Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Romániában mennyi lehet a...

Romániában mennyi lehet a cigányok aránya?

Figyelt kérdés
Erdélyben nem tűnik úgy, hogy aránylag sokkal többen lennének, mint nálunk, de nem olyan rég jártam Bukarestben és környékén. Ott viszont érezhetően erősebb volt a jelenlétük, az erdélyi magyarok is úgy mondják nem mindig tudod megkülönböztetni ki a román és ki a cigány.

2023. júl. 30. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
2023. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
A románok cigányok, tehát olyan 80-90%.
2023. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
A romák országa Románia, melynek fővárosa Róma.
2023. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

nem megállípítható


A románok nagyrészt cigányok is


Ha voltál már romániában akkor láthattad, olyan mintha szinte csak cigányok lennének az utcán.

Az a 20-30% aki nem cigánynak néz ki, na ők az ottani magyarok, svábok, szlávok genetikája miatt néznek ugy ki ahogy.


Tavaly voltam pl Nagyszeben-be, na ott szinte csak cigány képű emebreket lehetett látni az utcán

2023. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Eleve a románok sotetebbek mint az átlag magyar szóval honnan tudod hogy a sötét tónusú ember akit látsz az román vagy cigány?


Azt nem tudom hogy ott mennyire jellemző a keveredés

2023. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Ez túlzás azért, a románok nagyrésze szerintem inkább az albánok, macedónok arcvonásait hordozza, nyilván sötétebb haj, szem, de nem cigány. Viszont tényleg van keveredés is valamilyen szinten.

2023. júl. 30. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Becsült adatok szerint 2-2,5 millió körüli a tényleges számuk egész Romániában.
2023. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Erdélyben nem tűnik úgy, hogy aránylag sokkal többen lennének,"


Marosvásárhelyen annyian vannak, mint égen a csillag. Hivatalosan is azt hiszem Maros megyében a legmagasabb az arányuk.

2023. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!