Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael pártiak tudják, hogy...

Izrael pártiak tudják, hogy valójában Izrael támogatja a Hamaszt?

Figyelt kérdés

Ezek Netanyahu szavai 2019-ből :


“Anyone who wants to thwart the establishment of a Palestinian state must support bolstering Hamas and transferring money to Hamas. That’s part of our strategy…”


Magyarul Izrael anyagilag támogatta a Hamaszt de az is lehet hogy Izrael hozta létre. Egy ilyen szélsőséges terrorszervezettre hivatkozva Izrael bármikor megtámadhatja a palesztinokat, elüldözheti őket és elveheti a földjeiket. Továbbá ezzel megosztja a palesztinokat akik így nem tudnak egységesen fellépni. Pont ez történik jelenleg.

Az USA-nál is ugyanez a módszer. Létrehoznak iszlamista terrorszervezeteket majd ezekre hivatkozva támadták meg az adott országot.



2023. nov. 30. 09:01
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

Sík hülye - Asszertív:

8 - 7


Eddig ez az állás. :)

2023. dec. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha lehetne, akkor kicsit több indoklást kérnék. Újra írd le a mondaadódat, de kicsit több ténnyel. Mert olyan érzés, mintha egy 6 évessel beszélgetnék. Viszont tudom, hogy nem lehetsz 6 éves, így csak az marad, hogy antiszemita vagy. Mondok példákat.

A zsidók megveszik Ciszjordániát, az arabok hoznak ez ellen törvényeket, ezután is történik a vásárlás. Az oknyomozók pedig kiderítik, hogy Izrael emiatt illegálisan több száz milliókat költ arra, hogy a palesztinoktól megvegye a területet. Akkor jössz te, hogy ez cionista hazugság. AKkor legyen, de antiszemita véleményre nem vagyok kíváncsi, csak adatokra, statisztikákra.


A béketerv a zsidóknak kedveztek. Lehet. A zsidó terület ami az eredeti Palesztinából lett vajon mennyi lehet? 1%? 99%-ot kaptak az arabok. Jordánia kapta a legnagyobb részt, aztán Palesztina kapta volna a másik jelentős részt (ha elfogadták volna) és Izrael egy magyar megyényi területet. Lehet igazságtalan, de a véleményedre, hacsak nem tesz hozzá valami újat a dolgokhoz, nem vagyok kíváncsi. Vagy akkor elmondhatod, mennyire igazságtalan, hogy 99-1% arányban a zsidók kaptak földet, csak ezzel meg nem vagyunk előrébb.


Népírtás. Úgy tudom, az arab fél az egyetlen akiket nem csak népírtóknak tartanak, hanem ők maguk is elismerték. A véleményedre megint nem vagyok kíváncsi, hogy szerinted ki micsoda, édesanyádnak újságold el, őt érdekli, én csak tényeket, alátámasztott dolgokat szeretnék olvasni. (SPOILER: Még az oroszok sem azok)


Gáza - Egyiptom azért vonult ki Gázából, mert nem akarta. Könyörgött Egyiptomnak, hogy övéké legyen Gáza! Az egyiptomi elnök azt mondta, inkább kerüljön az összes palesztin a sivatagba, de ők akkor sem foglalkoznának sem Gázával sem az ottlakókkal. Erre te megint azt mondod, hogy hazugság. Az egyiptomi elnököt hazudtolod meg, nem a zsidókat. Egyiptom cionista? Ezt ugyancsak add be anyukádnak, ő vevő lehet ezekre, itt azért komolyabb cáfolatra lenne szükség.



"Tehát egy pici tüzérségi lőszer máshol nem lézervezérelt, Gáza ezt megindokolta."


Aha persze, azért halt meg 16 ezer palesztin és lett szönyegbombázva Gáza."

- Ez pont így igaz. Izrael lebombázta Gázát, több tíz, ha nem száz km alagút már meg lett semmisítve, egy olyan helyen ahol a népsűrűség 10000+fő/km2 Pontosan ezért halt meg csak 16 ezer ember. A világ legprecízebb hadserege. [link]

stb stb stb...


