Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek lehetséges hogy...

Szerintetek lehetséges hogy háború lesz?

Figyelt kérdés

Mostanában több helyen is olvasni hogy egyes európai országok titokban készülnek egy esetleges Nato-Oroszország között kitörő háborúra. Összekötik az USA elnökválasztásával mivel Donald Trump többször is burkoltan megemlítette hogy elhagyná a szövetséget. A választásokhoz közeledve ez a kijelentés súlyos következményekkel járhat a szövetségre nézve. Mit gondoltok? Van valóságalapja annak hogy az Egyesült Államok kilépjen a Nato-ból? Egyáltalán van annak lehetősége hogy kitörjön egy ilyen volumenű konfliktus?


[link]


[link]


[link]



jan. 18. 18:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
14%
Az USA NATO-ból való kilépése után, és az atlantista szövetség felszámolása után lehet erre esély. Igazából Trump szétveri, majd kilép a NATO-ból, mert megbízóitól ezt a parancsot kapja. Lengyel-orosz, balti-orosz, stb. háborúk fognak jönni.
jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

9#Ezt megismételni pl. Lengyelország ellen, vagy a finnek, svédek


Na ezzel nagyon nagy bakot lőttél


Lengyelország tanult a 2. Világháborúból, Európa egyik legnagyobb és legfejlettebb hadserege van.

Mellesleg NATO tag


Svédországnak is egy erős hadserege van, ráadásul nem is határos oroszországgal


Finnek

1941-ben sem nagyon jött be az oroszoknak a téli háború, hatalmas veszteségeik voltak

ráadásul Finnországban a mai napig van sorkatonaság,a finnek mivel nagyon hosszú szakaszon határosak Oroszországgal....


80 éve készülnek egy orosz invázióra,vészforgatókönyveik vannak arra az esetre.


Finnországban annyi atombunker van,nézz utána neten,hogy a lakosság nagy részét evakuálni tudnák


Mellesleg Finnország tavaly csatlakozott a NATO-hoz


Ezeknek az országoknak a megtámadása őrültség lenne

jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%
Nem lehetséges, hanem biztos, csak az időpont kérdéses.
jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges mert nincs fital aki háboruzna az oroszok most is zsoldosokat alkalmaznak.Ez világ el mult senki nem idota hogy, egy lövészárokban bohocokdjon mire haza megy meg 0 pénze van.Aki meg dolgozot a háborusdi helyet meg valódi élete van meg pénze.A katonaságnál nincs bizonytalanab sors egy fitalnak főleg a mai világba.Ha meg kötelezö sorozás lesz könyen el teszik láb alol a 71 éves Putyin bácsit.
jan. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Pintér László ***** válasza:
100%

Ha titokban készülnek erre, akkor hogy-hogy Én, egyszerű ablakosként, Baranya vármegye egy eldugott kis falvában a wc-n ülve tudok erről? Ilyen jó a NATO titoktartása?

Milyen előnyökkel járna USA-nak kiszállni a NATO-ból? És milyen hátrányokkal?

