Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van esély Európában, hogy...

Van esély Európában, hogy elterjed a szélsőjobboldali politika és fasizmus lesz?

Figyelt kérdés
Ma olvastam, hogy Németországban is erősödnek, az olaszoknál pedig ők vannak hatalmon.

2023. okt. 4. 17:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
31 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nagy különbség van aközött, hogy valaki fasiszta, vagy hogy balról rámondják, hogy fasiszta.
2023. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Tudom miről beszélsz, én szintén szélsőjobboldali vagyok, csupán kíváncsi vagyok az emberek véleményére.

2023. okt. 4. 17:05
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Igény lenne rá.


De amúgy sajnos manapság minden és mindenki "szélsőjobboldali" meg "náci", aki nem tartozik az "igazi demokraták" közé. Tehát kb. mindenki, akire a demokraták azt mondják.

2023. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
A jobboldal terjedése már vagy 10-15 éve elindult Európában, tehát folyamatban van valami.
2023. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

4.


Jahj, ugyan már. A kilencvenes évek vége óta pörög a lemez, hogy erősödik a szélsőjobb, meg rettegni kell egy 5%-os MIÉP-től. Persze volt/van egy réteg, aki a rettegésből él, ezért kapják a kárpótlást.

2023. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

youtube - ideológiák tárháza - jók a videóik - mi a nácizmus, mi a fasizmus. A nácizmus a fasizmus alága. A fasizmus azaz Mussolini kozmopolita, nem rasszista, birodalomépítő.


A magyar nácik a hungaristák voltak. Ahhoz hogy igazán náci legyen valaki rasszista vagy homofób népirtás kell.


A lényeg, hogy Orbánék ideológiailag se nem nácik, se nem fasiszták. Konzervatívok, antikommunisták, gazdaságilag liberálisok de erős államra törekednek.

2023. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

#6


Látom konyítasz a politológiához. De ezeket itt hiába mondod, itt csak két opció van: A jók meg a gonoszok. A jók, azok mindig a "mi", akik bálnakat simogatnak, éhező gyermekeket etetnek meg vagy idős néniknek hozzak vissza az ellopott táskájukat szabadidejükben. A gonoszok meg nagyon gonoszok, ők ártatlan csecsemők vérét isszák, pusztán hobbiból kiscicákat kínoznak és bent cigiznek.


A liberális szerint ők a jók, a fideszesek a gonoszok. Amazok szerint meg vice versa.

Te el kell döntsd, hogy te melyik bandába akarsz tartozni. Értelmes, érvekkel alátámasztott, politikai szaktudományos válaszok itt kapásból 0%-ot kapnak.

A liberális/fideszes valaszok meg 30-70%-osak, attól függően, hogy a nap melyik szakaszában vagy melyik nap írják, hogy éppen melyik szekta követői vannak fenn épp többen.

2023. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Van rá esély és igény is. Meglátjuk mi lesz a jövőben.
2023. okt. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem van. Ez különösen akkor lesz kritikus, ha Németországban és Franciaországban kerülnek hatalomra. A franciáknál ez majdnem megtörtént, a németeknél is van esély rá. Pl. az AfD-s Chrupalla le akarná bontani az EU-t és ebben Orbánt akarná szövetségesnek felhasználni, szép kilátások, hogy ne mondjam.

[link]

2023. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: amúgy sajnos Orbán is egyre inkább megy a szélsőjobb felé. Van arra esély, hogy a Fidesz maga válik olyanná, mint a Jobbik. Így tudják ugyanis azok szavazótáborát felszívni. Eleve kettős kommunikációt folytat a Fidesz egy ideje, úgy kommunikálnak, hogy az tetsszen a szélsőjobbosoknak is. Pl. a tavalyi tusnádfürdői Orbán-beszéd a fajkeveredésről ilyen volt.
2023. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!