Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Te lennél a palesztinok...

Ha Te lennél a palesztinok vezetője, milyen politikát gondolnál megfelelőnek a nép életének javítása érdekében?

Figyelt kérdés
Már okt. 7-i események előtti időpontban.

febr. 24. 12:14
A kérdező szavazást indított:
Ugyanazt amit a hamász, megtámadtam volna izraelt okt. 7-én, ugyanúgy 1000+ ember lemészárolva.
Megtámadtam volna izraelt, de civilekre nem lőve(max festékes puskával) és a lövöldöző nem civileket is csak megsebesíteni ha lehet.
Nem lett volna semmiféle támadás, nullára tekertem volna az erőszakot és maxra a békés ellenállást.
Egyéb, leírom.
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
100 év alatt jó párszor próbálkoztak már az erőszakkal, mindahányszor belebuktak, és még rosszabb helyzetbe kerültek. Ennyi idő után azért már világos kéne legyen hogy ez a módszer sosem fog javítani a helyzetükön. Esetleg ki lehetne próbálni a, ha nem is jószomszédi viszonyt, de legalább egymás békés megtűrését, és meglátni ki mire jut pár évtized alatt.
febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Az október 7-et megelőző 20 évre vonatkozóan: nem fegyverekre költöttem volna az összes segélyt és forrást, hanem megpróbáltam volna egy élhető országot létrehozni. Az október 7-i támadás az legalább 10 év felkészülés eredménye...
febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Leszámolnék a Hamasz-szal, csírájában fojtanék el minden erőszakra buzdító hangot, kiegyeznék a zsidókkal. Nem kell, hogy kedveljük egymást, de meg kell tanulni egymás mellett élni.
febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem ásatnék velük alagutakat 1$-ért naponta.


De mivel a palesztin nép ugyanolyan barom mint a magyar, meg is érdemlik hogy a vezetőik dubaiból hülyítsék őket és nyomorban tartsák.

febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Fasiszta, történelemtagadó kommentek:


“ Esetleg ki lehetne próbálni a, ha nem is jószomszédi viszonyt, de legalább egymás békés megtűrését, és meglátni ki mire jut pár évtized alatt.”


“ nem fegyverekre költöttem volna az összes segélyt és forrást, hanem megpróbáltam volna egy élhető országot létrehozni. ”


“ Leszámolnék a Hamasz-szal, csírájában fojtanék el minden erőszakra buzdító hangot, kiegyeznék a zsidókkal.”


“ De mivel a palesztin nép ugyanolyan barom mint a magyar, meg is érdemlik hogy a vezetőik dubaiból hülyítsék őket és nyomorban tartsák.”


Szánalmas, hogy 0 tudással karlengetnek itt a válaszolók. Elég nehéz kiegyezni azzal, aki elvette a hazád és a saját hazája alapítása óta irtja a néped. Izrael egy jobb napon etnikai tisztogatást tart, rosszabbon népirtást. Nem hajlandó a palesztinokkal megegyezni, a hamász is csak izrael miatt létezik.


Bónusz tudás: a gázai alagútrendszereket Izrael építette ki.

febr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Elég súlyos történelmi hiányosságok vannak itt nálad. Izrael sosem követett el népirtást, sőt, pont hogy ők törekednek már jó hosszú ideje békére a környéken, a palesztinokkal is és minden más környékbeli országgal is. Mindeközben Palesztina az, aki mindent megtesz azért, hogy ne lehessen béke a területen. A palesztin területek megszállását pedig minden esetben palesztin agresszió előzte meg, így azok is teljesen jogos retorziók voltak.
febr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azert a bekes egymas mellett eles szerintem azt is jelentene hogy nem rabolunk ujabb es ujabb foldet a masik allamtol. Ket allam kellene es Izraelnek segitenije (amit nem fog) kellene ennek letrejottet a hosszutavu beke erdekeben.
febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!