Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha nem lenne sehol a világon...

Ha nem lenne sehol a világon kötelező katonai szolgálat akkor nagyrészt megszűnnének a háborúk?

Figyelt kérdés
2023. jún. 15. 01:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy akkor szűnnének meg, ha az emberek nem állandóan kapzsi, pszichopata politikusokat választanának meg és a rendszer nem a korrupció felé billenne el.

Az összes háború azért tört ki, hogy a hatalmasok még hatalmasabbak legyenek.

A pórnéppel pedig ezt úgy etetik meg, hogy a háború értük van, bevonják pl. nemzeti vagy vallásos maszlaggal és hasonlókkal.

Ha az emberek immunisak lennének a propagandára és nem tűrnék meg a bűnözőket, szélhámosokat vezetőként, akkor megoldódna minden baj.

De az emberek valamiért imádják ezeket a teátrális maszlagokat, amit letolnak nekik és megőrülnek értük. Benyög egy politikus valami közhelyet, hogy "Veletek vagyunk! Meghallgatásra találtok!" vagy hasonló hülyeség és csaholnak neki, mint valami izgatott kutya a gazdájának.

Szerintem az emberi faj alapból menthetetlen.

2023. jún. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem, az USA is professzionális hadsereggel háborúzgat évtizedek óta sok helyen.
2023. jún. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es, pont nekem is ez jutott eszembe. Az USA-ban nincs sorkatonai szolgálat, mégis ők háborúznak szerte a világban mindenhol. Svájcban meg van, és évszázadokkal ezelőtt háborúzott utoljára.

Szóval semmi összefüggés nincs.

2023. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2,3.

És ha az amerikaiaknál kötelező is lenne, még gázabb lenne!

2023. jún. 15. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!