Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyertértesz, hogy jövőre...

Egyertértesz, hogy jövőre itthon is bevezetik a kötelező komposztálást, és gondolom kapnak a társasházak is egy "komposztálós kukát" amit ugyanúgy hetente elvisznek?

Figyelt kérdés
Szerintem van értelme, mert szerintem a kommunális hulladék legalább fele komposztalható. Más kérdés, hogy csak akkor ha az emberek helyesen használják, tehát nem dobálnak bele oda nem való dolgokat.
2023. júl. 7. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk nekem semmit nem ér a komposztáló. Megy a erdőbe, útszélére, Vagy kéne egy 10 köbös minimum. Csak tegnap összejött 1 köb körüli növényhulladék. A hogy hallom a szabályozást, fémhulladék is az erdőbe fog kikötni. Évenként pár száz kiló fémhulladék is összejön, azt mondják, nem fogják átvenni.
2023. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a normális méretű háztartási fémhulladékot Pesten a sárga műanyagos kukába kell dobni
2023. júl. 7. 17:41
 3/12 A kérdező kommentje:
De igen, ha a nem veszik át a nagyobb fémhulladékot, jó esetben beleszuszakolják a sárga kukába, rossz esetben pedig az erdőszélre dobják ezután az emberek.
2023. júl. 7. 17:43
 4/12 A kérdező kommentje:
De amúgy tudom, h vidéken az udvoron már lehet annak komposztálni aki akarja, ezt a komposztálós kukát én kifejezetten társasházas környékekre értettem
2023. júl. 7. 17:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ember, egy betonkeverőt, lecserélt vaskaput, tönkrement hegesztőtrafót, olajoshordót, stb, hogy rakjak sárga kukába?
2023. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Írtam, h a háztartási, kis méretű fémhulladékot kell oda dobni,és ha tényleg nem veszik át, az baj.
2023. júl. 7. 20:08
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem hallottam róla, de jó ötlet, csak nem tudom, van-e értelme. A hulladék nagy része csomagolás, a komposztba meg kb. csak zöldséghéj mehet. A magyarok pedig nem arról híresek, hogy sok zöldséget ennének.
2023. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hypno ***** válasza:
100%

Az emberek a pet palackot, sörösdobozt sem hajlandók laposra taposni. A papírdobozokat lapokra tépni, vagy laposra hajtogatni. A fáradt étolaj vagy a lefolyóba megy, vagy a kommunális hulladék közé, mert lusták elvinni egy gyűjtőhelyre, pedig az nagyon sok Lidl és ALDI bolt mellett van ilyen, ahova pedig naponta megy.


Miért a komposzttal foglalkoznának?

2023. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem annyira nem érdekel, el szoktam égetni.
2023. júl. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Ez a dolog is erősen túllihegett. Nem olyan egyszerű komposztálni, mint ahogyan azt a hozzá nem értők propagálják.
2023. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!