Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok hozzá, hogy egy...

Mit szóltok hozzá, hogy egy szélsőjobboldali elnöke lett Argentínának?

Figyelt kérdés
nov. 21. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Argentína évek-évtizedek óta súlyos gazdasági válságban van, ilyen országokban rendszerint szoktak előre törni a szélsőségek, szélsőjobb (anno Olaszország Németország) szélsőbal (Oroszország Kuba Venezuela). Így már értem hogy miért jelent meg a hírekben pár napja hogy Argentína Ukrajnát támogatja, ugyanis a harmadik világ túlnyomó része orosz párti.
nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nevezném szélsőjobboldalinak. A Magyar média hívja így, hibásan.


Milei egy radikális libertariánus jelölt. Ez azt jelenti, hogy az állam jelentős lecsökkentését akarja. Először is a gazdaságban, de fokozatosan minden területen.

Az ígéretei között ilyenek szerepelnek:

-bezáratná a központi bankot

-egyoldalúan megtenné hivatalos fizetőeszköznek az USA dollárt

-kilépne a BRICS-ből (Argentína elvileg jövő január 1.-től lépne be)

-korlátozná a kapcsolatokat Kínával

- a minisztériumok kB harmadát bezáratná

- legalizálná a fegyvertartást

- radikálisan lecsökkentené az állam szociális kiadásait

- leállítaná a korábbi Peronista kormány által bevezetett árstopokat, és kötelező akciókat.

- privatizálná az állami vállalatokat


Szóval semmi köze a klasszikus értelemben vett szélsőjobbhoz.

nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
65%

Igen az ilyen radikális populista program be szokott jönni, a brazilok is milyen jól jártak Bolsonaróval.

(oké valahol megértem az argentinokat mert a másik jelölt az establishment tagja volt, amelyik gazdasági válságba vitte az országot, de tényleg nem volt egy másik épkézláb elnökjelölt az országban?)

nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos nagyon messze áll a szélsőjobbtól.
nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Crisopher ***** válasza:
100%
A libertárius program elég jó, Argentína pont a populista kommunista hülyeség miatt tart ott, ahol. A minél szabadabb piacgazdaság valódi fejlődést hozhat. Néhány éven belül érezhető gazdasági fejlődés lesz az országban
nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Szerintem ilyesfajta elnököt választottak:


https://www.youtube.com/watch?v=zk9NA8EEEqc

nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Kiegészíteném a felsorolásomat még pár ponttal.


- Eltávolodna Oroszországtól, és támogatja Ukrajnát

- legfontosabb külpolitikai szövetségeseinek az Egyesült Államokat és Izraelt tartja. Az Izraelben lévő nagykövetségüket egyből át akarja tenni Jeruzsálembe (most Tel Avivban van). Ez eléggé szimbólikus.

- az egészségügy és az oktatás terén is elősegítené a piaci szereplők megjelenését (értsd azt akarja, hogy több magániskola, és magánkórház legyen)

- leállítaná a korábbi kormányok által indított infrastrukturális gigaprojekteket amikre nincs pénz.

- ja és nyilván az adókat lecsökkentené, ami nem meglepő a kismillió kiadáscsökkentő intézkedése mellett.



Egyébként a csávó végzett közgazdász, aki egyetemeken is tanította a közgazdaságtant, szóval lehet, hogy őrült, de nem hülye.

Az Argentín tőzsde jelentős emelkedést mutatott ma be, gondolom a piac már készül.


[link]

[link]

nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Én komolyan nem értem, hogy nyerhetett Milei. A pártja, illetve a koalíció amibe tartozik, messze nem a legnépszerűbbek, én nagyon csodálkozom rajta, hogy ennek ellenére megválasztották.
nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 az első fordulóban 3 nagyjából hasonló támogatottságú blokk volt, kB 30-30%-okkal.

- a Peronista koalíció Sergio Massa eddigi gazdasági miniszterrel

- a La Libertad Avanza Milei-vel

- és a Patrícia Bullrich vezette konzervativ-jobbközép koalíció


Bullrich kiesett az első fordulóban, de beállt Milei mögé, aki így a Liberális-Libertárius tábor mellé a jobbközép szavazókat is maga mögött tudhatta.

A jelenlegi kormány pedig egyáltalán nem volt népszerű. Minél radikálisabb javaslatokat mondott egy jelölt, és minél kevesebb köze volt az eddigi kormányhoz, annál népszerűbb volt.



Szerintem egyébként még jól is kijöhetnek belőle. Argentína nagy agrárszektorral, kőolaj-és földgázkészletekkel, és ami még fontosabb Sok-sok lítiummal rendelkezik. Az USA és Európa kifejezetten keresi azokat az országokat, akiknek van olaja meg lítiuma, és nincsenek őrült világuralmi tervei. Milei pedig kiállt az USA, Európa és Izrael mellett, így valószínűleg jönnek majd a befektetések Argentínába. Az EU valószínűleg hajlandó lesz "térdelni" a nyersanyagért.

nov. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint ha egy film kezdete lenne, közbe meg a híradó megy...

Teljesen meggyőzött:


https://www.youtube.com/watch?v=pysVxVg9Y28&ab_channel=KAISE..


mármint hogy valami ott nagyon nem oké.

nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!