Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a háromszéki magyarok jobban bíznak a magyar kormányban, mint a román államban?

Figyelt kérdés
[link]

febr. 19. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy teljesen megértem őket.
febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

A román állami intézményeknél még a Fidesz is jobb.

Ezt meg úgy mondom, hogy ha szavaznék Magyarországon, nem szavaznék a Fideszre.

febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Idióták mindenhol vannak
febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as?

Kikre gondolsz? A székelyföldiekre?

febr. 19. 13:49
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

3# vagyok

Általánosságban írtam.

Idióták vannak romániában, idióták vannak magyarországon,és idióták vannak a Gyakori kérdések.hu oldalon.

febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez sajnos igaz.
febr. 19. 15:41
 7/10 MDaniel98 ***** válasza:
23%
Nem meglepő, tőlünk legalább kapnak valamit, a románoktól hiába várják ezt.
febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7


Megmondanád hogy mit kapunk tőlük a Szülőföldön magyarul támogatás kivételével, amiből egész életem alatt tudtam volna venni egy jobb okostelefont?

febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
22%
Én is jobban bíznék benne, ha Romániában élnék, ahol a rendelkezései nem érvényesek rám és a következményeit sem nekem kellene viselnem...
febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erdélyiként teljesen megértem - de nagyon rossz iránynak, káros jelenségnek tartom.


Nem is azt, hogy nem bíznak a román kormányban (nem sok okot adott rá), hanem azt, hogy nem is nagyon foglalkoznak vele.


Az igazság viszont az, hogy bízunk benne vagy sem, Bukarestben tudjuk csak "kilobbizni" a valódi jogainkat, intézményrendszerünket, infrastruktúránkat.


A magyar kormány érthető népszerűségre tett szert néhány jelentős léptékű látványberuházással. De azt meg kell érteni, hogy ezek a "hatalmas" projektek is APRÓPÉNZ számba mennek a közel 700 ezer fős székelyföldi magyarság igényeihez képest.


Oké, lesz pár stadion, pár szállodalánc, esetleg egy-két kulturális központ, megújul pár fontosabb templom - és ezt meg kell köszönni, persze, a magyar államnak. De egészségügy, oktatás (óvodától egyetemig), szociális ellátórendszer, infrastruktúra, közúthálózat NEM LESZ MAGYAR PÉNZBŐL (nem is lehet). És lassan a látványberuházások is elapadnak, ahogy gazdaságilag döcögni kezd Magyarország szekere (az OTP-t eladták, a felvásárolt erdélyi sajtóorgánumokat bezárják, a kultúrára szánt korporatív támogatásokat elapasztották teljesen, setb.) - a "terjeszkedés" lendületét megette az infláció és a magyar állam saját, belső gazdasági problémái.


Ideje volna észrevenni, hogy a - persze hihetetlenül értékes! - magyarországi támogatások jó, ha az 5-10%-át kitették a legjobb években is annak, ami a Székelyföldön épült-szépült. És most rosszabb idők járnak, lehet mégrosszabbak jönnek! Budapest nem fogja tudni (nem is várhatjuk el!) finanszírozni a mi közösségi életünket, amikor otthon is bajban vannak...


Az erdélyi magyarság egy 1 milliós közösség, egy 103.000 négyzetkilométernyi területen szétszórva. Lássuk be, a "gyarmatosítás" csődöt mondott - és ez nem csoda: gyarmatokat nem 10 milliós lakosságú, 90. ezer négyzetkilométernyi kis államok szoktak tudni tartani, hanem birodalmak.


Ideje felismerni, hogy nekünk az RMDSZ-t kellene megújítani és kormányra segíteni, illetve még jobban, még profibban megtanulni EU-s pályázatokat lehívni.


Fontos a magyar állam segítsége - de mindazt, amire valójában szükségünk van 90%-ban még mindig Bukarestből, Brüsszelből és a saját munkánk gyümölcseiből tudjuk összerakni.


Az nagyon jó, hogy több lábon állunk (Sepsiszentgyörgy pl. iszonyatos mennyiségű EU-s forrást le tudott hívni, amiből az egész város megújult - és ehhez hozzátett a magyar állam egy stadiont meg támogatta a kultúrát).


De azért az arányokat észre kellene venni, és ha bizalmatlanul is (én se bízok bennük, persze), de akkor is oda kell fordulni Bukarest és Brüsszel felé IS. Infrastrukturális, központi forrásokat csak Bukarestből lehet várni, EU-s pályázatokat és bármiféle előrelépést a kisebbségi jogokban pedig csak Brüsszelből (azt Bukarest magától sosem adott, Budapesttől pedig nem fél egy kicsit sem - kizárólag EU-s nyomásra adták meg azokat a jogokat is, amiket eddig megadtak).


De legesleginkább: ÖNMAGUNKBAN kellene már végre sokkal jobban bízni. Itt vagyunk 1000 év elteltével is, megmaradtunk 100 év durva román elnyomásban is, még Ceausescu alatt is (pedig akkor nem volt még Orbán Viktor a láthatáron se, Kádár meg lesz.rt minket). Erősek vagyunk és ha okosan, több pilléren állva (Bukarest, Budapest, Brüsszel) építkezünk, akkor VAN JÖVŐNK! Én azt mondom, elsősorban magunkban bízzunk - a nehéz időkben úgysem számíthattunk soha senki másra!

márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!