Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael pártiak tudják, hogy...

Izrael pártiak tudják, hogy valójában Izrael támogatja a Hamaszt?

Figyelt kérdés

Ezek Netanyahu szavai 2019-ből :


“Anyone who wants to thwart the establishment of a Palestinian state must support bolstering Hamas and transferring money to Hamas. That’s part of our strategy…”


Magyarul Izrael anyagilag támogatta a Hamaszt de az is lehet hogy Izrael hozta létre. Egy ilyen szélsőséges terrorszervezettre hivatkozva Izrael bármikor megtámadhatja a palesztinokat, elüldözheti őket és elveheti a földjeiket. Továbbá ezzel megosztja a palesztinokat akik így nem tudnak egységesen fellépni. Pont ez történik jelenleg.

Az USA-nál is ugyanez a módszer. Létrehoznak iszlamista terrorszervezeteket majd ezekre hivatkozva támadták meg az adott országot.



2023. nov. 30. 09:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Minden csak nézőpont kérdése. A Hamaszt az egész világ támogatta. Izrael is, hiszen muszáj volt valamennyire. Nem a katonai szárnyat támogatta, nem gránátokat és robbanószert küldtek nekik, hanem ivóvizet, élelmiszert, infrastruktúrát. És ezzel nincs is baj. Az érdek más. A világ segíteni akart, Izrael meg úgy volt vele, hogy legalább Gázában nem a Ciszjordániában valamennyire népszerű Fatah az úr.


A polgárháború a nézőpont kérdése. Igazából valamennyire tényleg ők okozták, azzal, hogy létrejöttek. A szomszéd államok arabjainak egy része kiakarta írtani a zsidókat, az aktuális arab kormány viszont nem mert packázni Izraellel, így törtek ki a belső polgárháborúk. Izrael pedig segített az arab kormányoknak azon szándékát, hogy legyőzzék a háborúzni akaró embereket.

De ez sem érdekel sok embert. Ők ugyan úgy háborúznak egymással is. Irak Irán nagy ellenfél, Szaúd Arábia a szunnita vezető állam, harcol Jemen ellen és valamennyire Irán ellen is. Katar jóban van a terrorszervezetekkel, mégis sokan utálják, mert amcsi párti, Egyiptom kb stabil mint egy 3 lábú szék, puccsal lett elnökük, és harcolnak a milíciákkal, kb csak a Nílus mentén nincs polgárháború, ami nem vészes, de nem jó, Libanon az összeomlás szélén, Szíria tele van terrorszervezetekkel, ott harcol a szír kormány a csoportokkal, harcolnak az oroszok, harcolnak bent a zsidók is néha, a törökök is a kurdokkal... Jordánia békében áll Izraellel, de Jordánia lakossága konkrétan palesztin, ezért nem sokan mernének pénzt tenni rá, hogy a jelenlegi kormány után egy ugyanilyen Izrael barát jön (Izrael barát = Képes felmérni, hogy esélye sincs, ezért megül a seggén a béke érdekében)

2023. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
#21 Engem arról győztél meg majdnem, hogy van értelme az asszertív kommunikációnak. :) Tényleg majdnem elhittem, hogy van! Aztán ideköpte a kérdező a #20-as számú hozzászólását és rájöttem, hogy kurvára nincs. :D :D De minden tiszteletem a tiéd, kitartást! Kíváncsi vagyok, hogy hová fut majd ki a módszered, eredményes lesz-e...?
2023. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

"Engem arról győztél meg majdnem, hogy van értelme az asszertív kommunikációnak. :) Tényleg majdnem elhittem, hogy van! Aztán ideköpte a kérdező a #20-as számú hozzászólását és rájöttem, hogy kurvára nincs. :D :D De minden tiszteletem a tiéd, kitartást! Kíváncsi vagyok, hogy hová fut majd ki a módszered, eredményes lesz-e"


Gondoltad hogy majd beveszem a cionista hazugságaidat? :)

2023. dec. 1. 09:08
 24/34 anonim ***** válasza:
#23 Én eddig még semmit nem írtam ide, de nem baj. :) Ergo cionista hazugságaim sem voltak. De látom, te már mindenbe ezt hallucinálod bele. :) Vissza is adom a szót asszertív barátunknak, mert neki van türelme a hülyékhez, nekem meg nincs. :D
2023. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

"És már elő is került az antiszemita kártya :)"


"Gondoltad hogy majd beveszem a cionista hazugságaidat? :)"


ehem...

