Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mire számított a Hamasz mikor...

Mire számított a Hamasz mikor megtámadta Izraelt? Egyáltalán erre számítottak?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a részét. Tudom terroristák. De mire számítottak mikor megtámadták Izraelt? Jelenleg úgy néz ki megbánhatták ezt mert tényleg porig rombolják őket válaszként.


Valaki leírja erről a véleményét, hogy miért?


2023. okt. 13. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem igazán kellene ennyire ostobának nézni őket, nem kell senkinek sem sok ész, egy ilyen szituban, hogy válaszként bombázás lesz... inkább abban reménykedhettek, hogy a túszok révén nem fognak bombázni, de ez nem jött be.
2023. okt. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy újabb összarab Izrael elleni intifádára, aminek mutatkoztak is bizonyos jelei.
2023. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Hát arra szerintem még ők sem gondoltak, hogy ennyire sikeres lesz az akciójuk és több napig fog tartani míg az izraeli hadsereg visszaveszi az irányítást pár település fölött, ők pedig több száz túszt és több tízezer palesztint használhatnak emberi pajzsként.


Netanjahuéknak jelenleg két lehetőségük van:

1) Ha az izraeli vezetés tovább bombázza Gázát akkor kivégzik a túszokat és a válságkormány kb. összes pártja megbukik, mert duplán alkalmatlanok voltak - sem megvédeni nem sikerült az országot, sem a túszokat nem tudták megmenteni. Izrael politikai káoszba süllyed, az élelmesebb állampolgárok pedig elkezdenek kiköltözni a zsidó államból. Ez már félig győzelem a Hamásznak.

2) Ha bevonulnak az izraeli csapatok Gázában akkor saját térfélen, közelharcban halomra mészárolhatják őket. A kijevi csata is bizonyította, hogy városi terepen mennyire nem ér semmit a jobb fegyverzet. Tulajdonképpen ez is győzelem a Hamásznak.


Szóval terrorista szempontból ennél jobb pozícióban nem is várhatnák a további fejleményeket - még az sincs kizárva, hogy a Hezbollah is csatlakozik (bár szerintem elég valószínűtlen), de az arab - izraeli kapcsolatok stabilizálódását legalábbis évekre visszavetették.

2023. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
#3 Jól hangzik, kár hogy minden amit leírtál orbitális baromság...
2023. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy majd a zsidók szépen bemennek a Gázai övezetbe és ott jó sokan halnak meg mindkét részről, ezeknek nem céljuk, hogy jobb legyen a palesztinóknak, mindenáron a zsidókat akarják elpusztítani amihez a folyamatos konfliktus a legjobb eszközük.

Eleve nekem nagyon gyanús, hogy amikor békülni kezdenek a Szaudiakkal akkor történik ez, valószínűleg ez is cél volt, hogy továbbra is elszigeteljék Izraelt a többi szomszédos országtól és még csak véletlenül se tudják / akarják rendezni a vitáikat.

2023. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Arra számítottak, hogy belépnek a libanoniak meg irániak, ami egyelőre nincs kizárva, tehát még bejöhet a tervük.
2023. okt. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Izrael elég jó viszonyt kezdett kialakítani néhány arab országgal, köztük Szaúd Arábia, amely nem tetszett a Palesztin vezetésnek. Ezzel az akcióval elvágták a lehetőséget, hogy esetleg megerősödjön a kibontakozó kapcsolat.
2023. okt. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem számítottak semmire. Addig nem jutott el az agyuk. B+ terroristák... a nem túl okos emberekből lesz csak terrorista 🤷‍♂️


Inkább ez már csak olyan minden-mindegy alapon ment szerintem. Egy kibszott gettóba be vannak szorítva a gázaiak, kiút semmi, önellátás esélytelen, munka nincs, közszolgáltatások izraeltől függnek, semmi nincs. Szóval nem csoda, ha a helyiek teljes szélességgel támogatják a hamászt. A nyomor helyett az is egészen mindegy, ha meghalnak egy háborúban. Ha nekik rossz, akkor legyen másnak is rossz típusú megoldás ez.

2023. okt. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
#8 Végülis talán Hitler sem lett volna, ha az első vh után nem szorítják az éhhalal szélére a német lakosságot. Nemigen volt vesztenivalójuk a sarokba szorított állat megharap.
2023. okt. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elmondásuk szerint nem pont erre. Ahogyan a következményeire sem.


[link]

2023. okt. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!