Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Benjamin Netanyahu felelős a...

Benjamin Netanyahu felelős a hamasz letrejotteert és megerősödéseert is? Ha vege a háborúnak vége lesz a hamasznak de Netanyahu kormanyzasanak is es így talán lesz értelme az egésznek?

Figyelt kérdés

Ha vege lesz a háborúnak és Gazaban is jön a palesztin hatóság + Izraelben vege lesz Netanyahu cionista uralmának és jön egy baloldali fordulat talán végre végre lehet hajtani a kettalami megoldást és akor igenis volt értelme az egésznek.

A több ezer áldozat nem lesz hiába.


Szélsőségesek mind 2 oldalon meg lesznek fekezve Gaza meg lesz szállva mint ciszjordania de politikailag lesz egy palesztin egység akivel Izrael tárgyalhat.


Netanyahu szándékosan engedte hogy a hamasz megszereze a hatalmat és tamogata őket hisz neki érdeke volt a palesztinok megosztasa, és a néhai rakétázas hisz politikailag neki ez kapora jött el tudta magát adni mint a nemzet védelmezője


egészen október 7 ig mikor ironikus módon a saját teremtménye törte meg róla a képet.

A saját "teremtménye" végzet vele


Szerintetek ez már le van játszva vagy még nincs lejatszva?



2023. nov. 8. 12:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%

Nem biztos, hogy ő személyesen, de izrael igen, benne volt


[link]


"rig. Yitzhak Segev tábornok, aki az 1980-as évek elején izraeli katonai kormányzó volt Gázában. Segev később azt mondta a New York Times riporterének, hogy segített finanszírozni a palesztin iszlamista mozgalmat"


"„Az izraeli kormány adott nekem egy költségvetést – vallotta be a nyugalmazott dandártábornok "

2023. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Igen, persze. Netanjahu felelős a hamasz létrejöttéért, éppen úgy ahogy Orbán meg felelős a devizahiteles válságért meg az illegális migráció megerősödéséért.

Aha.

Kicsit se zavarjon, hogy amikor a hamasz létrejött 1987-ben, akkor Netanjahu még csak kezdte a politikai karrierjét és épp az USA_ban volt nagykövet.

De nyilván olyan ügyes, hogy az USA-ból elintézte, hogy Muszlim Testvériség átalakuljon és létrehozta belőle a hamaszt.

Na meg az se zavarjon, hogy a palesztinok akartak független államot, 2006-ban ők választották meg maguknak a hamaszt, Netanjahu meg csak 2009-től volt ismét miniszterelnöke Izraelnek.

de hát olyan apróságok, mint történelem, tények, valóság, miért is lennének fontosak?

2023. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%
Izrael és az USA hozta létre az iszlamista terrorszervezeteket. Mindegy hogy akkor volt-e akkor Netanjahu vagy nem.
2023. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

"Izrael és az USA hozta létre az iszlamista terrorszervezeteket."

Sok volt a propaganda? :D

2023. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%
A propagandát te nyaltad be.
2023. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

#4 Abban igaza van hogy sok esetben éppen az USA finanszírozott, képzett ki és fegyverezett fel szervezeteket amik később ellene meg a nyugati országok ellen fordultak. Így volt ez a tálibokkal is.

De a kérdés Netanjahuról szólt, ezért téves a válasza.

2023. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%

#6

Igen, de valójában még így is pontatlan lenne a válasza. Hisz ha én támogatom egy bizonyos szervezet létrejöttét egy bizonyos célra, majd valamikor később az a szervezet valami egész más irányvonalat vesz, ahhoz nekem már gyakorlarilag semmi közöm.

2023. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%
Az ISIS-t is az USA és Izrael hozta létre közösen.
2023. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%
Na, mondtam én hogy valami propaganda hazugsággyárából szabadult a hülyéje.
2023. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#7 "Hisz ha én támogatom egy bizonyos szervezet létrejöttét egy bizonyos célra, majd valamikor később az a szervezet valami egész más irányvonalat vesz, ahhoz nekem már gyakorlarilag semmi közöm."

Ez azoknak a védekezése akik menekülni szeretnének a felelősség alól.

Ha te magad arra adsz pénzt egy radikális csoportnak, hogy megszervezzék magukat, adsz nekik fegyvert, kiképzed őket a fegyver használatára és pénzeled őket, hogy a neked nem tetsző emberek ellen terroristaként harcoljanak - akkor a te felelősséged, hogy ez a terrorista szervezet létrejött és van fegyvere, tudása terrorcselekményeket elkövetni. A te felelősséged ha megfordulnak és már a te embereidet veszik vele célba.

Ez nem olyan, mint megtanítani egy rakat pilótát repülőt vezetni aztán az egyik terrorista lesz és belevezeti a gépét egy toronyházba, arról valóban nem tehetnél. De ha te azt tanítod meg neki hogyan kell gépet eltéríteni, a pilóta fülkébe erőszakkal bejutni, a fedélzetre fegyvert felcsempészni, megfizeted hogy térítsenek el pár orosz vagy iraki gépet, akkor bizony a te felelősséged ha utána meg már amerikai vagy magyar gépet fognak eltéríteni.

2023. nov. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!