2023. dec. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Van türelmem, mert ha le is írja, hogy kamu meg cionista hülyeség, csak az egója nem engedi, hogy mást írjon. Tényszerű megállapításokat írtam, aminek annyi köze van a zsidókhoz, hogy ők az egyik fél. Sok esetben pedig meg is lett erősítve, például a megosztottsághoz való hozzáállás, vagy a polgárháborúk, amiket tényleg valamilyen szinten Izraelhez is lehet kötni. (Bár 99%, hogy amúgy is háborúznának, csak akkor más lenne az ok, például a szegénység.)
2023. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
#26 Azt hiszem, én is négy pipás vagyok, ez zavarhatja össze a kérdezőt.
2023. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"Van türelmem, mert ha le is írja, hogy kamu meg cionista hülyeség, csak az egója nem engedi, hogy mást írjon."


Itt egyszerűen nem lehet mást írni. Izrael elnöke maga ismeri be hogy támogatták a Hamaszt még a közelmúltban is annak tudatában hogy egy szélsőséges terrorszervezet és azt is kijelenti hogy azért tették hogy ne legyen palesztin állam. Tehát itt terrorizmus támogatásától kezdve háború kirobbantásáig mindent elkövetett Izrael. Az erkölcsi oldala is érdekes mert ugye azt hangoztatják a zsidók hogy nekik joguk van saját államhoz de ugyanezt a palesztinoknak nem akarják megadni.


És hát világos hogy Izrael tudta a hamasz előbb utóbb támadni fog, mondhatni erre várt hogy lerohanja a gázai övezetet. Szóval a népirtás mellé beírhatjuk a terrorizmus támogatását is Izrael számlájára.

2023. dec. 1. 10:14
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi a Hamasz, miért támogatta őket az egész világ ÉS MIVEL, és milyen szándékkal, az le lett írva, többszőr is, de főleg az, hogy mivel. Mert te fel vagy háborodva, mint egy 5ös tájfun alatt a tenger, hogy Izrael ivóvízzel támogatta a hamaszt. Jaj de csúnyák. A segítség mögött az indíték az valóban más volt, mint a világnál, más segítséget nem kapott a Hamasz.


Joguk tényleg van a palesztin államhoz, rengeteg béketerv volt, de palesztinok 0-ába mentek bele. Izrael nem fog könyörögni, hogy alapítsanak államot a népírtók, de ha ez túl durva megfogalmazás, akkor az a nép, aki népírtást követel.


Trump még próbálkozott egy béketervvel, az arabok meg sem hallgatták. Talán egy darabig ez volt az utolsó ilyen béketerv. Izrael meg köszöni szépen, hogy vannak annyira buták, hogy nem békülnek. Kezdetben egy marék földjük lett volna a zsidóknak. Sokat akartak markolni a palesztinok, nagyon sokat is markoltak, de ők mélyebbre akartak nyúlni, és mindent elvesztenek. Azért jelen időben, mert a cionizmus ma is tart. Ma a zsidók megveszik a palesztin földeket. Nem ismerős? Nincs új a Nap alatt. Ciszjordániát épp most vásárolják fel a zsidó telepesek. Törvény tiltja, hogy arab földet adjon zsidónak és fordítva is, de a pénz beszél. Izrael pedig nyilván nem fog semmit tenni, hogy ezeket az üzleteket megakadályozza és szép lassan Ciszjordánia zsidó tulajdonba lesz.

Meglehetne akadályozni? - mielőtt kérdeznéd - Igen, nagyon simán. Elkellett volna fogadni az elmúlt 10-20 békéből az egyiket, hogy Palesztina kétoldalúan is független legyen.



