Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A repülőgép területe, minek...

A repülőgép területe, minek minősül a nemzetközi jog szerint? Tehát ha pl magyar gép Angliában egy reptéren leszáll, várakozik, az senkiföldje, angol terület, vagy magyar?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Hülyevagy.



Ha te magyar állampolgárként kimész angliába, akkor az a földrész amin álsz az magyar terület?

2011. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Elméletileg a repülőgép területe a tulajdonos ország területének minősül. Legalábbis régen így volt. Hogy a mai világban, a sok magán kézben lévő légitársaság idejében ez hogy van, ez egy jó kérdés.
2011. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Szerintem ebből a szempontból ugyanazok a jogszabályok érvényesek a repülőgépre, mint bármely más járműre: -autobusz, vonat, hajó stb.
2011. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem is magyar területnek, vagy senki földjének, angolnak biztosan nem. A helyzet ugyanis ugyanaz mintha benzinkúton ülsz a saját autódban. Erre is megkérdezhetném rágyújthatsz e?
2011. aug. 1. 20:02
 5/15 A kérdező kommentje:

"Ha te magyar állampolgárként kimész angliába, akkor az a földrész amin álsz az magyar terület?"


Nem értetted a kérdést kristálytisztán, nem állsz semmilyen földrészen, nem hagyod el a gépet, mert továbbrepül.

2011. aug. 1. 20:05
 6/15 A kérdező kommentje:

"Elméletileg a repülőgép területe a tulajdonos ország területének minősül. Legalábbis régen így volt. Hogy a mai világban, a sok magán kézben lévő légitársaság idejében ez hogy van, ez egy jó kérdés."


Szerintem nem a jog nem légitársaság függő. De egyet értek, hogy magyar.

2011. aug. 1. 20:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Az angol jog vonatkozik rá. A repülőgép esetében értelmetlen a nemzetközi jogról beszélni, mert a légtér nem az óceán, a levegőben ( elméletileg )nincs olyan, hogy nemzetközi légtér, mint az óceánok esetében. Ma már minden országnak van légtere, az országok meg (többnyire )határosak egymással. Ma már nincs olyan ismert földterület, ami egyik állam fennhatósága alá sem tartozna. ( nem tartozik ide a sarkvidék, mert annak függetlenségét pont a nemzetközi jog biztosítja ). Bár a Csendes - óceáni szigetek esetében elképzelhető a szigetek egymás közti távolsága miatt az un. "nemzetközi" légtér. A tengernél más a helyzet, ott vannak nemzetközi vizek. Ott fontos, hogy a hajó milyen lobogó alatt hajózik (területiség elve), amit ugyan áttörhet a honossági elv, de ezt csak adott jogi esetben lehet eldönteni.
2011. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az anyaország területének minősül. Ha oda bárki bemegy útlevelet követelni határsértést követ el, ha ugyanezt erőszakosan teszi akkor garázdaságot, ha még ráadásul fegyveresen is teszi mindezt akkor pedig terrorcselekményt. Ha nem lövik ki a kommandósok akkor élete végéig ülni fog.
2011. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" Az angol jog vonatkozik rá."


No az az egy egész biztosan nem. Magyarország felségterületén kizárólag magyar, vagy a nemzetközi jog szerint lehet eljárni. Apellátának pediglen ijen esetbe heje nincs!

2011. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Elkerülte a figyelmedet, hogy Londoni reptéren áll az elképzelt magyar gép . . . . .

2015. jún. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!