Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Angliában hogyhogy sosem volt...

Angliában hogyhogy sosem volt kommunista rendszer, amikor lényegében elsőleg iparosodó országként ott alakult ki a gyári munkás fogalma, és a városi proli kultúra?

Figyelt kérdés

2023. szept. 16. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A 19. század során gyakoriak voltak a munkáslázadások, de az 1920-as évekre sikerült bevezetni olyan szociális támogatásokat és munkatörvényeket, majd a 40-es évektől állami egészségügyet, ami elég jó volt a munkások többségének. Ráadásul a Monarchia intézménye mindenféle szélsőséget sikeresen megakadályozott. Angol fasizmus se tört ki pl. a 30-as években.


Egyébként Anglia a mai napig az egyik legszocialistább ország Európában, a 60-as, 70-es években pl. egy brit átlagember élete nagyon hasonlított egy Kádár-rendszerbeli magyaréra. Ugyanúgy volt a gyerekeknek iskolatej, voltak SZOT üdülők, tanácsi lakások, jött a védőnő, a munkások többsége állami gyárakban és az államvasútnál dolgozott stb. aztán a 80-as évektől Margaret Thatcher vezetett be kapitalistább rendszert és privatizációkat, de a mai napig erősen jelen van a szocialista munkásság a közéletben és a politikában pl. erősek a szakszervezetek, a falvakat nem önkormányzatok és polgármesterek, hanem tanácsok és tanácselnökök vezetik, és a második legnagyobb parlamenti párt még mindig a Brit Munkáspárt, míg nálunk Thürmer Munkáspártja csak párezer szavazatot szokott kapni.

2023. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kürasszír ***** válasza:
70%

# 1


Az állításaid tévesek, vagy csúsztatások.


1.) Nagy-Britannia mindig alapvetően egy magántulajdonon alapuló piacgazdaság volt, az 1960-as, 1970-es években sem tekinthető "szocialistának", sem gazdasági, sem társadalmi értelemben.


2.) A korabeli Nagy-Britannia egyáltalán nem hasonlított a Kádár-rendszer Magyarországára. A britek egy kapitalista, magántulajdonon alapuló, parlamentáris, demokratikus rendszerben éltek, a magyarok ellenben egy állami tulajdonon alapuló, kommunista diktatúrában. A kettőt között ég és föld a különbség.


3.) A brit Munkáspártnak semmi köze ideológiailag Thürmer magyar Munkáspártjához, mert míg a brit párt egy a kapitalizmust támogató szociáldemokrata párt, addig Thürmer pártocskája egy antikapitalista, kommunista párt.

2023. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kürasszír ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!


1.) Kommunista rendszerek alapvetően a világ szegényebb, elmaradottabb országaiban jöttek létre. A fejlettebb államokban csak szovjet katonai hódítás, szovjet megszállás és erőszak révén, kényszerrel vezettek be kommunista rendszereket.


2.) A világ gazdag államaiban önként, belső fejlődés eredményként soha, sehol nem vezettek be kommunizmust.


A kommunista országok hagyományosan mindig koldusszegények voltak a britekhez képest, minek akartak volna akkor a britek kommunizmust?

2023. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!