Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vannak akik ezt vagy...

Miért vannak akik ezt vagy azt az oldalt támogatják (Izrael Palesztina konfliktus)? Bővebben lent⬇️

Figyelt kérdés
Annyi influenszert, hírességet látok, akik Palesztinát/Izraelt tàmogatják, a világ másik felén élnek, és rosszabb esetben fogalmuk nincs a témáról Én személy szerint egyiket se támogatom, leginkább a háború végét várom. Azok az emberek akik írják a bio-jukba, hogy free🇵🇸/🇮🇱, nem fogják fel, hogy 1. Itt emberek halnak meg, ez nem egy focimeccs 2. Ettől nem lesz vége a háborúnak? Nem vagyok szakértője a témának, de nem értem miért teszik le az emberek az egyik vagy a másik oldal mellett a voksukat, hiszen mindkét oldalon halnak meg emberek, és olyan bonyolult, hogy inkább jobb, hogyha nem avatkoznának bele.

jan. 4. 02:33
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ezt véleménynyilvánításnak hívják és nincs vele semmi gond :)
jan. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert valamilyen okból egyik vagy másik oldal szimpatikusabb vagy épp ellenkezőleg, kevésbé szimpatikus számukra.
jan. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dongaben ***** válasza:
47%
Szerintem az USA-ban élők nagy többsége azt sem tudja, merre van Bosznia-Hercegovina. De anno mind őket támogatta Szerbia ellenében. Ezt csak példaként hoztam fel. És igazad van! Addig nem fogják fel, amíg nem a fejük felett repkednek a golyók...
jan. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra megdöbbentő, h egy rakás ember kvázi focimeccsként tekint a szituációra, erre is pont mint ahogy az orosz-ukrán háborúra is. Szurkolnak, h az egyik vagy másik oldal nyerjen (mint ha egy háborúnak lenne tényleg nyertese), a másik oldal pedig úgy ahogy van dögöljön meg katonástól, civilestől, lehetőleg kínok között. Az ilyeneknek totál elment az esze.
jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Merr trendi kiállni valami mellett, amiről fogalmad sincs.
jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

"1. Itt emberek halnak meg, ez nem egy focimeccs"


Ez egy kicsit bonyolultabb ennél, de nem tudom, hogy tudnám röviden kifejteni.


Minden társadalom összetartó ereje az, hogy adott dologról ugyanazt gondoljuk, ezért tele vagyunk szimbólumokkal, történetekkel. A politikusok meg általában igyekeznek a lépéseiket a megfelelő szimbólumokon keresztül ábrázolni, mert így jobban el tudják fogadtatni. Ha 100 éve háborúzni akartam volna, akkor azt próbáltam volna előadni, hogy a népem dicsőségéért adom az életem. Ma már ez instant bukó. Ma azt akarja mindenki előadni, hogy a túloldalon fasiszták, népirtók vannak, akiket meg kell állítani.


Ez azért érdekes, mert mindenki, aki állást foglal, az szerinte elfogadott történet mentén a számára fontos értékekért áll ki. Az egyik történet mentén ott vannak az örökké üldözött, túlélésért küzdő zsidók, akiket most ismét igazsgátalan és rasszista terrortámadás ért. A másik történet szerint ott vannak a nyomorgó palesztinok, akiket a nyugat támogatásável elnyom a mesterségesen létrehozott Izrael állam.


Igazából mindkét történet igaz, attól függ, honnan nézzük. A lényeg az, hogy az emberek az értékeiket hirdetik. Az egyik oldal azt mondja, nem tűrjük a terrort és az erőszakot, a másik azt, hogy nem tűrjük a képmutatást és a kettős mércét.


"2. Ettől nem lesz vége a háborúnak"


Direktben nem, de átteteles hatalmas hatása van. Egy háború megvívásánál kulcskérdés, hogy kinek van nagyobb támogatottsága. Pl Izraelnek nagyon fontos a nyugat támogatása. Ameddig Izraelnek erős szövetségesei vannak, és NATO anyahajók razziáznak a környéken, addig az ellensége arab országok inkább meggondolják, mit tesznek.


De mi történne, ha mondjuk az amerikai közvélemény, az influenszerek többsége a palesztinok mellett állna ki? Az üzenet lenne az USA kormányának, hogy ha túlságosan belemásznak az ügybe, azon bukhatnak. Emiatt óvatosabbak lesznek. Izrael is óvatosabb lesz. A Hamász, Irán, Líbia és társai meg sokkal bátrabbak.


Szóval de bizony: a tömegek viselkedése nagyon komoly hatással van a háborúk kimenetelére.

jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

az embereknek nincs háborús tudatuk, nem tudják milyen egy háborút megélni.


amikor a lengyeleknél becsapódott a rakéta és megölt 2 embert, nyugaton már ment a zsongás hogy akkor menjen a nato és háborúzzon az oroszokkal, és ezek az emberek azt gondolták hogy majd ők a munka után este a hírekben megnézik hogy mi újság a fronton. aki azt gondolja hogy ez így megy annak nincs háborús tudata és ezért éljenez, teszi ki a profilképére a zászlót, stb.


főleg az influenszereknek nincs, bár nekik ez a megélhetésük is, így részben fontos az hogy olyan mellett szimpatizáljon amit a rajongótábora is támogat.

jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!