Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mitől lett az Egyesült Államok...

Mitől lett az Egyesült Államok ennyire sikeres ország?

Figyelt kérdés
Pár száz év alatt világvezető hatalommá nőtte ki magát. Nem akarom keverni a magyar politikával, de ha az 1000 éves történelmünkre gondolunk, amivel oly büszkén példálóznak egyesek, szóval, ha megnézzük, hogy 1000 év alatt hová sikerült jutnunk, meg Amerika hová jutott pár száz év alatt, akkor valamit nagyon sz@rul csináltunk. Persze másik kontinens, másabb történelmi események, ezért is nem akarom keverni a magyar politikával. Kifejezetten Amerika mitől lett sikeres.

2023. nov. 27. 20:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%

Úgy, hogy hatalmas, a lakossága is, rengeteg az erőforrása, nagy a területe. Sok bevándorló kiment, ott koncentrálódott sok minden, innovációk, tudományos eredmények, tőzsde, stb. Nagyon kedvező volt a két világháború, nagyot kaszáltak vele. A befolyásukat pedig kiterjesztették, a dollár népszerű valuta, katonailag beavatkoznak sok területen. Szerintem. Nem attól, hogy olyan nagy volt a demokrácia (lásd feketék).

Minden európai nép erős lenne egy ilyen területen (a kanadaiak pl. egy szűk sávon lakhatnak csak, olyan hideg van), ekkora népességgel.

2023. nov. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes..


...és még messze nincs a potenciálja csúcsán.

A 19. század második felében volt egy szerencsés együttállása a vadkapitalizmusnak, a tőkekoncentrációnak, a vasútépítéseknek, a technológiai ugrásnak... stb.


Európával ellentétben viszonylag könnyen megúszták a két világháborút, az 1970-es években elérték, hogy a világgazdaság dolláralapú legyen... stb.

2023. nov. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
37%
Földrajzi adottságok, rengeteg nyersanyag, elszántság, felvilágosult újító szellemű gondolkodás és háttérhatalmi kiválasztottság tették azzá az Usa-t, ami manapság.
2023. nov. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#17


"Nem ott voltak a legnagyobb bankok, hanem Európában, most meg már Kína dominálja a bankszektort."


Európában voltak és utána átköltöztek Amerikába! Én is ezt mondtam!


Oszt meséljél! Svájc mióta könnyen védhető???? Északról és nyugatról bokrok választják el Németországtól és a franciáktól!!!

2023. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
15%
23, állítólag még erősebb, gazdagabb lehetne az USA, ha nem egy bizonyos kisebbség irányítaná. Az vastagon benne volt a 29-es válságban is. Nagyot fejlődött az USA, amikor az amerikaiak kitették az izraelita vezetésű jegybankokat. Szerencséjük volt, hogy nem szakadt ketté az ország a polgárháborúban, mert ez volt a háttérhatalom célja. Amúgy rengeteg a szegény, hajléktalan, sok terület már élhetetlen, jönnek a bevándorlók és kommunista ideológiák.
2023. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Én érzek valamiféle lazaságot, ami jellemzi az amerikai társadalmat, ami ahhoz kell, hogy kiálljanak magukért, az országukért. Ott tényleg olyan emberek élnek, akik hajlandóak tenni önmagukért, egy jobb életért. Egymáshoz is máshogyan viszonyulnak, nemrég néztem egy dokumentum filmet orvosokról, és csodálkoztam, hogy lepacsiznak a hozzátartozókkal, betegekkel. Úgy pacsiztak, mintha valami cimborák lettek volna, nekem tetszett ez a fajta lazaság, ez a fajta nyitottság, pont ez kell ahhoz, hogy azok legyenek, akik, és ott tartsanak csupán pár száz év után, ahol tartanak.
2023. nov. 28. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!