Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Oroszország visszaállítaná az Osztrák-Magyar Monarchiát?

Figyelt kérdés

Először az én véleményemet szeretném elmondani.


Ebben a monarchiában rengeteg nemzet volt a 20. században és mivel csak 2+1 hivatalos nyelv volt (a +1 a latin, ami holt nyelv ugyebár), ezért a nemzeti összetartozás a nyelvi különbözőségek hiánya miatt lehetetlen volt annak idejében! Na most, ha Putin és az emberei visszaállítaná a monarchiát, akkor hiába igérik meg az oroszok, hogy védeni fogják a katonák (nyílván az orosz katonákra értendő) a belső nemzeti sokszínűségekből kialakuló polgárháborús következményeket nehezen lehetne orvosolni! Az meg a másik, hogy ekkora ország újramegalapításhoz elengedhetetlen a háború, mivel vannak olyan államok, akik egykor ehhez a monarchiához tartoztak és most jelen pillanatban nato tagállamok (Magyarország is)! Szóval én úgy gondolom, ha meg is alakulna ez az ország, pár hét alatt felosztódna újra és megint helyre kéne állítani az államokat úgy, hogy ne legyen annyira megviselt a polgárháború után! Ti nektek mi a véleményetek erröl? Remélem nem tűnik hülyének ez a gondolatmenet!



dec. 17. 18:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
UPDATE: Most néztem a Wikit, nem volt hivatalos nyelve és a latint sem említette, csak nekem annó így maradt meg! Sorry!
dec. 17. 18:56
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Örülnék neki :)


,,Gott erhalte Franz, den Kaiser"


Akkor könyebben lehetne Bécsben dolgozni és Erdély is a miénk lenne.

dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2


De rengeteg nemzet lenne egy országban és mivel függetlenséget akarna mindegyik, ezért a polgárháborút nem kerülhetnénk el! Akkor is ez lenne a véleményed?

dec. 17. 19:08
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

#3 Nem lenne polgárháború, mert mindenki osztrák színvonalon élne a monarchiában.

Probléma megoldva :)

dec. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4


Szerintem a nyelvi különbségek miatt nem lehetne elkerülni a polgárháborút, mert nem értenénk meg egymást!


Erről bővebben itt: [link]

dec. 17. 19:18
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Magadnak irtad ki a kérdést?
dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Tanulmányozd a német-olasz-francia Svájcot, ahol még véletlenül sincs polgárháború vagy ezer éve. Továbbá kiválóan megoldották ezt a problémát.

Van még néhány soknyelvű ország a világon.

Monarchia pedig valóban nem lenne, mert senki se akarja néhány vérgőzös fazonon kívül. No meg Putyinnak úgy tízszer ekkora ereje is kevés lenne egy ilyen akcióhoz.

dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Osztrák-Magyar Anarchia
dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

"Akkor könyebben lehetne Bécsben dolgozni"


Gyermekem, ha most annyira hülye vagy, hogy nem tudsz venni magadnak öt liter benzint vagy egy vonat jegyet, akkor sem fogsz tudni. A monarchia semmivel sem fog több eszet adni neked a mostaninál.

dec. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alex Fly ***** válasza:
49%
És a királyt (császárt) is Putler akarja kinevezni -vagy akár felszentelni?
dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!