Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin tényleg felhúzta az...

Putyin tényleg felhúzta az orosz életszínvonalat Indiai szintről Cseh szintre 20 év alatt?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, 2000-ben kb. indiai nyomor volt az országban, jött Putyin és 2020-ra elérték Csehország életszínvonalát, mostanra talán le is hagyták, a szankciók is csak őket erősítették. Magyarországot 2014-ben hagyták le.

Igaz ez? Valaki aki járt ott meg tudja erősíteni?


dec. 25. 17:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a natgeo dokufilmje szerint igen. valóban felemelkedett hogy milyen szintre az vitatható

dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy Oroszország melyik részét nézed.

Moszkva meg Szentpétervár semennyire sem tükrözi vissza az "igazi" Oroszországot, van is egy ilyen mondás: "Jártam Moszkvában de Oroszországot nem láttam még."

A teljes város és vidékfejlesztés költségvetésének 60%-át Moszkva kapja meg, kb 20%-át Szentpétervár, a maradék 20%-on meg osztozik az ország többi része.


Moszkvában az átlagfizetés 90 ezer rubel körül van (kb 340 ezer FT), viszont Moszkva még nyugat-európai nagyvárosokhoz képest is piszkosul drága, konkrétan Bécsben vagy Párizsban olcsóbban tudsz bevásárolni, mint Moszkvában, az árak még ehhez a fizetéshez képest is el vannak szállva, Szentpétervár dettó ugyanez.

Viszont az átlag orosz nagyvárosokban / közepes városokban szerinted mennyi az átlagfizetés? Kb 30 ezer rubel (112 ezer FT). A legkisebb átlagfizetéssel Ingusföld rendelkezik, ez kb 20 ezer rubel (75 ezer FT) Az átlag embernek már arra sincs pénze, hogy elutazzon a fővárosba.

Oroszország teljes lakosságának a 30%-a nem rendelkezik vízöblítéses WC-vel, mert a csatornarendszer vagy ki sincs építve, vagy annyira hanyagul van megoldva, hogy használhatatlan. Ehhez még hozzájön, hogy rengeteg az olyan falu, ahol se áram, se vezetékes víz, se úthálózat nincs.


Ha Moszkvát meg Szentpétervárat nem vesszük figyelembe, akkor Oroszország semmivel sem fejlettebb Ukrajnánál vagy Belarusznál.

dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Én jártam Oroszországban 2-szer. Legutoljára 2021-ben.

Egyrészt indiai nyomor sehol sincs Oroszországban, de Csehország közelében sincsenek. Igazából kb Belarusz és Ukrajna szintje.

Ami nem az oligarcháknak, a turistáknak vagy újgazdagéknak van fényesre nyalva Moszkvában meg Szentpéterváron, hanem a "pórnép" használja, az katasztrofálisan rossz és lepukkant színvonalú. A legtöbb ilyen lakótömbnek az utolsó karbantartása még a Szovjetunió idején lehetett. Brutális, hogy egyesek milyen körülmények között élnek, amit ők "normálisnak" vélnek.

Az orosz vidék azt a képet adja, mintha az ország egy konstans csődben lenne. Semmire sincs pénz, amire lenne, annak a nagy részét meg elviszi a korrupció.

A fizetés és a nyugdíj egy átlag orosz városban olyan szinten pocsék, hogy a nyugdíjasok egyik hobbija, hogy elmennek kukázni, hogy kiválogasság az üvegeket, és visszaváltva kapjanak kis pénzt. A fizetésből semmit sem fogsz tudni megvalósítani a minimumon kívül. Jártam már a fehéroroszoknál meg Ukrajnában is, és még ott is jobbnak tűnt a helyzet, legalábbis nem ilyen kilátástalannak.

