Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha költözök egy külföldi...

Ha költözök egy külföldi országba autóval akkor hol kell megfizetni az áfát vagy vámot ha van ilyen?

Figyelt kérdés

Saját autóval költözök és több országon át autózok. Van például egy drága asztali számítógépem, viszem a tv-t, drága laptopot na meg a saját autóm, ruhák pl., esetleg valamennyi készpénz. Ezek után kell áfát fizetnem valahol vagy importot? Nem az unión belül mozgok, ha mondjuk átlépem a fehérorosz és orosz határt.

Elméleti kérdés, jó esetben is 3 év amíg költöznék.



nov. 29. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az adott ország külképviseleténél kérdezz rá erre, de amúgy szerintem ingóságok után nem kell, az autó ami kérdéses lesz, de arra meg a a külképviselet majd válaszol.
nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sehol.
nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22%

Igen ahány országon mész át annyiszor 27% áfa a végén autó nélkül mész !


WTF ekkora baromságot még kérdezni sem lehet!

nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

EU-s országba nem kell fizetned alapból semmit ezekből, csak például célszerűbb a biztosítást ott fizetned, ahol élsz, a tb-t szintén, meg a jövedelemadót, ahol dolgozol, ezért ezekre be kell jelentkezned.

A lakóhelyre azonnal jelentkezz be, erre harapnak és nyiss bankszámlát is, mert mindent ott kell majd intézned.

Feltételezem, ha beteg leszel, nem fogsz hazautazni, hogy elmenj a körzeti orvoshoz, ezért kell keresned ott háziorvost, aki elvállal és nincs túl messze.

Ma már egyszerű a helyzet, elég a személyi igazolvány, nem kell útlevél, mert EU-s polgár vagy, de azért mindent el kell intézned.

Az persze ciki, ha nem kapsz állást, vagy kirúgnak és elfogy a pénzed, akkor jobban teszed, ha hazajössz, bár ha egy ideig kint dolgoztál, akkor mehetsz a munkaerő hivatalhoz munkanélküli segélyért is, csak a feltételeknek eleget kell tenned, mondjuk ha kiközvetítenek valahová, akkor oda kell menned, meg minden időpontra elmenni, de jobban jársz a kinti segéllyel, mint a hazaival - én több hónapig 'senyvedtem' olyan havi nyolcszázezer segéllyel, itthon meg jó ha kaptam volna a negyedét.

Kocsit vihetsz, majd kint fizeted az adóját, ellenben ne vigyél narkót, piát, cigit, meg semmit sem, aminek a határa eléri a kereskedelmi mennyiséget, mert akkor tökön rúgnak és a ciginek, piának elég alacsony a határa, amit még nem tiltanak.

Vedd meg kint, ha annyira kell.

Ugyanez vonatkozik mindenre, vihetsz ruhát, TV-t, meg bármit, csak ugye nem kamionszámra.

dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!