Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért érdeke a nemzetközösségn...

Miért érdeke a nemzetközösségnek egyben tartani Bosznia-Hercegovinát?

Figyelt kérdés

Boszniában alapvetően 3 nagy etnikum él, a szerbek a horvátok és a bosnyákok. Meg 2 nagy entitásból áll az ország : Boszniai Szerb köztársaság, Bosnyák-Horvát föderáció.

Szerintem nagyon szép ország, de ha ennyire nem férnem meg egymás mellett a népek, hogy nem értenek egyet semmiben így a gazdaság is áll akkor miért olyan lényeges egyben tartani?

Jó tudom háborút meg lehetne előzni de nyilvánvaló hogy Bosznia életképtelen vagy nem?

Az meg szerintem nem jó kifogás hogy a bosnyákok többsége muzulmán így az iszlám vallás is megerősödne Európában mert Albánia is muzulmán ország.


A másik nagy probléma hogy mind a 3 etnikum más akar. a Szerbek jobban akarnak tartozni Szerbiához, a Bosnyákok egységes Boszniát szeretnének (ez még jó ötlet lenne, de megvalósíthatatlan) a Horvátok meg nagyobb önállóságot szeretnének.


Szerintetek meg fog maradni önálló államnak Bosznia? Vag yújhabb háború lesz a területéért? Ha ennyi hiba van meg ennyi ellentmondás a 3 nép között akkor miért érdeke még az EU-nak is hogy egyben maradjon Bosznia-Hercegovina?


Idézet egy szövegből: "Bosznia - Hercegovina szétesése nem csak a nemzetközösség hanem az USA és az EU közös kudarca lenne, és így megengedhetetlen"


Magam részéről remélem egyben marad Bosznia és nem osztják fel. Nektek mi a véleményetek?


2010. okt. 22. 22:14
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Az tény. De attól még azt állítani, hogy nincsenek követelések egymással szemben... jóhiszeműen nézve fatális tévedés, rosszhiszeműen nézve szemen szedett hazugság. Még akkor is, ha reális esély nincs a megvalósítására. Kezdtek már háborúkat irreális célokkal is.
2010. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!