A Kremlnek meg az oligarcháknak csak Moszkva, Szentpétervár, meg még pár nagyváros a fontos, az ország többi része meg kb nem létezik, de Moszkvának is vannak olyan lerobbant putri részei, hogy az ember köpni-nyelni nem tud. Na mi ilyen negyeden keresztül buszoztunk be a belvárosba. A járda használhatatlan, mert állandóan bokáig áll rajta a víz egy nagyobb eső után, a lakótömbök rettenetes és depresszív elhanyagoltsága, az emberek érzelmi igénytelensége és beszűkült látóköre, egyszerűen mindenki arcán látszik a savanyúság.

Voltam Csehországban is, egy többségében cigányok által lakott utcán is átsétáltunk nappal egy Brno-tól nem messze lévő kisvárosban, és esküszöm nem volt ennyire lerobbant a környék.


Nagyon de nagyon messze vannak a közép-európai átlagtól. Nem véletlen, hogy sok orosz költözik Csehországba, mert nekik Csehország olyan, mint Mo.-nak Németország.

dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%

"A fizetés és a nyugdíj egy átlag orosz városban olyan szinten pocsék, hogy a nyugdíjasok egyik hobbija, hogy elmennek kukázni, hogy kiválogasság az üvegeket, és visszaváltva kapjanak kis pénzt."

Kik dobják ki azokat az üvegeket? Ők miért nem váltják vissza?

dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Kik dobják ki azokat az üvegeket? Ők miért nem váltják vissza?"


Nem mindenki dobja ki, de sokan igen. Az egyik orosz munkatársunk mesélte. Szomorú, de nekik ez mindennapos. Magyarországon sem váltja vissza mindenki az üveget.

dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Arra akartam célozni, hogy ha kidobják, akkor csak nem megy mindenkinek olyan rosszul, hiszen tudják nélkülözni a betétdíjat. Erre akartam célozni, de ezek szerint nem ment át.
dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem mindenki nyomorog ott sem. Viszont a nyugdíjak nevetségesen kevesek.
dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%

2016-ban jártam Prágában, munka kapcsán pár napot töltöttem ott, kicsit turistáskodtam is. Fejlettségben kb. mint Budapest.


2018-ban jártam Pétervárott turistaként. Előtte nekem is voltak illúzióim, kb. az élt a fejemben, hogy az orosz vidék iszonyú elmaradott, de Moszkva, Pétervár, na, azokra még a nyugat-európai is irigykedhet. Merthogy a csapból is ez a kép folyik Oroszországról. Ez a kép azonban: hülyeség.


Pétervárott a történelmileg fontos rész, palotákkal, múzeumokkal, stb. csillog-villog, tényleg. És ennyi. A város jelentős része, ahol az emberek többsége él, dolgozik, az zsúfolt, koszos, büdös, lepukkant, szmogtól szürke, igénytelen. A bevásárlóközpont, amelyik a szállásunk közelében volt, mind berendezésben, mind választékban messze elmarad a húsz évvel ezelőtti budapesti mögött. Ha ma egy pétervári orosz becsöppenne az újfehértói Lidlbe, azt hinné, a jövőbe érkezett.


Pétervár csodás életszínvonala és fejlettsége mese habbal. A leghalványabb kétségem sincs afelől, hogy Moszkva dettó.

dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Külföldön élek, és olyan cégnél dolgozok, aminek van Oroszországban is alvállalata.

Többször voltam ott én is, Szentpéterváron, Moszkvában, Nizhni-Novgorodban, Tjumen-ben meg Volgograd-ban. Moszkva és Szentpétervár tisztára nyalt, csilli-villi, gazdagéknak kialakított negyedei és bevásárlóutcái valóban meseszerűek, de ez az egész csak egy illúzió, semmi más. Abszolút nem tükrözik Oroszországot, inkább csak az oligarcháknak vannak ezek kialakítva.

Csehország...ne viccelj. Jó indulattal is inkább csak Ukrajna vagy Moldova.

A gazdasági mutatók semmit sem érnek, mert semmilyen képet nem adnak vissza a lakosság helyzetéről.

