Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hirtelen mindenkiből Izrael-Pa...

Hirtelen mindenkiből Izrael-Palesztína szakértő lett?

Figyelt kérdés

Rengeteg ismerősöm Palesztinát támogatja, de sztem úgy, h nem ré azt sem tudták hogy léteznek. Azt tökre elfelejtik, hogy ott van egy csomó izraeli túsz, de jaj a gonosz nyugat,meg szegény gàzai gyerekek.


Mit gondoltok erről a kétszínűségről mindkét oldalon?



jan. 18. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Engem már egyáltalán nem érdekel ez a konfliktus... Megérdemlik egymást.
jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Felőlem ugyanúgy lőhetik egymást évekig, mint oroszok és az ukránok.

Ezek a konfliktusok általában sokkal mélyebben gyökereznek, minthogy mi egyszerű emberek megérthetnénk.

jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, en sem vagyok teljesen fuggetlen, de valahogy Izraelt sem tudom teljesen elitelni, mikozben csak magat vedi, es nem hagyja h teljesen felszamoljak azt a kb 40 ezer negyzetkilometert, ami az ovek
jan. 18. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlképezték magukat az ukrajnai/amerikai-orosz balhéból.
jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt? Itt mindenki.
jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

A szomorú az, hogy a Hamasz számított arra, hogy 1200 áldozatot követelő akciójukat ilyen szinten torolja meg Izrael.

Most hogy az izraeliek már Gáza 70%-át lerombolták, kb. 25 ezer embert biztos megöltek (több mint felük nő és gyerek), kb. ennyi lehet a romok alatt is, 100 ezer embert eléggé megnyomorítottak, 2 millió embert földönfutóvá tettek, sokkal nagyobb lesz a Hamas utánpótlása, több pénzt kapnak a muszlim világtól.

jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Senki nem lett szakértő, sőt, az emberek 98%-a tudatlan, 1.9% aki elolvasta a wikipédiát, és 0.1% akit tényleg érdekel valamilyen szinten a térség és ismeri a térség történelmét. Mert Palesztina történelme nagyon mély, és az idő nagy részében nem is ezen a néven futott, és sok mindenkihez tartozott.


A másik baj, hogy a mi értékrendünket és szabályainkat akarjuk alkalmazni ott. Demokrácia, államhatárok, jogszabály, nemzetiségek, országok... ezek a mi fogalmaink, ők nem úgy működnek. Ezeket az országokat a nyugati hatalmak hozták létre és szabták le. És már maga a vallás is megnehezíti a dolgot, mert rakj egymás mellé 2 arabot, és máris nem lesz összhang. Az X-en azon veszekednek a muszlimok, hogy a túszokat hogyan kell elrabolni és tartani, hiszen ez a béke vallása, nem szabadna lefejezni őket...


Ez a háború csak a zsidógyűlöletről vagy USA gyűlöletről szól a legtöbb embernél. A Hamasz és a palesztinok sorsa elég rossz volt eddig is. Október 7 előtt nem érdekelt senkit ha a Hamasz háborúzott. Nem érdekelt senkit, hogy milyen sorsa volt az embereknek, milyen joga volt az embereknek. Nem voltak meg az alapvető emberi jogok. Dicsőítik a jemenieket, és ugyan úgy kiállnak a Jemeniek mellett ezek az emberek. Eddig hol voltak? Jement (hutikat) bombázzák minden felől az arabok. Északról Szaúd Arábia, délről az Emírségek, keltről a jemeni kormány és közben harcolnak egy anti huti kormánnyal és az al-kaidával. Az USA csak +1 fő, de erre azonnal ugrik mindenki, miközben lassan 10 éve bombázzák egymást. Akit ezek eddig nem érdekeltek, azok nem arab pártiak, csak utálják a nyugati felet.

jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!