Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem furcsa hogy a demokrácia...

Nem furcsa hogy a demokrácia etalon két ilyen elnökjelöltet tud kitermelni mint Trump és Biden?

Figyelt kérdés

márc. 5. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Még soha nem hallottam senkitől, hogy az usa demokrácia etalon lenne.
márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Brazíliában Bolsonarót, miután elveszítette a választást, és Trumpot utánozva a degenerált híveivel megrohamoztatta a legfontosabb középületeket, nyolc évre eltiltották a választáson való indulástól.

Brazília ezzel bizonyítottan különb demokráciává vált az USÁ-nál.

márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ez zsinórban a harmadik ilyen választás.
márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 A demokrácia lényege hogy a választói akarat érvényesül, és hogy bárki lehet választó és választható is. Azzal, hogy kizárnak embereket a választásról, nem lesznek demokratikusabbak, sőt, épp ellenkezőleg. Ahogy az USA-ban is jelenleg minden kutatás szerint Trump-ot támogatják a legtöbben, a választástól való eltiltása szembemenne a választói akarattal, ami a demokráciával ellentétes.

A demokráciáknak egyébként mindig ez a sorsa, szimplán azért, mert az emberek nem tudnak rendesen választani. Nem képesek előre gondolkozni, átlátni az ország politikai, gazdasági helyzetét, nem képesek megfontolt döntéseket hozni, higgadtan, tények alapján, objektívan döntést hozni.

Ráadásul a demokrácia rákfenéje az elnyomás is, hiszen az egész rendszer azon alapul, hogy a többség véleménye érvényesül a kisebbséggel szemben, aminek a végeredménye a kisebbség elnyomása lesz, ami érdekes módon már nem is tűnik annyira demokratikusnak. Egy bölcs és igazságos király pl. egyensúlyban tudja tartani a különböző társadalmi rétegeket a megfelelő intézkedésekkel, de egy demokráciában ha valamelyik réteg többségbe kerül, ők nagyon könnyen el tudják nyomni a többi réteget. És általában a szegények vannak többen, akik a legkönyebben is befolyásolhatók. Ennek a rendszernek az eredménye egyébként az egymás ellen uszítás is, hiszen ha van egy többséged, amelyik fanatikusan utálja a kisebbséget, akkor gyakorlatilag végtelen hatalmad lesz a demokrácia intézményének köszönhetően.

Ezt látjuk Kínában, Oroszországban, Magyarországon, és ez bontakozik ki az USA-ban is, ahol egyre intenzívebbek a társadalmi ellentétek. Hosszú távon éppen ezért nem jó rendszer a demokrácia, csak az emberek ragaszkodnak hozzá mert úgy érzik, hogy az ő kezükben van az irányítás.

márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23:26: szerintem nyugodtan kizárhatók olyan emberek a választásról, akik a demokratikus intézményrendszert tevőlegesen is megtámadták. Kell, hogy legyen beépítve a rendszerbe valami önvédelmi mechanizmus.
márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23:26: egyébként a felvilágosult, valóban az állampolgárok érdekeit néző autokrácia valóban jobb kormányzati forma a demokráciánál, de egyfelől marha ritkán sikerült megvalósítani (a mai világban talán Szingapúr áll hozzá a legközelebb, de én ott sem laknék), másrészt egy idő után valószínűleg felborul az egyensúly (mint ahogy most Kínában történik; Micimackó elvtárs Mao óta nem látott egyeduralmat épített ki magának).
márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!