Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A német politika mikor mondott...

A német politika mikor mondott le Németország etnikai és kulturális arculatának megőrzéséről?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy ezek a viták, amik most nálunk vannak, hogy jöjjenek-e vendégmunkások, mennyien, milyen körülmények közt, Magyarország maradjon-e meg magyarnak, stb ugyanúgy megvoltak a németeknél is csak kb 30-40 évvel ezelőtt. Helmut Kohl tudom, hogy alapvetően nemzetállami keretben gondolkozott és haza akarta küldeni a török bevándorlókat. Akkoriban gondolom azért még nem ment ez a "mindenkit fogadjunk be" mentalitás. Vagyis én nem értem hogy miért nem zavarja őket, hogy kisebbségbe kerülnek a saját hazájukban. Természetesen vannak negatív részei is a történelmüknek, de kár lenne tagadni, hogy Németország kulturálisan nagyon sokat tett le az asztalra és ezt csak úgy eldobni méltatlan az elődök szellemiségéhez.

2023. okt. 16. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Egyszer pl. az 1930-as években, amikor jelentős etnikai átalakításokat vittek végbe, tönkretéve ezzel az addigi etnikai arculatát, és akkor a kulturálisról még nem is beszéltünk.
2023. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Németország lakosságának 15%-a külföldi/nemzetiségi/bevándorló kinek hogy tetszik. Az időközben állampolgárságot szerzett vagy a 2.-3. generáció Németországban született bevándorlók leszármazottaik nincsenek benne a 15%-ban.


Az NSZK gazdasága hatalmasat fejlődött az 50-es években, és nem volt elegendő munkaerő, ezért Konrad Adenauer kancellár megállapodott 1961-ben Törökországgal, hogy beengedi az olcsó török munkavállalókat a gazdasági fejlődés érdekében. Népszámlálási adatok szerint 1961-ben 7116 török élt az NSZK-ban, míg az 1973-as olajválság évében már 910.500 fő. A 73-as olajválság okozta gazdasági hanyatlás révén az NSZK megszüntette a Törökországgal kötött megállapodást. 1973 után az NSZK-ba igyekvő törökök már a többi 3. országbeli szigorú beutazási szabályokkal utazhattak be és vállalhattak munkát.


És igen, ma Magyarország ott tart, mint Németország 1961-ben, hogy el kell döntenie, hogy az ország gazdaságának érdekében megnyitja a kapuit és erőteljesebben fejlődik, vagy zárva tartja a kapuit mások előtt és elfojtja a gazdasági fejlődés ütemét. A németek jól jöttek ki a dologból, gazdasági értelemben.


Röviden dióhéjban a németországi törökök története ez.

2023. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az k*va sok. Az nagyon sok bevándorló, ha még a születetteket nem is számoljuk bele.


Ez olyan, mintha magyarországon lenne legalább 1,6 millió bevándorló, akik alig beszélik a nyelvet.


Ha családonként vállalnak legalább 2-t, akkor az 3 millió. Vagy kb az ország egyharmada, és még csak most kezdődött a bevándorlás.

2023. okt. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Mikor jó az bárkinek gazdaságilag, hogy konzervatív, liberálisként gondolkozni nem tudó, a szabadságot nem ismerő, dolgozni nem akaró, a legtöbb nyugati árucikket, mobiltelefonokat, elektronikát használni nem akaró, vagy nem tudó társadalmat enged valaki be az országába?
2023. okt. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Miért nem volt hasznos a válaszom? :(
2023. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagy sokk volt nekik a második világháború. A vereség után rádöbbentek, hogy mekkorát hibáztak. Ez a nemzettudatukra is negatívan hatott. Azóta arrafelé a hazafiasságra is gyanakodva néznek. Bizonyítási kényszerük van azóta is, hogy nem nácik. Emiatt átestek a ló túloldalára.

A kérdezőtől kérdezem, azt hol olvasta, hogy Kohl vissza akarta küldeni a törököket? Eddig ezt sehol se olvastam. Az amúgy tény, hogy Kohl nem egy Merkel volt.

A vendégmunkás-helyzet meg valóban kényszer, mert a németek nagy része se hajlandó ma már gyárakban dolgozni. Hozzánk most gyűrűzik be ez a jelenség.

5-ös: Te ide elismerésért jársz? Mindenkit lepontoznak időnként. Amúgy biztos azért tették, mert épp olyanok jártak erre, akik másképp gondolkodtak, mint te.

2023. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Találtam egy 10 évvel ezelőtti, érdekes cikket a témában:

[link]

2023. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!