Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más országokban miért nem...

Más országokban miért nem sírnak az elvesztett területekért?

Figyelt kérdés

Mielőtt kedvenc szélsőségeseim letámadnának a hazaáruló kifejezéssel, közlöm, hogy én szeretem a hazámat, a történelmét, az irodalmát és kultúráját....


Valahogy egyre gyakrabban futok össze olyan emberekkel - főleg fiatalokkal -, akik saját, személyes boldogságuk lehetetlenségét látják a trianoni békében.

Igen, igazságtalanság érte az országot, amikor elvették a színmagyar területeket, és jogos lenne, hogy legalább a még ma is magyar többségű részeket visszakapjuk. Ezt elismerem, DE:


1. Az egykori Magyarország bizonyos részein évszázadok óta már etnikumok éltek. Persze hivatalosan magyarországi terület volt, de most józan, paraszti ésszel belegondolva: mennyire lehet magyarnak tekinteni egy olyan helyet, ahol évszázadokon keresztül még csak nem is él számottevő magyarság?

Horvátországot ugyan milyen értelmes ok alapján lehet visszakövetelni? Vagy a Dunántúl miért nem akarjuk visszaadni a rómaiak leszármazottainak, ha egyszer Pannónia néven létezett, tehát ők is számon kérhetnék rajtunk?


2. A történelem változik, ma nagy egy ország, holnap kicsi. Hol van most Egyiptom vagy a Római Birodalom? Miért nem lehet elfogadni, hogy nem jogszerű és természetes állapot, hogy egy ország örökkön-örökké dicsfényben ragyogjon?

Ezzel szemben egy természetes és alapvető folyamat a társadalmak folyamatos változása.


3. Miért veszik egyesek személyes sértésnek azt, ami már bő 90 évvel ezelőtt történt? Az ember szerese a hazáját, legyen benne tisztelet a múlt iránt, de miért kell túlzásba vinni a magyar büszkeséget?

Miként gátolja meg az egyéni boldogság kiépítését Trianon?


4. És a fő kérdés: ha más országok el tudják fogadni a történelem olykor igazságtalan pofonjait és változásait, a magyarok miért nem?


2010. okt. 15. 13:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanezt vetettem fel a "Miért ez a sok trianonos kérdés" vége felé, de eddig nem kaptam rá választ.
2010. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
20%

Csak bele-bele olvastam hazaáruló tákolmányodban de ennyi is bőven elég volt.


Mégis nem értem milyen ősi etnikumokról beszélsz?


Oláhok? Akik menekültként jöttek ide írást adtunk nekik befogadtuk őket, ők meg ki irtottak minket saját földünkről.


Tótok? Szinte említésre se méltó senkiházi nép a Felvidéki német telepesek a lengyelek és magyarok keverékei.


Rácok? Egy újabb szláv(sclavus) csicska nép akik szintén menekültként érkeztek ide később magyarok mészárlásával mutatták be a délszláv kultúrát.


Horvát testvéreinkkel mindig is békében éltünk(nem véletlenül hisz avar származásúak) amíg a Habsburg magyargyűlölők ellenünk nem fordították őket.


2. A Trianon előtti Magyarország pont nem a leggazdagabb,legnagyobb Magyarország volt. Mi nem robbantottunk ki háborút Dalmáciáért,Szörényért,Moldváért,Halicsért,Ausztriéárt,Boszniáért vagy Szerbiáért.


3. Pont nem ez jellemző ma Magyarországon (sajnos) a zsidó-kommunista agymosásnak köszönhetően, de már ha lassan is de ébred a nemzet.


4. Szerinted az oláhok beletörődtek amikor elcsatolták tőlük a magyarlakta területeket? Az oláhoknak ma is a színmagyar Tiszántúlra fáj a foguk.

2010. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
50%

"Az oláhoknak ma is a színmagyar Tiszántúlra fáj a foguk."

Egyes magyaroknak ma is a színszlovák szlovákiai területekre fáj a foguk.

2010. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

"Csak bele-bele olvastam hazaáruló tákolmányodban de ennyi is bőven elég volt. "


Amit nem olvastál el egészen, arról ne alkoss véleményt, ez a vita művészetének egyik legfontosabb szabálya. A magyar nyelvé pedig a vesszők tisztességes használata, mit te nem gyakorolsz buzgóságoddal arányosan.


"Mégis nem értem milyen ősi etnikumokról beszélsz? "

Akkor tessék odafigyelni az iskolában, elmenni a könyvtárba, utánanézni a neten - és főképp elfogadni az, hogy a magyarok sem voltak angyalok.

Egyébként te is felsoroltál néhány népet, akiknek megadhatnád azt az alapvető tiszteletet, hogy nem nevezed őket csicskáknak és senkiháziaknak, ugyanis bár számodra ez biztosan meglepő tény, de ők is éppolyan emberek,mint te. Szóval, ha már nem tanított meg némi tiszteletre, akkor magadtól is kipróbálhatnád.


De igen, például ők is ott voltak. Azért ajánlanám ezt:

[link]

Ezek ugyanis tények, nem olyan FELTÉTELEZÉSEK, mint az avar-magyar testvériség.


"amíg a Habsburg magyargyűlölők ellenünk nem fordították őket."

Csak azt lehet befolyásolni, aki hagyja magát...