De akkor hadd soroljam az átélt/megtapasztalt dolgokat:

- lepusztult, rohadó, roskadozó lakótömbök mindenhol, felújítás nincs mert nincs pénz, nem is volt és nem is lesz, meg "jólvanazúgy"

- az orosz termékek (élelmiszerek például) döntő többsége nevetségesen pocsék és szar minőségű, az orosz sajtok olyanok, mintha ízetlen, zsíros gumit ennél, ennél még a sokak által lesajnált trappista is jobb

- autókba (a szankciók miatt) egyszerűen nem raknak ABS-t meg légzsákot. Ha a légzsák hiánya miatt meghalsz egy balesetben, így jártál, senkit sem érdekel

- az emberek bunkóak, közömbösek, lekezelőek és mindenért hálapénzt/csúsztatást/kenőpénzt várnak el, az emberekből majdhogynem teljesen hiányzik mindenféle empátia, ha baleset ér, hagynak megdögleni az utcán (orosz kollégánk mesélte), vagy ha megtámadnak, előveszik a telefont, levideózzák, aztán mindenféle cenzúra nélkül bsszák is fel a netre (VKontakte, Odnoklassniki, stb.)

- ha valami nem úgy van, ahogy gondolják, vagy valami nem tetszik, egyből mindenki átvált agresszív idegbetegbe, nem egyszer láttunk olyat, hogy 2 kocsi egymásnak ment, kiszállt mindkét fél, és elkezdték püfölni egymást, mint az őskorban baszki. Oroszországban egy komplett TV-sorozat van ebből csinálva, ami arra épül, hogy az utcán lezajló verekedéseket, karambolokat stb.-et levideózzák és leadják a TV-ben, a sok hülye meg röhög rajta meg tapsol a TV előtt ülve (nagyon népszerű sorozat állítólag)

- jogbiztonság Oroszországban nincs, a bírói ítéletek semmit sem érnek (lásd: börtönökből való toborzások), a rendőrség nem foglalkozik a bajoddal, csak akkor, ha megvesztegeted őket vagy a zsebükbe csúsztatsz egy nagyobb összeget

- a termékválaszték a nagy szupermarketekben is silányan keskeny

- pocsék fizetések, még pocsékabb nyugdíjak

- munkavállalónak kuss a neve, ha nem tetszik valami, elmehetsz, minden törvény a munkáltató pártján áll

- környezetszennyezés, szmog, szemét az út mellett nagyon sok helyen

- Szentpéterváron egy kisebb bevásárlás konkrétan majdnem dupla annyiba került, mint egy ugyanekkora bevásárlás Bécsben (Ausztriában élek)

- az emberek többsége (sajnos) hihetetlenül propaganda-agymosott, nekik az szent és sérthetetlen, amit a cáratya Putyin mond

- sok helyen (vidéken) a WC egy vödör az udvarban vagy pottyantós, mert nincs csatornázás

- rettenetesen sok a masszív alkoholista mindenhol, egyszerűen képtelenség úgy végigmenni egy utcán, hogy ne láss minimum egy seggrészeget

- az emberek szó szerint gyűlölik azokat, akik minimálisan is eltérnek a szürke átlagtól vagy a társadalmi "normától"

- az orosz orthodox egyház nagyüzemben kelti a gyűlöletet Nyugat-Európa, meg egyéb más csoportok felé

- ha megtudják, hogy nem helyi vagy, egyből minden sokkal többe kerül, ha szóvá teszed, még nekik áll feljebb és közlik, hogy vagy megfelel vagy takarodó van

- a városok, az emberek, minden le van robbanva, le van amortizálódva


Nincs az az Isten, hogy én oda költözzek. Az sem normális, aki képes ezeket az állapotokat idealizálni és éltetni.

dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Pétervárott a történelmileg fontos rész, palotákkal, múzeumokkal, stb. csillog-villog, tényleg. És ennyi. A város jelentős része, ahol az emberek többsége él, dolgozik, az zsúfolt, koszos, büdös, lepukkant, szmogtól szürke, igénytelen."

Ez Pestre is igaz. Na jó, itt azért a belvárosra is erős túlzás, hogy csillog-villog.

dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!