jan. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

#15

Hátrányuk nem nagyon lenne, előnyük annál inkább, hisz elég drága az amerikaiaknak Európa védelmének biztosítása, és egyre inkább nem éri meg nekik, mert az európaiak eddig eléggé szartak a védelmi politikába. Voltak még 2022 előtt olyan elemzések, hogyha az oroszok megindulnak, akkor mire az amerikai főerők átérnek Európába, az oroszok már a Rajnánál állnának, és igen kínkeserves háború árán, nagyrészt amerikai csapatokat használva, nagyrészt amerikai katonák élete árán lehetne Európát felszabadítani, és a későbbi Oroszországba való visszavágás sem lett volna opció, mert akkor az oroszok atomcsapással válaszoltak volna. Az amerikaiaknak ez igazából addig érte meg, amíg csak Nyugat-Európát kellett őrizniük, mert gazdag országok voltak, stabil USApártisággal, teljeskörű atlantista elköteleződéssel, viszont a kelet és közép-európai új NATO-tagok hűsége erősen megkérdőjelezhető, nagyon max a lengyelek és a baltiak tartanának ki Washington mellett, de Magyarország, Románia, Csehország és Szlovákia a mai napig ingázik a Nyugat és Moszkva között, attól függetlenül, hogy milyen kormányzata van. Németország hűsége is inog, hisz annak idején Putyin, a ravasz róka elég jól lekenyerezte az olcsó gáz meg egyéb energiabizniszekkel Schröder apót, és Merkel mutit. Most még a Scholz-kormány hű atlantista, de ha most buknak, akkor könnyen lehet, hogy egy ruszofilabb, vagy Moszkvával megengedőbb kormányzat jön, akkor pedig ugranak a szankciók, és Ukrajna ellátása, amit jelenleg Németország átvett Amerikától. Ráadásul egy új populista német kormány hazavághatja a védelmi intézkedéseket, hogy az átmeneti jóléti programok valósulhassanak meg. Ebben speciel igaza van Trumpnak az USA szemszögéből nézve, hogy egy teljesen nem elkötelezett szövetségest miért védjen drága pénzek árán? Ráadásul ott van az USA-nak a tajvani buli, amiben nagyobb a haszon, és nagyobb lenne a veszteség is a chipgyártás miatt.

jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Pintér László ***** válasza:
És a NATO többi országának jó, ha kilép az USA, vagy rossz? Végsősoron nem lehet, hogy jobb lenne egy erősebb európai szövetség, akik nem egy másik kontinens haderejére támaszkodnak? Illetve a mai Világban reálisnak gondolod, hogy USA nélkül Oroszország nekimenne Európának?
jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#17

Most jelen pillanatban elég nagy szívás lenne egy amerikai kilépés, mert olyan állapotban vannak az európai hadseregek, ami nem emberi. Gyakorlatilag mindenből hiány van. A hidegháború után leépült védelmi ipar visszaépítése 3-5 év alsóhangon, amiket most bejelentenek nagy fegyverbizniszeket is legalább 3 év mire lesz gyakorlati látszata. Az például nagyon jól hangzik, hogy a lengyelek vennék 500 harckocsit, meg 30 HIMARS-t, meg isten tudja mit, de míg az meglátszik, valós termékekké válnak, az még 2-3 év minimum. Jelenleg egyedül talán a finn hadsereg tudná megállítani az oroszokat. Az ukránoknak is csak azért ment, mert készültek a harcra, és a lakosság is arra volt 2014 óta kondícionálva, hogy harcolunk az oroszokkal. Szerinted most egy individualista Jürgent vagy Antoine-t beakarnák sorozni, mert baj van, mennének? Egy mili nyugati vér nem folyt Ukrajnában (hivatalosan persze, zsoldosok vannak), de mégis vinnyognak Európa-szerte, mert átadtak néhány darab fegyvert az ukránoknak és már az micsoda dolog... Meg hogy 30 euróval több megy el egy hónapban kajára, meg 50-el több a rezsire, meg az évi négy nyaralás helyett csak háromra telik, míg egy ugyanolyan embernek, mint ők lehet a bele folyik el valahol Avgyijivka mellett, vagy a gyerekére robbantják a lakóházat, vagy esetleg hadifogoly táborban kínozzák az oroszok. Ez a nem mindegy amúgy. Nyilvánvaló, hogy az európai haderők csupán a jelenlegi hivatásos állományokra számíthatnak, ha az oroszok megtámadják az EU-t. És egy kisebb létszámú hivatásos haderőnek akkor van esélye egy nagyobb tömeghadsereg ellen, ha full extrás fegyverekkel van ellátva. Vagy az a legjobb, ha meg van az az elrettentő erő, ami még Putyint is elriasztja a nyílt fegyveres konfliktustól.

jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18

És a vége lemaradt, a jelenlegi elrettentő erő az amerikai atomernyő. De jobb lenne egy európai atomernyő.

jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Rob Bauer nagyon szeretne már háborúzni,nyíltan ki mondta hogy a következő 20 évben bekövetkezik és minden állam készítse fel a lakosságot is és hogy beszélni kell majd a sor katonaságról
jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!