A 3. kérdésemre nem válaszoltál. A te egyéni boldogságod miben zavarja? Nem süt rád a nap, a csillagok, nincsenek barátaid, lehetőségeid?

2010. okt. 15. 13:38
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Hat... valaszolnek egyenkent a kerdeseidre:

1.Horvatorszag az igaz hog ynem volt a mienk de nem is eltek roszul mert autonomiajuk volt ha jol tudom.Nekik azert volt jobb mert itt voltak jogaik de mas hatalmaknal nem lettek volna lasd Jugoszlavia.A Romaiaknak nem kellene viszaadjuk mert ez leigazott terulet volt es a Romai BIRODALOM (ez alahuzas akarna lenni) nem ROMA orszag resze.Magyarorszagnak Erdely szerves resze volt nem tartomanya az egesz teruletet Magyarorszagnak hivtak anno.MI alapjan lenne joga egyetlen nepnek is itt hiszen mi alapitottunk itt egyseges allamot.Ertem ez allat hogy minden resz Magyarorszagnak neveztetett akkoriban persze voltak foldrajzi nevek mint Erdely, Dunantul, Vertes Bakony stb.Ez a poen hogy ezt senki nem akarja megerteni.Legfeljebb itt a keltaknak volna valami beleszollasuk a dologban es akkor lenne jogos ha a Galloknak es Ireknek viszaadnak madnem egesz Nuugat Europat.A gallok leszarmazotai ha jol tudom a Welsiek hisz a hazajukat mar hallotam a Gallok hazajanak nevezni.

2.Egyiptomi birodalom nem letezik mint a Romai Birodalom csak nallunk az a poen hogy nem volt Magyar Birodalom hanem allamalapitas tortent anno ezerben.Tehat a peldad rosz.

3.Hat kerdezd meg a franciat mit szol majd ha lehetoleg pont Trianonban adjak oda egesz franciorszagot a dicso arab nepnek ki egy hasonlo dak-romai kontinuitas elmelettel elvenne toluk:)) Tudod a franciaknak faj azert hogy ezt torvenyesitettek anno Trianonban mert barmely pillanatban elvehetik az arabok is az oveket meghozza jogosan mert ugyanazt tennek veluk mint velunk tettek szinten "jogosan" lasd Koszovo.

4.En az indianokon kivul (marmit akit tul eltek mert ugye a dakok nem es a karthagoiak sem) ne lattam jobban megszivatott nepet.Igaz ott vannak az ormenyek valamint a kurdok de azokrol sem szeretnek beszelni az emberek.Habar nem tudom hogy egyetertenek e es elfogadjak inkabb azt lattam hogy sajnos a kutya sem erdez tolluk semmit... last Tibet is.

2010. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
35%

13:39


A Római-birodalom minden polgára rendelkezett ugyanazzal a polgárjoggal 212 után, egységes volt a hadsereg és államszervezet is. nem értem, Magyarország mitől volt sokkal inkább egy ország, mint a Római Birodalom.

2010. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Bocsi a sok elgepelesert csak elkeserit ha az emberek nem szeretik a tenyeket mert miert ha mar ugysem tudunk segiteni rajta.A LOPAS HAZUGSAG (ez szinen allahuzva ertem) az marad hiaba telik el tobb szaz vagy ezer ev.Avagy a franciak miert voltak olyan buszkek hogy nem engedte a buszkeseguk tiszteseges bekeszerzodest kotni? Na latod az a FAIL.
2010. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
55%

*Igen, igazságtalanság érte az országot, amikor elvették a színmagyar területeket, és jogos lenne, hogy legalább a még ma is magyar többségű részeket visszakapjuk.


Kíváncsi vagyok, hányan tartanák igazságtalannak azt, ha mi nyertük volna a háborút és mi vettünk volna el másoktól területeket. Vajon hányan tüntetnék, hogy ezeket adjuk vissza?


Úgyhogy semmi nem igazságtalan, semmi nem lenne jogos, mindamellett, hogy nagyon szomorú dolog, ami történt.

Aki pedig ebben látja boldogulásának akadályát, legalább saját magához legyen őszinte, és ne kifogásokat keressen, hanem megoldásokat a saját problémáira.


Trianonra fogni a saját szerencsétlenséget és nem csinálni semmit a boldogulás érdekében sokkal inkább a haza elárulása, mint megérteni és elfogadni azt, hogy a háborút elvesztettük, ennek pedig következménye volt.

2010. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
43%
tüntetnének, bocsi
2010. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
46%

13.44


A valsz egyszeru.Akkoriban az orszag nagyresze szinmagyar volt persze azert voltak mas nemzetiseguek is mig franciaknal ma is mindenki francianak van titulalva nincs kissebseguk hivatalosan......minket meg a kissebsegpolitikank durvasaga miatt buntettek allitolag...ujabb FAIL.Na szoval a LENYEG:A Romai Birodalom es Egyibtomi birodalom nagy reszenben dontoen nem romaiak laktak.Nallunk ez csak az Oszrak-Magyar birodalom allat valosult meg.......Valamit ha befogadna ey nep a magyarokat hogy menjenek el innem mert mindenki utalja akkor az a resz amit nekunk ott adnak hogy letelepedjuk Magyarorszag-e? Na ne rohogtes...bocsi.

2010. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!