Lényeg, hogy ne írjál olyat, hogy Egyiptom cionista, vagy Palesztina cionista... Otthon nyomhatod a butaságod, itt több tény vagy statisztika kéne. Próbálom nagyon körbeírni, mire gondolok, mert hajlamos vagy félreérteni. Tehát ha azt mondom, Egyiptom kiröhögte Izraelt, hogy könyörgött, hogy átvegyék Gázát, majd az elnök elküldött minden ottani arabot a semmibe, akkor az maximum arab hazugság lehet és nem cionista. Ha a palesztinok törvényt hoznak, hogy tilos zsidónak eladni a földet, mert ez túl nagy üzembe megy Ciszjordániába, és mindjárt Ciszjordánia zsidó tulajdon lesz, akkor az is arab hazugság, mert tőlük jön az infó.

És ha megvan, ki állítja az infót, akkor ellehet dönteni, miféle hazugság lehet. Ha ez megvan, jön a hazugság cáfolata. Ami például abból állna, hogy te azt mondod nekem, nem is Izrael a világ legprecízebb hadserege, hanem XY mert nekik a 9mm-es golyó is GPS vezérelt. (Ez csak egy példa az indoklásra)


Nagyon röviden. Ha van a véleményed, azt ne ide írd, hanem egy cetlire. Tekerd össze. Ezután köpj rá, majd óvatos de határozott gyors mozdulattal felcsúsztathatod. Mert érvelni nem úgy kell, ahogy te csinálod. Kell valami ÚJ tényszerű dolog, amit megerősíthetsz vagy megcáfolhatsz egy ellenténnyel és aztán leírhatod róla amit gondolsz. De ne úgy, az arabok azt mondták, köszönik szépen, de nem kell nekik Gáza - majd ez cionista hazugság lesz.

2023. dec. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
8 - 8
2023. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

"így csak az marad, hogy antiszemita vagy."


Persze, aki kritizálja Izraelt az antiszemita :) Ha nincsenek már érvek akkor mindig ott van az antiszemita kártya.



"A zsidók megveszik Ciszjordániát, az arabok hoznak ez ellen törvényeket, ezután is történik a vásárlás. Az oknyomozók pedig kiderítik, hogy Izrael emiatt illegálisan több száz milliókat költ arra, hogy a palesztinoktól megvegye a területet. Akkor jössz te, hogy ez cionista hazugság. AKkor legyen, de antiszemita véleményre nem vagyok kíváncsi, csak adatokra, statisztikákra."


Te komolyan azt várod hogy ezt a nevetséges hazugságot bárki is elhiszi? Még az USA is úgy nyilatkozott már hogy Izraelnek le kellene állnia az illegális ciszjordániai zsidó telepek bővítésével. Pedig az USA mindig Izraelnek ad igazat, szóval ha már az USA sem tudja szó nélkül annyiban hagyni amit Izrael tesz gondolhatod mennyire embertelen lehet. Te meg behazudod hogy megveszik a földeket. Ez undorító.



"A béketerv a zsidóknak kedveztek. Lehet. A zsidó terület ami az eredeti Palesztinából lett vajon mennyi lehet? 1%? 99%-ot kaptak az arabok. Jordánia kapta a legnagyobb részt, aztán Palesztina kapta volna a másik jelentős részt (ha elfogadták volna) és Izrael egy magyar megyényi területet. Lehet igazságtalan, de a véleményedre, hacsak nem tesz hozzá valami újat a dolgokhoz, nem vagyok kíváncsi. Vagy akkor elmondhatod, mennyire igazságtalan, hogy 99-1% arányban a zsidók kaptak földet, csak ezzel meg nem vagyunk előrébb."


Nem tudom milyen 1%-ról beszél te hazug. Az 1947-es ENSZ béketerv több mint 50%-ot adott volna a zsidóknak miközben a földek 5%-át birtokolták. Az hogy nem vagy erre kíváncsi, nem újdonság mivel cionista zsidó vagy akiket nem érdek az igazság.



