Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szélsőjobb azért tudott...

A szélsőjobb azért tudott ennyire megerősödni Németországban mert baloldali kormány van hatalmon?

Figyelt kérdés

jan. 23. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
És mert a hagyományos jobboldal már alig jobboldali. És mert Németország egyre inkább válságban van.
jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyannyira, hogy jelenleg 22%-on allnak a 31%-os csu/cdu mögött.. pár hónapja 12-15% körül ingadoztak.
jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem hiszem, hogy az szélsőjobb. Úgy tudom, jóban vannak az lmbtq-val vagy az izraelitákkal is, és egy szélsőjobbos vagy akár radikális sosem tenne ilyet.

De a 75 éve tartó megszállás nyilván nem tetszik a németeknek, és a sok bevándorló, afrikai, muszlim, és mindenféle nyugati liberális aberráció, és az antifa terror, amit mi is megtapasztaltunk tavaly, hogy kommunisták félholtra vernek békés járókelőket. A német állam is erős antifa terrort alkalmaz sokszor.

jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Németországban nincs szélsőjobb. Ha valaki ilyen pártot alapítana, egyből betiltanák, és az alapítókat börtönbe zárnák.
jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem szélsőjobb az csak a média mondja annak hogy démonizálja.

a túl balra tolódásból most éles jobbkanyar lehet

jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tisztem megvédeni a széljobber AfD-t, de ott van példának Olaszország, a választás előtt a volt Neonáci utódpárt Meloni vezette Olasz Testvériségtől tartott mindenki, hatalomra kerültek, aztán pár hónap alatt szépen besimultak az Európai fősodorba, széljobbernek nevezett pártból "mezei" konzervatív párt lett, az AfD sem különb... deee nem is kell tőlük tartani, hisz nála jóval népszerűbb Merkel pártja a CDU (32%) jövőre ők fognak kormányt alakítani, és vagy megint a Szocdemekkel vagy a Zöldekkel fognak.


Én inkább azt a kérdésnek tenném fel, hogy, hogy lehet, hogy ehte balos és zöld szavazók tömegei mentek át egy "széljobbernek" nevezett pártba?! Mellesleg Magyarországon is lejátszódott ez a folyamat, a volt MSZP-s szavazók nagy része Fideszes és Jobbikos lett. Anno Borsod meg Heves volt az MSZP törzs megyéi, később a Jobbiké lett, ma meg Fideszé.

jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: ez igaz és pl geert wildersnek is visszakoznia kellett néhány kijelentésével.

szerintem meloniék azért redukálódtak le mert az olaszoknál a gazdaság nem valami fényes és kompromisszumként kicsit visszább vettek mégis csak függenek az eutól.

nem tudom ha németeknél az afd lenne hatalmon vagy koalícióban, mennyire húznák be fülüket farkukat, vagy nagyon nyeregben éreznék magukat mert németország vezető hatalom.


"hogy lehet, hogy ehte balos és zöld szavazók tömegei mentek át egy "széljobbernek" nevezett pártba?!"

szerintem pénzt diktál és húznak a népszerűbb párt felé.

pl: aki maradt mszp-s az nem visz haza annyit mint ha átpártolt volna a fideszbe.

jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért is "redukálódtak" le Meloniék, mert ellenzékiként a szavuknak nem volt se súlya, se következménye, ahogy kormányra kerültek, más lesz a lány fekvése, a szavaknak súlya és következménye lesz, és ez nem csak Olaszországban vagy így. Ha nem is minden politikus és párt fogja vissza magát kormányra kerüléskor, de a legtöbbnél ez a folyamat a "mérséklődés" megfigyelhető.


AfD-nek előbb a "skatulyából" való kiszabadulás az első feladat, hiába lesz, ha lesz a legnépszerűbb párt, hiába nyer választásokat, ha a CDU, a szocdem, a liberálisok, a zöldek, nem hogy koalícióra, de még szóba állni sem velük. Egyéni véleményem, ha lesz nyitás és enyhülés az AfD felé, az előbb tartományi szinten fog megtörténni, tartományokban fogja előbb megszerezni a kormányzóságot, és ha látják, hogy hatalmon mérsékelt a párt, vissza fogja magát, akkor országosan is nyitottabbak lesznek vele, de ugye ez a párton belüli mérséklődéssel jár, és ez járhat a radikálisok és a mérsékeltek közti Jobbik-féle pártszakadáshoz is, az AfD-ben volt már egy komolyabb belső vita nem is olyan régen a radikálisok meg a mérsékeltek között.

jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!