Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » UK-t jól ismerők ! Szerintetek...

UK-t jól ismerők ! Szerintetek mekkora szerepet játszott a régivágású ( pl Arthur Scargill típusú ) baloldali/munkáspárti felfogás abban hogy megvalósult a Brexit ?

Figyelt kérdés

Pont most néztem bele egy 2009-es SLP választási kampány reklámba , amelyben az olyan ismert régivágású baloldali britek mint Ricky Tomlinson beszélnek az EU ellen , és az elgondolkoztatott engem azon hogy vajon mennyire befolyásolhatta ez a fajta politikai felfogás a később megtörtént Brexitet :


https://www.youtube.com/watch?v=-pF_wsGtLNk&ab_channel=David..


Mert ugye a Brexitet előídéző bevándorlásellenességről rengeteget írt már mindenféle sajtóorganum , viszont ( én legalábbis úgy vettem észre ) az echte Arthur Scargill féle " Azért kell kilépni az EU-ból mert tovább akarják vinni azt amit Maggie Thatcher elkezdett " baloldali/munkáspárti Brexit pártiságról már sokkal kevesebbet írt a sajtó .. .


Szóval szerintetek sok ( mondjuk ) Scunthorpe-ban élő munkásosztálybeli brit azért szavazhatott a Brexit mellett mert attól félhettek hogy máskülönben , az Unió miatt , befuccsolt volna a helybeli acélgyár ?


Vagy tulajdonképpen jelentéktelen bázist képviselt a Brexit párti táboron belül az előbb említett nézeteket valló társadalmi réteg ?



jan. 9. 15:34
A kérdező szavazást indított:
Nagyon jelentőset ( hsz-ban fogom részletezni )
Nagyon jelentéktelent ( hsz-ban fogom részletezni )
Csak félig-meddig ( hsz-ban fogom részletezni )
Egyéb ( hsz-ban fogom részletezni )
Nem tudom
Ki az az Arthur Scargill/mi az hogy régivágású brit baloldali/munkáspárti felfogás ?
Kit érdekel már a Brexit ?
3 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
Az EUt mindenki kivágja.
jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!