Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelnek nem lenne kötelesség...

Izraelnek nem lenne kötelessége szavazati jogot és állampolgárságot adnia a palesztinoknak?

Figyelt kérdés
Mármint a ciszjordániaiaknak. Mintha pár éve hivatalosan is annektálták volna, vagy legalábbis tervezik. Gyakorlatilag is elfoglalták. Vannak arab szigetek benne, de gyakorlatilag már az egész Izrael ellenőrzése alatt van, gazdaságilag is. Gáza is gyakorlatilag Izraelhez tartozik, olyan gondolom, nincs hogy egy terület senkié. Izrael kerítette körbe nagyrészt. Nem lenne köteles állampolgárságot adni a palesztinoknak? Ezzel gyorsan megszűnne az izraeli elnyomás a választások eredményeként.

dec. 2. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem. A CIA nem engedi!
dec. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ciszjordánia a Palesztin hatósagok felügyelete alatt áll, Gáza pedig de facto független. Miért is adjon az ottaniaknak szavazsti jogot?
dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Sosem voltak ezek a területek az izraeli közigazgatáshoz csatolva és nem is tervezi ezt Izrael.
dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
De igen, ha demokrácia lenne, nem apartheid állam.
dec. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Az egy dolog, hogy a Fideszesek szerint nem, de még a folyton jogállamiság miatt síró ellenzéki liberálisok szerint sem kéne szavazati jogot adni a palesztinoknak. A 444 Facebook oldalán írkálnak durván népirtás-párti, apartheid-párti kommenteket. Szóval jó tudni, hogy semmi bajuk az emberi jogok lábbal tiprásával, nacionalizmussal, fasizmussal csak a magyar nemzetet gyűlölik és úgy vélik liberális álcával árthatnak a legtöbbet a magyaroknak. Baloldali vagyok, de ezekre a patkányokra sose fogok szavazni!
dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

"Ciszjordánia a Palesztin hatósagok felügyelete alatt áll, Gáza pedig de facto független. Miért is adjon az ottaniaknak szavazsti jogot?"

Csak névben. Ciszjordánia nagy része izraeli megszállás alatt van. Telepítik be a zsidó telepeseket, akiknek VAN szavazati joguk. Ezt hívják apartheidnek. Ha a megszállt területeken az összes palesztinnak adnának szavazati jogot, kb 50-50 lenne a zsidó és a palesztin szavazók aránya. A terület kell nekik, a lakosság nem...

dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Izrael 1967-ben annektálta Jordánia ezen részét miután a jordánok feladták a háborút Izrael ellen. Ez a West Bank, vagy Ciszjordánia, ami 1988 óta egyoldalúan kikiáltott Palesztina. Államnak nem állja meg a helyét a kritériumok szerint, de Izrael adott nekik egy amolyan átmeneti közigazgatási jogkört, amiből majd kisülhetne valamilyen állam, hát nem lett belőle semmi, maradt ez az ideiglenes állapot mai napig.


A nyugati világ, EU java, Ausztrália, Japán, Izrael nem ismeri el államként Palesztinát, viszont nekik (Izraelt kivéve) nem tetszik, hogy Izrael megvásárolja Ciszjordániát, így lassan lehetetlen lesz egy kétállami megoldás. A golán is hasonló, ugyan úgy megszerezték, és ma már nem áll szándékukba visszaadni (Az Szíria területe volt).


A Palesztinoknak jogkört adni törvényes is volna, de nem lehet. Mivel a 2 nép nem tud együtt élni törvényes keretek között. Palesztina nem akarja, hogy létezzenek zsidók. A Fatah még úgy ahogy belemenne, csakhogy ezért a palesztinok utálják a Fatah-ot, és úgy érzik ma már a Hamasz képviseli az akaratuk. A Hamasz pedig nem túl barátságos hogy úgy mondjam és a Hamasz a nép által (is) került a hatalomra. Ha kapnának állampolgárságot, lenne szavazati joguk. Képzeljük el, hogy a zsidó parlament 2. legerősebb pártja mondjuk a Hamasz lenne. Vagy hogy az arabok is kapnának fegyverviselési engedélyt. Vagy ha bekéne vonulniuk katonának és védeni palesztinként a zsidó államot?

Ez jelenleg nem egyeztethető össze a valósággal, és pont az ellentétes irányba megyünk. A palesztin munkavállalók voltak a hamasz felderítői október 7 előtt. Ezután bizonyára nem fognak még több munkavállalói engedélyt vagy engedményeket kapni.


Szóval Izrael valamennyire apartheid állam, de erre rá van kényszerítve. Megoldás nincs. 80 év alatt nem találtak ki semmit, amit pedig igen, arra az arabok azt mondták, köszi de nem. Szerintem ott akkor lenne béke, ha pontosan oda becsapódna egy meteor és elpusztítana mindent.

dec. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az arabok nem kaphatnak fegyverviselési engedélyt, miközben a zsidók fegyverrel flangálnak Izraelben? Ez azért elég durva...

Ciszjordániát viszont megszállták. Izraelen belül van. Vagy van ilyen, hogy egy állam azt mondja, hogy ez a terület nem az övé? A gyakorlatban pedig ő ellenőriz mindent, ami ki és bemegy, még a vizet is. Ilen egyszerűen ki lehet játszani a törvényeket? Akkor mi is kijelenthetnénk, hogy valaki nem szavazhat? Vagy a zsidók még kijelenthetnék a jeruzsálemi arabokról is?

dec. 2. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Miért is kellene idegen állampolgároknak fegyvert viselniük egy másik országban? A saját állampolgárainak nyilván megengedheti az állam, hogy fegyvert viseljen, no de egy idegennek?

A harmadik arab-izraeli háborúban Jordániát úgy tudta Izrael kikapcsolni a konfliktusból, hogy megszállta a ciszjordániai területet. Jordánia ezután gyakorlatilag lemondott erről a területről. A háborúban ezt követően Jordánia valóban nem játszott szerepet. Ciszjordánia sosem volt és ma sem Izrael része. Az ottani lakosok nem lesznek automatikusan izraeli állampolgárok, Izraelnek semmilyen közigazgatási fennhatósága sincs a terület felett.

dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szabad Ciszjordánia valójában szinte csak Izraelnek volt a része a történelemben. Az újkorban volt rövid ideg Jordánia része is. A hatnapos háborúban lett Izrael része (1967). Hogy ez hol mennyire hivatalos, attól függ hol vagyunk a Földön, és még így sem egyértelmű, annyira nem, hogy a CIA sem meri hivatalosan kimondani, hogy akkor most kié az a terület. Izrael annektálta a területet egy másik független államtól Jordániától, ahol aztán létrejött egy 3. új nem független és nem is feltétlen létező állam, ahol Izrael létrehozott egy arab közigazgatást egy jövőbeli arab állam megalapozásához, miközben Izrael ellenőrzi a terület (jó részét), és minden egyes nap egyre több a zsidó a magántulajdon lesz ott.

Tehát nagyon nem egyszerű a helyzet. A kétállami megoldás elúszni látszik. A zsidók bankokat hoznak létre erre a célra, miközben a Ciszjordániai Palesztin Szervezetet (akiknek majd szerepe lenne egy jövőbeli állam létrehozásában) elnökét halálosan megfenyegették mert nem támadták meg Izraelt a jelen helyzetben. Ezért nem lesz megoldás. Vagy nem lesz ott senki, vagy egy nép lesz ott olyan túlerőben, hogy a másiknak ne legyen képessége háborút indítani. És a 2. felé haladunk.

dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!