Gáza, kicsit más. Izrael nagyon nem várta, hogy lerohanja Gázát. Az Ábrahám megállapodásnak ez nem jön jól, épp békét akart kötni Szaúd-Arábiával. Ha ez megvan, az évezred békéje lett volna. Ezt a Palesztinok nagyon nem akarták, még ezen az áron is. Ráadásul ahhoz képest, hogy konkrét hadsereg nincs az ellenfélnél, a háború Izraelnek 2-3x többe kerül, mint Oroszországnak. Ennek egyik oka, hogy Izrael gazdaságtalan fegyvereket fejlesztett ki, amit a magas népsűrűség indokolt. Tehát egy pici tüzérségi lőszer máshol nem lézervezérelt, Gáza ezt megindokolta.

Ráadásul Izrael nagyon nem is akarja/akarta Gázát. Megpróbálta rávenni Egyiptomot, és a többieket, hogy ők kezdjenek valamit az övezettel. Az egyiptomi elnök kinevette Izraelt. Ennyit erről.


Számításba jöhet még az ENSZ, de ők cselekvőképtelenek. A Hamasz csoportok ENSZ épületeket használnak, az ENSZ egyetlen fegyvere ez ellen egy nagyon sok oldalas elítélő határozat volt, amiben szépen kérték a terroristákat a távozásra.

2023. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

"Mert te fel vagy háborodva, mint egy 5ös tájfun alatt a tenger, hogy Izrael ivóvízzel támogatta a hamaszt. Jaj de csúnyák. A segítség mögött az indíték az valóban más volt, mint a világnál, más segítséget nem kapott a Hamasz."


Most azt akarod behazudni hogy Izrael emberségből támogatta a Hamaszt? :) Oké hogy a cionista zsidók gátlástalanul hazudoznak de legalább próbálj meg olyat hazudni amit bevesznek. Egyértelmű hogy Izrael rosszindulatból támogatta a Hamaszt. El is mondta Netanyahu hogy a palesztinok megosztása volt a cél és hogy ne alapíthassanak államot. Arról nem is beszélve hogy Izrael egy fasiszta terrorállam. Azt sem tudja mi az hogy emberség.



"Joguk tényleg van a palesztin államhoz, rengeteg béketerv volt, de palesztinok 0-ába mentek bele. Izrael nem fog könyörögni,"


Ezek a béketervek mind Izraelnek kedveztek és nagyon igazságtalan volt a palesztinokra nézve.



"hogy alapítsanak államot a népírtók,2


Itt egy népirtó van az pedig Izrael.



"Trump még próbálkozott egy béketervvel, az arabok meg sem hallgatták."


Ja az évszázad komédiája :) Mindenki tudta hogy az egy vicc, nem béketerv.



"Ma a zsidók megveszik a palesztin földeket. Nem ismerős?"


ilyen aljas hazugokat mint a cionista zsidók soha nem is láttam. Izrael erővel veszi el a palesztinok földjét. Az ENSZ már milliószor felszólította izraelt hogy hagyja abba.



"Izrael pedig nyilván nem fog semmit tenni, hogy ezeket az üzleteket megakadályozza és szép lassan Ciszjordánia zsidó tulajdonba lesz."


Most komolyan. Szerinted ezt a zsidó hazugságok van aki beveszi?



"Tehát egy pici tüzérségi lőszer máshol nem lézervezérelt, Gáza ezt megindokolta."


Aha persze, azért halt meg 16 ezer palesztin és lett szönyegbombázva Gáza.



"Ráadásul Izrael nagyon nem is akarja/akarta Gázát. Megpróbálta rávenni Egyiptomot, és a többieket, hogy ők kezdjenek valamit az övezettel. Az egyiptomi elnök kinevette Izraelt. Ennyit erről."


Újabb hazugság. Izrael nagyon is akarja Gázát de palesztinok nélkül. A föld miatt is és a tenger alatti gázmezők miatt.



"A Hamasz csoportok ENSZ épületeket használnak, az ENSZ egyetlen fegyvere ez ellen egy nagyon sok oldalas elítélő határozat volt, amiben szépen kérték a terroristákat a távozásra."


Az ENSZ olyan nyilatkozatok hoz mostanában ami szerint Izrael népirtást követ el.

2023. dec. 2. 08:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!