Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más országokban hogyan kezelik...

Más országokban hogyan kezelik a hajléktalanságot?

Figyelt kérdés

Külföldről (főleg skandináv országokból) hazatérő ismerőseim szokták mondani, hogy egész ottlétük alatt egyetlen hajléktalant/koldust/utcai árust/stb.-t nem láttak és mondjam azt meg nekik, hogy ez hogy lehetséges.

Szoktam olvasni ilyen tartalmakat de mindenből csak az köszön vissza, hogy költsél a hajléktalanra egy valag pénzt, ő soha nem hibázott semmit, ha mégis az csakis azért van, mert rossz szociális körülmények között nevelkedett/van valami fura betegsége/hátrányosan megkülönböztetett vallása, származása, szexuális hovatartozása, stb. miatt.


Szerintem ez egy nagy alibizés már csak a rengeteg ellenpélda miatt is. Sok meleg, kerekesszékes, állami gondozott vitte már sokra az életben. Ezekre mind van jó példa a saját életemben is.

Eleve elhibázott egy olyan rendszert létrehozni amiben folyamatosan kihúzzák az embert a sz.rból, mert ez nem ösztönöz az öngondoskodásra.


Valószínűbbnek tartom, hogy inkább az lehet az oka, hogy egy csomó embernek egyszerűen büdös a munka és zülleni könnyebb.

Állítólag Magyarországon a szocializmusban évente több ezer Kmk.-t regisztráltak, egy olyan rendszerben ahol illegális volt munkát kerülni.


Nem tudom, biztos ezekben az államokban jobb a szociális ellátottság, esetleg a lakhatási lehetőségek vagy bármi más de aki nem akar dolgozni az nem fog dolgozni, így előbb-utóbb hajléktalan lesz belőle.



2023. jún. 23. 17:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Idegen. Náluk mindenki csöves.
2023. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
a hajléktalanokat segíteni kell,nem kihasználni. a hajléktalanok joggal fognak bűncselekményt elkövetni a gazdagok rovására,ha nem adnak nekik munkát,ellehetetlenítik őket.
2023. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!