Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaza van a Die Welt német...

Igaza van a Die Welt német lap olvasójának, aki szerint „Orbán Viktor nélkül már rég kitört volna a harmadik világháború”?

Figyelt kérdés

A Die Welt szerint Orbán Viktort és Recep Tayyip Erdogant összeköti, hogy nem riadnak vissza a konfliktusoktól, ha országuk érdekeiről van szó – a német olvasók ilyen politikusokat látnának szívesen hazájukban is. Az olvasók szerint ők is örülnének, ha a politikusaik tanulnának legalább egy kicsit Orbántól. A magyar érdekeket képviseli. Szerintük Németország jelenlegi politikusai erre képtelenek arra, hogy a választóik érdekeit nézzék.


Forrás: [link]


jan. 29. 15:51
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
🤡🤡🤡
jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Így is kitörik csak később
jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
A véleményről azt szokták mondani, hogy olyan, mint a segg. Mindenkinek van, de a máséra senki nem kíváncsi.
jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Ez talán túlzás. És sajnos még nincs vége a történetnek.
jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Te figyu!


Én elolvastam a cikket németül, mert értek valamennyit németül is. Gyanús lett, hogy ilyet nem találtam benne, amit írsz. Átfordíttattam angolra, azt jobban értem. Úgy sincs. Kínomban magyarra fordíttattam a guglival, és még akkor sincs benne semmi ilyesmi. Se harmadik világháboró, se az, hogy a német nép ilyen kekeckedő vezetőket szeretne.


Annyi áll ott, hogy Oránról és Erdoganról, hogy "Egyesíti őket az a hajlandóság, hogy konfliktusba lépjenek, ha van valami keresnivalója országaik számára – még akkor is, ha a vita a nyugati szövetségek rovására megy".


Emellett a cikk tényként kezeli, hogy a törökök a kurd "terroristák" kiadását kérte Svédországtól, meg F16-os gépek eladását, a magyarok meg az EU-források felszabadításához kötötték a kérdést (ami nyilvánvaló és átlátszó volt, egyedül a kormány tagadta).


A cikk azt is írja, hogy február 26-ig nem ülésezik a magyar parlamnent. Meg azt is hozzáteszik, hogy Orbán akár 48 órán belül összehívhatná... kommentárt ehhez nem is fűznek.


Tessék, elvégeztem neked a házi feladatot. A cikket két kattintással magyarra fordítottam, és összevetettem a mandiner tálalásával.


Nem meglepő módon a Die Welt elemzése látszik tényszerűnek, megalapozottnak, a mandíner meg... ferdít.


Csúsztat...


Saját véleményt szúr be úgy, mintha külföldi álláspont lenne...


Magyarul: hazudik.


Ahogy te is.

jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Random internetes kommentelők írásaiból cikkeket írni is kábé a propaganda alja, de erről a gyakorin topikot nyitni, tényleg ultragagyi.
jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A cikkhez fűzött olvasói véleményeket is elolvastad? Mert ezek ott voltak
jan. 29. 16:22
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Ja, olvasói vélemények idízünk Die Welt cikk-ként?


Ezekből a mandis gyerekekből azt is kinézem, hogy ők írták azokat a kommenteket, amiket itt behivatkoznak.

jan. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint Németországból tárgyilagosabban meg tudják ítélni Orbán Viktort, mint nálunk néhányan?
jan. 29. 16:24
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

#7 Ja, és a cikkben linkelt olvasói véleményeket egy január 17-i mandíner cikkben szemlézték, és most behivatkozzák itt is? És a január 17-i cikkben behivatkoznak egy másik esetet...


... ami a mandiner egy január 4. délelőtti cikke. Ami hivatkozik egy...


... január 4. reggeli cikkre (másfél órával korábban), ami végre már konkrétan egy Die Welt cikket linkel (mondjuk fizetőfal mögött),és egy Bakondi György interjú van benne, amiben olyan lózungokat puffogtat a "szakértő, belbiztonsági tanácsadó", hogy ha ez így folytatódik, akkor az élet számos területén a muszlimok alkotják majd a többséget. Komoly, fajsúlyos, egzakt... Döneresből, meg kebabosból már most felülreprezentáltak...


Szóval hagyjuk ezt a mandíneres önszopkodást, légyszi, komolytalan az egész!

jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!