Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "Németország, probléma van!”....

"Németország, probléma van!”. Igazat írhat a Bild?

Figyelt kérdés

„Világunk rend nélkülivé vált, és mi benne vagyunk a közepén” – kezdi kiáltványát a német Bild magazin.


Azóta leadtak egy másik cikket, amin háborognak, hogy nem képes egy ütős hadsereget kiállítani Németország, ha belesodródna egy háborúba. Én viszont értetlenül állok ez előtt. Hisz nem ez volt a fősodrású média célja? Próbálja ki magát az ember nőnek is. A háborúban letörik a köröm, a lakknak is baja lesz, a belőtt szép kis sérót szétfújja a szél és ugye egy nő nem alkalmas a háborúra mentalitásában sem. Így ugye a férfiak elnőiesítésekor már nem harcolnak. Nem ez volt hát a cél? [link]



2023. nov. 4. 14:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

Az ütőképes hadsereg felállításának nem a lakosság mentalitása az akadálya, hanem a pénz. Hivatásos, magasan képzett katona van elég, csak felszerelés sz.r. Ennek oka pedig nem az LMBTQ, hanem az téves feltevés, amit 90-es évektől ont magából az államapparátus (nem csak Németországban), hogy véget ért a hidegháború, és Európa területén már soha többet nem lehet komoly háború. Ez az axióma megdőlt Ukrajnával, és azóta áll a bál Németországban, hogy apropó, mi hogyan is állunk a hadsereg terén?

Nem mellesleg megjegyzem, 21. században a veszett kutyát nem érdeklik a hadviselés terén laikus/félképzett tömegek, szinte kizárólag az elit egységek. Ez igaz Ukrajnára, igaz Izraelre, de még a Hamaszra/Hezbollára is egyre inkább. Van ismerősöm több is, aki Ukrajnában éppen be van sorozva. Tudod mit csinálnak a “nagy harcosok”? Az egyik főz az egységére, a másik segít begyűjteni az orosz drónokat, hogy átprogramozva vissza tudják küldeni a “feladónak”. Fegyvert egyiknek a kezébe sem adnak, mert tudják, hogy többet ártanának, mint használnának, pedig ők még katonáskodtak is egy-egy évet.

De mondok még jobbat. Izraelben ugye a világ csodájára mennek, hogy mindenki, még a nők is katonáskodnak kötelezően. Csak épp azt felejtik el hozzá tenni, hogy még Izraelnek sincs szüksége ennyi újoncra, főleg nem évente, következésképp a 90% csak aktát tologat a kötelező kiképzése nagy részében. A harci egységek ott is a hivatásos katonák, nem a lakosság, akik valamikor x éve megtanulták (majd elfelejtették), hogy melyik végén durran a géppuska.

2023. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

9 "Én tényleg nem értem."


Gartulálok. Igazi liberális vagy!👍

2023. nov. 4. 15:56
 13/25 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, de, ha kérdeztél volna, megmondtam volna.
2023. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
15%
Hazugság az egész mert nincs migráció. Németországban nincsenek beilleszkedni nem tudó, bűnöző arabok. Ez az egész csak egy álprobléma. Minden rendben van.
2023. nov. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
40%

Belepukiztak a nullás lisztbe. Ami illegális, az eddig is illegális volt, ami meg nem, ahhoz semmi köze a Bildnek.


Vagy komolyan vesszük a jogállamiságot vagy nem, de akkor ne legyünk legalább képmutatóak. Ezt utálom a szélsőjobban is, nem következetesek.

2023. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Nem választás kérdése, mint nálad pl. Na akkor ki is utálja őket?"

. Sehol nem állítottam, hogy választás lenne, te szerencsétlen...

2023. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
35%
Ha nincs ellenség akkor nem fontos a katonaság,most viszont az a bajuk hogy nincs aki harcolna.
2023. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kellene Európának ütős hadsereget felállítania? Attól még hogy Ázsiában ölik egymást a barbárok, mert még azon a fejlettségi szinten vannak, attól itt Európában sosem lesz háború.

Teljesen pénzkidobás. Nekünk egyszerűen csak nem kellene támogatnunk, megy fegyvereket adnunk nekik. Rendezzék le egymás között.

2023. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ez a őscsávó, boomer plázacica duma olyan cringe hogy jogosan én sajnállak. L + ratio
2023. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ember, az megvan hogy Németország NATO-tag és a NATO nem fogja senki megtámadni?
2023. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!