Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek melyik év volt a...

Szerintetek melyik év volt a legnyugisabb 1970 és 2020 között?

Figyelt kérdés

nov. 29. 18:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nyilván politikai szempontból kérdezem, tehát az az év, amikor alig voltak konfliktusok a világban, és nem nagyon voltak nagyhatású negatív események.
nov. 29. 18:04
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Ki emlékszik már erre vissza év szerint, én nem.
nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
2006
nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Talán 1976-78 között.

Az olajárrobbanást talán már megemésztette a világgazdaság, a szovjetek még nem vonultak be Afganisztánba, még nem tört ki az Irak-Iráni háború, túl voltunk a Watergate-botrányon, de még nem kezdődött meg Reagan csillagháborús fegyverkezési programja.

És persze egyben volt a Szovjetunió, nem tört ki a délszláv háború, nem volt Boko Haram, Iszlám Állam, tálib mozgalom, Oszama bin Láden és egyéb szélsőséges csoportok. Viszont túl voltunk az 1972-es véres müncheni olimpián.


Igaz, akkor meg volt északír konfliktus, az IRA Londonban is robbantgatott, meg volt az ETA baszk terrorszervezet, meg Vörös Brigádok Olaszországban (ők gyilkolták meg Aldo Morot), meg Vörös Hadsereg Frakció Németországban.


Szóval, TALÁN ez az időszak, de lehet, hogy egyáltalán nem volt sose nyugalom.

nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Az biztos, hogy a béke Európában, amit ma alapvetőnek tartunk, az az Európai Uniónak köszönhető. Soha máskor nem volt még a kontinensen ilyen hosszú ideig béke, mint a II. vh-tól a 2010-es évekig. Bár újabban jönnek föl ezek az erős legények, akik verekedni akarnak és gyűlöletet hintenek szét az európai népek között, de alapvetően egy meseszép fél évszázadot köszönhetünk az Európai Uniónak.
nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4


Valóban nem volt sosem nyugalom, de 1977 szerintem is TOP 3 kategória.

nov. 29. 19:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2004, még nem éltem, és keszuloben sem voltam.
nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7


Ezesetben valóban jobb világ volt.

nov. 29. 19:52
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#8

Mármint nélkülem? Ezzel nem mondtál újat

nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9


Ne vedd a szívedre.

nov. 29. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!