Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Többször találkoztam magyar...

Többször találkoztam magyar lapokban német, vagy angol nyelvű álláshírdetésekkel. Ilyenek vannak szlovákiában is? Azokat miért nem büntetik?

Figyelt kérdés
[link]
2010. okt. 14. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen vannak SK-ban is ilyenek, de az is közismert, hogy a szlovák nyelvtörvény célja nem a szlovák nyelv védelme, hanem a magyar nyelv elnyomása. Ezen nem kell meglepődni, ezt mindenki tudja.


[link]

2010. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ki és mit tehetne ez ellen?
2010. okt. 14. 10:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Szlovákiában (és Magyarországon sem) az angolt/németet álláshirdetésekben nem poénból és nem is kisebbségi nyelvként használják, hanem az a cél, hogy olyanok jelentkezzenek, akik legalább a megértéshez szükséges nyelvtudással rendelkeznek. Ez eleve egy szűrés, de ez HR dolog.

Szlovákiában sajnos még él Fico nyelvtörvénye, így jogos a büntetés.

2010. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 10:34


Senki, semmit. A szlovákoknak kellene 200-300 évet fejlődniük, hogy elérjék a mai európai színvonalat. Ezen azonban nem segíthetsz és én sem.

2010. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szlovákiában a nyelvtörvényt gyakorlatilag az új kormány teljes mértékben eltüntette, csak jelképes szerepe van.


Én sajnálom a legjobban, hogy a magyarországi médiák a mocskolódásokat a két ország között előszeretettel hangoztatják, és a közeledés jeleit pedig figyelmen kívül hagyják. Mi nézünk magyar tévét-sajnos csak az Rtl klubot és a Tv2-t tudjuk. Még csak meg sem említették a szlovákiai magyarellenes törvények megszüntetését, mely az új kormány első tervei közt szerepelt, de a chilei bányászok persze a főhír.



Üdv a Felvidékről!

2010. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!