Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Trump kilépteti az USA-t a...

Ha Trump kilépteti az USA-t a NATO-ból, akkor Európa sem lesz többé amerikai érdekszféra?

Figyelt kérdés

jan. 30. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
De, mert az eu vezetésben az usa emberei állnak
jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos az amcsik továbbra is a nyakunkon fognak térdelni. Az EU-s politikusok mind bábok.
jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem fogja kiléptetni a NAto-ból. Az egy dolog, hogy leállítja az ukránok támogatását, na de azért mégiscsak jó az USA-nak is, hogy áll mögötte még 30 ország, ha esetleg beütne a krach.
jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"na de azért mégiscsak jó az USA-nak is, hogy áll mögötte még 30 ország"

Annak a 30 országnak a többsége éppen azért van a NATO-ban, mert azt reméli, hogy majd az USA megvédi a seggüket. Nyilván nem az atomhatalom Egyesült Királyságról és Franciaországról beszélek, de az USA-t nem a magyar, szlovák, horvát vagy albán hadsereg fogja kihúzni a szarból. Nem beszélve Izlandról, ahol még hivatásos, állandó haderő sincs. Hivatalosan 0 aktív és 0 tartalékos katonájuk van, az egyéb védelmi intézkedésekre pedig a GDP kevesebb, mint 0.1%-át költik. De a szintén 1% alatti Belgiummal és Luxemburggal sem lenne kisegítve az USA.

2% fölött csak (az USA kivételével) 10 állam költ a hadseregre, 3% felett már csak egyedül az USA van.

Biztos jó dolog az USA-nak hogy egy szövetségben van a legerősebb európai országokkal is, de a NATO-tagok többsége sokkal inkább vár védelmet egy esetleges támadás esetén, mint hogy kölcsönös segítségnyújtásban gondolkozna. Sokkal jobban kell a NATO-nak az USA, mint fordítva.

A kérdésre is válaszolva, Trump nem léptetheti ki az USA-t a NATO-ból, azt meg is kellene szavazni. Ahhoz republikánus alsó és felsőház kellene, feltéve hogy a republikánus képviselők többsége is egyetért az elképzeléssel. És még ekkor is ott tartunk, hogy vállalni kell a társadalom véleményét, abban pedig nem vagyok biztos, hogy az amerikaiak támogatnának egy ilyen lépést. Szóval elhanyagolható az esélye egy ilyen lépésnek. Megjegyzem, attól hogy az USA nem profitál jelentősen a többi NATO tagállamból, azok kárt sem okoznak neki, még mindig jobb bent lenni, mint kilépni. Nem látom hogy ez akár az USA-nak, akár Trumpnak miért érné meg.

jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!