"Népírtás. Úgy tudom, az arab fél az egyetlen akiket nem csak népírtóknak tartanak, hanem ők maguk is elismerték. A véleményedre megint nem vagyok kíváncsi, hogy szerinted ki micsoda, édesanyádnak újságold el, őt érdekli, én csak tényeket, alátámasztott dolgokat szeretnék olvasni. (SPOILER: Még az oroszok sem azok)"


Szóval ha a palesztinok megölnek 7-800 zsidót az népirtás de ha a zsidók ölnek meg 16 ezer palesztint amiből 5 ezer gyerek az nem népirtás. Ebből is látszik a cionista zsidók mennyire embertelenek. Egyébként még abból a 7-800 ból is sokakat az izraeli hadsereg ölhetett meg.



"Gáza - Egyiptom azért vonult ki Gázából, mert nem akarta. Könyörgött Egyiptomnak, hogy övéké legyen Gáza! Az egyiptomi elnök azt mondta, inkább kerüljön az összes palesztin a sivatagba, de ők akkor sem foglalkoznának sem Gázával sem az ottlakókkal. Erre te megint azt mondod, hogy hazugság. Az egyiptomi elnököt hazudtolod meg, nem a zsidókat. Egyiptom cionista? Ezt ugyancsak add be anyukádnak, ő vevő lehet ezekre, itt azért komolyabb cáfolatra lenne szükség."


Nem Egyiptom cionista hanem az egyiptomi elnök Abdel Fattah el-Sisi a cionista. Pontosabban Izrael kutyájának szokták nevezni. Izrael korábban is megpróbált betelepülni a gázai övezetbe csak akkor nem sikerült, de Izrael nem mond le földterületről és minden kell nekik. Vallási fanatikusok vezetik Izraelt akik szerint nekik jár az a terület amiért akár népirtást is elkövethetnek mert ezt írja a Tóra.



"Ez pont így igaz. Izrael lebombázta Gázát, több tíz, ha nem száz km alagút már meg lett semmisítve, egy olyan helyen ahol a népsűrűség 10000+fő/km2 Pontosan ezért halt meg csak 16 ezer ember. A világ legprecízebb hadserege."


Tehát szerinted az rendben van hogy tízezreket bombáz le Izrael alagutakra hivatkozva. A cionista zsidók rosszabbak mint a nácik.



"Tehát ha azt mondom, Egyiptom kiröhögte Izraelt, hogy könyörgött, hogy átvegyék Gázát, majd az elnök elküldött minden ottani arabot a semmibe, akkor az maximum arab hazugság lehet és nem cionista."


Hiába erőlteted, mindenki tudja hogy ez hazugság. Izrael nem fog leállni. A Gázai övezet is kell neki és Ciszjordánia is. Ha ezek megvannak akkor megtámadja Libanont és Szíriát is.



"Ami például abból állna, hogy te azt mondod nekem, nem is Izrael a világ legprecízebb hadserege, "


Ha igaz hogy az izraeli a világ legprecízebb hadserege akkor már ez önmagában igazolja hogy Izrael népirtást követ el mivel akkor szándékosan gyilkolt meg 16 ezer palesztint.



"Ha van a véleményed, azt ne ide írd, hanem egy cetlire. Tekerd össze. Ezután köpj rá, majd óvatos de határozott gyors mozdulattal felcsúsztathatod. Mert érvelni nem úgy kell, ahogy te csinálod. Kell valami ÚJ tényszerű dolog, amit megerősíthetsz vagy megcáfolhatsz egy ellenténnyel és aztán leírhatod róla amit gondolsz."


Nem érdekel a cionista hazugság. Viszont egy dolog érdekelne mert nem értem. Miért van az hogy a zsidók most azt teszik a palesztinokkal amit a nácik tettek a zsidókkal? Pont hogy a zsidóknak kellene fellépnie az ilyen népirtások ellen, de pont a zsidók követik el a legnagyobb népirtást. Ráadásul pont a palesztinok, arabok ellen akik amúgy a zsidók rokonai és mindig is megvédték a zsidókat a történelem folyamán.

2023. dec. 3. 09:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!