dolgozni, így előbb-utóbb hajléktalan lesz belőle.



2023. jún. 23. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Külföld ám Moldova is, a Skandináv országok, az USA is.A nagy USA-ban pl úgy kezelik, hogy annyit sem adnak, mint akármelyik európai országban.
2023. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Senki nem mond olyat, hogy egyetlen hajléktalan se tehet arról,hogy utcára került. Van aki tehet, van aki nem. De aki teet róla annak nem kell segíteni? Hagyni kell az utcán lakni ahelyett, hogy segítenének neki helyrejönni és munkát találni amivel aztán adót fizet és nem őt kell ellátni?

Nyugaton/északon pont ezt csinálják. Nem hagyják, hogy az utcán fetrengjen, hanem vannak normális szállók, ahol tisztálkodni, aludni tud és nem éhezik, segítenek nekik munkát találni hogy aztán ne legyen szükségük szállóra, gondoskodásra.

Magyarországon ehelyett börtönbe zárják őket, elveszik azt is amilyük van, aztán majd boldoguljanak ahogy akarnak. A szállók nem kapnak pénzt és nem is szívesen mennek oda a hajléktalanok, mert olyanok az állapotok és gyakran nincs is elég hely. Itt a szállók csak arra vannak, hogy ott aludjanak, ne az utcán, de semmilyen segítséget nem kapnak a hajléktalanok az államtól, hogy ismét hasznos tagjai legyenek a társadalomnak.

2023. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

#2 Igen, meg azt is tedd hozzá, hogy csomó hajléktalan azért nem megy be a szállóra, mert oda drogos alkeszokat nem engednek be.

Nekem van teljes állásban dolgozó hajléktalan ismerösöm, meg sem mondanád róla.Ő is szállón lakik.Bérelhetne lakást, nem teszi.Akkor?

2023. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ismerősöm*
2023. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Igen, biztosan annyira jók a magyar hajéktalanszállók, azért mennek Ausztriába még a hajléktalanok is: [link]


A hajléktanság és alkohol/drogproblémák meg mindenhol összefüggnek. Vagy azért mert hajléktalan lesz valaki az alkohol/drogproblémái miatt vagy miután hajléktalan lesz elkezd inni /drogozni.

Ilyenkor jó lenne ugyebár ha lenne, aki segítene, pl. az állam, mert ezekről a leszokás nem úgy megy, hogy gondolok egyet és holnaptól nem iszom/drogozok. Kellene a szállókon pszichiáter, szociális munkás, stb. akik segítenek az embereknek. Ahogyan ezt nyugatra/északra teszik. Csak az állam nem ad pénzt ezekre és nem segít a hajéktalanokon.

2023. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Néhány napot Prágában töltöttem pár éve, vonattal mentem, a pályaudvar környéke tele volt hajléktalannal.
2023. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

#5 El vagy varázsolva, drágaság.Segíteni csak annak lehet, aki hagyja.Erőszakkal nem megy.Magyarországon is van ingyenes drog és alkohol leszoktató program, szóval nem kell okoskodni.Nem véletlen nem mennek.Narkózni, piálni akarnak, meg ingyen élni, de nehogy már a segítségért cserébe leszokjanak.Fogalmad sincsen semmiről.

Az ingyenélők mindig is oda mentek élősködni, ahol megtűrik őket és a legtöbbet lehet pumpolni.

2023. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
#5 Ja, és de.Vannak szociális munkások a hajléktalanszállókon.Mert mit képzelsz te, kik dolgoznak ott, ha nem szociális munkások?Mondom, ne okoskodj.
2023. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Köszönöm, hogy szerinted a drágaságod vagyok, de mivel nem ismerlek és a hozzászólásaid stílusa után nem is akarnálak megismerni, ezért mellőzd a drágaságozást ha lehet.

Idéznéd, hogy hol írtam azt, hogy erőszakkal kellene bárkinek is segjteni?

Egyébként meg azokról a szállókról beszélek, amiktől az állam többszázmillió forintot vont el az utóbbi években meg amiket bezár, mert kell a pénz másra és nincs pénz fizetésekre és ne magyarázd már meg, hogy mindegyikben van állandó pszichiáter - mint nyugaton.


És hogy a fenti állításaimra, hogy külföldön mennyivel másabban kezelik a hajléktalanokat, ezért nincsenek az utcán, íme két link - hogy ne csak fröcsögjek, dühöngjek, mint az előttem szóló:

[link]

[link]

[link]

2023. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MDaniel98 ***** válasza:
79%
Azoknak a hajléktalanoknak nem kell segíteni akik nem akarnak segítséget kérni, és meg sem érdemlik. Azoknak viszont segíteni kellene, akik kérik a segítséget és hajlandóak lennének megváltozni, dolgozni, csak valamilyen fizikai mentális probléma miatt nem tudnak. Az a probléma, hogy itthon nekik sem nagyon akarnak, és mint semmilyen társadalmi problémát ezt sem akarják megoldani.
2023. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!