Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Palesztina vs Izrael kérdésb...

A Palesztina vs Izrael kérdésben melyik oldal mellé állnál, illetve milyen politikai elveket vallasz?

Figyelt kérdés

2023. okt. 13. 00:47
A kérdező szavazást indított:
Inkább Izrael mellé állnék. Fidesz szimpatizáns vagyok.
Inkább Izrael mellé állnék. A liberális pártok valamelyikének szimpatizánsa vagyok (DK, Jobbik, Momentum stb)
Inkább Izrael mellé állnék. Mi Hazánk szimpatizáns vagyok.
Inkább Izrael mellé állnék. Egyáltalán nem szimpatizálok egyik párttal sem.
Inkább Palesztina mellé állnék. Fidesz szimpatizáns vagyok
Inkább Palesztina mellé állnék. A liberális pártok valamelyikének szimpatizánsa vagyok (DK, Jobbik, Momentum stb)
Inkább Palesztina mellé állnék. Mi Hazánk szimpatizáns vagyok.
Inkább Palesztina mellé állnék. Egyáltalán nem szimpatizálok egyik párttal sem.
Egyikkel sem szimpatizálok, hanem csak azt fújom amit az origo, hvg, m1, 444 stb megírt. Ha kell sípszóra fordulok akár egyik napról a másikra.
85 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
89%

Nem állok senki mellé és a magyar politikai pártoknál esetenként hol ezzel, hol azzal szimpatizálok, már amennyire érdekel a politika, ugyanis a rendszerváltás óta eddig kétszer szavaztam.

Durva belépő volt a palesztinoktól, de nincs még vége és nekem úgy tűnik, nem tanultak a történelemből, mert ugye Hitler is megbombázta csúnyán Londont, ám aztán cserébe elhamvadt Drezda, Hamburg, Berlin és az összes német város tűzbe-vérbe borult, vagy ugye a japánok odacsaptak Pearl Harbornál, de elhamvadt Tokyo nagy része , meg szarrá bombázták a városaikat, a végén már atombombával adjusztálták ki őket.

Aki szelet vet, vihart arat.

Sajnálom az arabokat, de most a zsidók jönnek lépésre.

2023. okt. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
100%
Úgy latom ez az ügy megosztotta a fideszes és az ellenzéki szavazókat!
2023. okt. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
20%
Azt írta a nyugati sajtó, hogy egyiptom előre szólt a támadásról. De izrael hagyta, hogy megtámadja. Lehet megrendezett volt a dolog, mert azt is nyilatkozták helyiek, hogy csak úgy nem lehet elhagyni az övezetet. Mert állítólag 25 méterenként ellenörzőpontok vannak végig az övezet határán. Úgyhogy valaki füllent.
2023. okt. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
35%

#3


Egyetértek.

Nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen nagyszabású akciót nem vettek volna észre. Többen megerősítették, hogy aznap számos helyen gyengébb volt az ellenőrzés. Szerintem szándékosan engedték a támadást, hogy joguk legyen az ellentámadáshoz, amiben teljesen megsemmisítik a palesztinokat.

És ha megnézzük azt, hogy a palesztinok azokkal a fegyverekkel harcolnak, amiket az ukránoknak küldtek a nyugatiak, akkor kirajzolódik hogy kik bíztatták a palesztinokat támadásra.

2023. okt. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
30%

Természetesen magyar pártra sosem szavaztam, nem is fogok.

Egyértelműen a Palesztinok a szenvedő fél. Először Palesztina, aztán minden más szépen sorban...

2023. okt. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
39%
Egyik sem érdekel.
2023. okt. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
0%

Én már anno amikor ezt a videót láttam, abban a pillanatban eldöntöttem.


Reakcióm azt volt. Gyönyörű a héber nyelv. A videó baromi vicces. Jó röhögtem akkora baromság magyar szemmel.

Na és persze nem utolsó sorban igazán csinos a hölgy.

2023. okt. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
2023. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
72%

Megtorlashoz nincs joga csak onvedelmehez.

De a bosszu nepenek - azt hiszik - mindenhez joguk van. UN is csak dumalni mert ilyenkor hol vannak a szankciok.

2023. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
100%

Nahát. Éltem Izraelben már jó régen és beszélek héberül. Előtte, akkor és utána pro-izraeli voltam. Aztán az élet úgy dobta, hogy éltem arab országokban (Jemen, Szíria, Libanon és Egyiptom) is - összességében négy évet. Nyilván palesztinokkal mindegyik arab országban találkoztam, sőt még Izraelben is dolgoztam velük együtt. Szóval azt hiszem testközelből ismerem mindkét nép fájdalmát, igazságát, meg az egész elcseszett konfliktus dilemmáit.

Ezek után nem foglalok állást. Ez az egész olyan, mint egy szürreális Ismail Kadare regény egy vérbosszúról, ami nemzedékről nemzedékre ismétlődik minden ráció nélkül.


Kár ebbe a magyar politikát, politikai preferenciákat belekeverni. Semmi köze hozzá. A magyarok többségének amúgy se ismerete, se tapasztalata nincs a konfliktustról meg a térségről. Pár sajtó termék elolvasása csak növeli a zavart és felesleges indulatok szít. De hát jó ideje már a sajtó meg a social media mossa a népek agyát. Ennek van olyan következménye, hogy adott esetben emberek egymásnak esnek olyasmi miatt, amiről mélyebb ismereteik nincsenek és érdekük se fűződik hozzá.

2023. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!