Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael cselekedetei elfogadhat...

Izrael cselekedetei elfogadhatóak?

Figyelt kérdés

Azt nyilatkozták, hogy letörlik a térképről a hamászt.

Én teljes mértékben támogatom Izrael támadásait az arabok ellen. A hamásznak pusztulnia kell, hogy Izrael békében élhessen ismét. Ti hogyan látjátok ezt a kérdést?



2023. okt. 12. 09:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
40%

Véleményem szerint csak az ellentámadást tudom legitimnek nézni, de amióta a britek és a franciák kitakarították a törököket a régióból azóta nagyon kemény legények lettek az arabok. Mindenkinek a lábára lépnek, aztán amikor jön a nyakleves egyből szidják Izraelt és a többit. Mindent megérdemelt amit kapnak.


A beképzelt "zsidókkal" is baj van, de ők legalább nem a terrorban, a kínzásban és a kivégzésekben lelik örömüket.


10-es ha azt hiszed, hogy itt sok agyhalott van, akkor Reddit-et és Twitter-t kilométeres sugárban kerüld.

2023. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem teljesen irreleváns, hogy mi mit fogadunk el az otthon kényelméből, távol a vérengzésektől. Nem mi hozzuk a döntéseket.
2023. okt. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
11%

Jelenlegi állás szerint az izraeli védekezés jogos és arányos. Ha a későbbiekben ez változik, akkor el kell ítélni Izraelt is. Stoltenberg („Izraelnek joga van megvédeni magát, de a válaszlépések arányosak kell legyenek”)

és von der Leyen („a Hamász terrorcselekményét semmi sem igazolhatja, nincs köze a palesztin nép jogos törekvéseihez.”) nyilatkozataival értek egyet.

2023. okt. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
9, Támaszd alá cikkekkel, hogy hogyan halt meg a 11 ensz tag. Valamint azt hogy valakit abuzálnak, vagy pedig halálra kínoznak és a hullaját gyalázzák neked ugyan az? Gyereked anyád apád tesód ha abuzálják vagy ha kínozzák, legyilkolják, meggyalázzák a hullájukat azt mondod, na ez ugyan az mint, hogy ért valakit némi atrocitás?
2023. okt. 12. 11:49
 15/25 anonim válasza:
11%
Nem sok barátom van ,azok akik vannak voltak sokszor levelező barátok.Kb 7-8 éve leveleztem egy fiúval gyerekkorunkban voltunk szomszédok ,árva volt nevelő szülőknél élt.Év elején ment ki Izraelbe lakni a párjával ,hogy ott szülessen meg a babájuk ,valami nagyszülő vágya volt ami ki tudja hogy jutott el hozzá már nem emlékszem.Szombat hajnalba csörög a telefonom a fiatal ember volt ,hányt beszéd közben.Majdnem rácsaptam a telefont mondom ez a hülye beivott és részegen hívogat. Csak közben feltűnt hogy sír is.Nagyon akadozva mondja hogy meglőtték rosszul van nem részeg a saját vérét hányja kifele nincs senki akit ismer ott .Rájuk törték az ajtót a felesége karjából a 7 hónapos kicsit ki akarták venni az nem hagyta és közvetlen közelről meglőtték a lányt úgy hogy a testével próbálta a kicsit védeni .A golyó letépte vállból a karját és gyakorlatilag széttépte a kisgyereket a kezében .A cimbit meg gyomron lőtték és ott hagyták elvérezni.Felhívott nagyjából 10 percig élt, végig hallgattam ahogy kiszenved ,a felesége szinte azonnal meghallatott a sokktól és a vérveszteségtől .Azóta nem aludtam egybe egy órát azt hiszem még élek nem felejtem el azt a 10 percet .Azok a hangok amiket kiadott és ahogy elmesélte mi történt ,hallható volt ahogy gyengül ahogy kiszáll belőle az élet , senkinek nem kívánok ilyen élményt leírhatattlan sokkban vagyok a tehetettlenség érzése most kinek szóljak kit hívja . Ezek nem emberek ezek állatok.
2023. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%

Ne erőlködj kérdező, ha akarnád, és nem lennél elfogult, bármire van példa.


Kétségtelen, hogy nem éltél 110 évvel ezelőtt, de van történelmi ismeret, akár számodra is. Akkoriban még a lényegesen nagyobb palesztin többég és a kisebb zsidó telepek meglehetős békében éltek, mi több, egymást segítve. Jó hosszú ideje, mert a századok alatt megtapasztalták ennek hasznát.

Aztán a mohó, világbirodalmuk végét élő angolok rátették kezüket (ja, nemzetközi beleegyezéssel - miért volt más lehetőség?) a térségre, jöttek a főleg angol zsidók és előbb felvásárolták, majd lábukat megvetve apránként felégették a palesztin falvakat. Azóta vannak menekülttáborok.


Egyébként katonai hadművelet különösen ilyen tett után, normális lehet, de itt nem erről van szó. Hanem hogy miről, ahhoz nézz meg néhány izraeli filmet.

2023. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
79%

#15 Szép az amit írtál csak valahogy nem gömbölyű.

Ne érts félre, minden tiszteletem izraelé és szörnyű ami velük történt de egy hasbalöt embernek nem az az első hogy telefonál egy távoli ismerősnek. A terroristák is évekig készültek, gyakoroltak hogy megtámadják titokban azt az országot ami talán a legjobban ellenőrzött terület és nem azzal kezdik amit egy ilyen invázió esetén tenni kell hanem nekiálnak gyilkolászni. Talán az első dolgok egyike mielőtt egy lövés is eldördül hogy kiiktatom a kommunikációs lehetőségeket hogy ne tudjanak segítséget kérni.

2023. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
30%
17, imádom mikor ésszerűséget keres valaki egy kecskepásztor tetteiben, vagy egy haldokló tetteiben :D
2023. okt. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#19 Ezt kecskepásztorok nem tudták volna kivitelezni, megtervezni még kevésbé.

#18 Én nem kívántam neked rosszat csak rávilágítottam pár részletre. Még csak hazugnak sem neveztelek csak számomra ez a történet zavaros. Nem szeretnék ilyet átélni még ha te ezt is kívánod mert eléggé egészségtelen dolog, jobb a cső azon végén állni ahol a zárszerkezet van :)

2023. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
16, Bocs de az, hogy mi hogy történt a britekkel stb kit érdekel jelen helyzetben? Egy a lényeg, az arab Hamasz egy gusztustalam undorótó cselekménysorozatot hajtott végre. Semmivel sem lehet legitimizálni. Ha szerinted a régen együttéltek, de a britek stb baromságoddal alátámasztottad miért kellett csecsemő fejeket levágni 2023 ban akkor sajnálom, de tevedsz. Inkább minősít téged...
2023. okt. 12. 12:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!