Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hollandia miért nem egyesült...

Hollandia miért nem egyesült soha Németországgal?

Figyelt kérdés
Régen a Német-Római Birodalom része volt, a némethez legközelebb álló nyelv a holland

márc. 15. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy döntöttek, hogy nem.

A mai Németország tartományok szövetsége, de nem minden német nyelvű állam csatlakozott a föderációhoz, Hollandia sem, de nyelvi alapon lehetne Ausztria, és Svájc is német tartomány.

Hollandia a 17. században független, gyarmatosító hatalom sokkal erősebb gazdaságilag, mint az akkor még csóró németek, és azért a nyelvük sem ugyanaz.

Holland Kelet-indiai Társaságon keresztül megvolt mindenük, amiről a németek csak álmodoztak.

Miért akarnának csatlakozni a szegény rokonokhoz, ha nélkülük jobban megy a biznisz?

Az 1940-es német megszállás után pedig már csak azért sem, ahogy Ausztria sem.

márc. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Hollandia népe Svájc példáját próbálta követni. A Svájcból kiindult reformáció hatása is ott volt érezhető legerősebben. Jól döntöttek, szerintem. Önállóak akartak lenni, és meg is lett az eredménye. Az, hogy manapság a jobboldali eszmék erősödnek Hollandiában, az érdekes...

A hollandok egy részének kezd elege lenni abból, hogy mások ( EU) mondja meg, mit csináljanak. Svájchoz hasonlóan előrébb jártak, mint Európa többi országa, de mostanában inkább "háttérzenészek". Ez nem tetszik a hollandoknak. Kíváncsian várom, mi lesz 4-5 év múlva náluk?

márc. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

“ Miért akarnának csatlakozni a szegény rokonokhoz, ha nélkülük jobban megy a biznisz?”


Kis ország helyett lehetnének egy nagy birodalom része

márc. 15. 14:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Hollandiának jelentős birodalma volt Amerikában, Afrikában, Ázsiában, amikor a mai Németország tartományai még széttagoltak, Németország nem létezett, az majd csak 1871-ben jön létre, Hollandia már a 17. századtól gyarmatosít, semmi érdeke egy akkor még csóró államszövetségbe belépni, amikor ott van neki Indonézia, a mai Dél-Afrikai Köztársaság, Dél-Amerika keleti partvidéke.

Nem mellesleg azért harcoltak, hogy függetlenné váljanak a Német-Római császárságtól, ami 1648-ra lesz elismerve (vestfáliai béke), de már 1609-től függetlenek.

1830-tól lesz külön állam Belgium, ami addig szintén Hollandia része volt.

A tartományok egyesülése után létre jövő Német császárság valóban Európa legdinamikusabban fejlődő országa lett, de hollandok szempontjából semmi előnye nem lett volna oda csatlakozni, bevinni a közösbe azokat a gyarmatokat, osztozni azok hasznán.

Az 1940-es német megszállás sem arra ösztönözte a hollandokat, hogy ők Németországhoz szeretnének tartozni, ahogy Ausztria, Svájc sem.

Hollandia államformája ráadásul mái napig monarchia, az uralkodó az államfő.

Sokkal nagyobb hatalom, mint amekkora ország, Németországhoz csatlakozva lennének kisebbek.

márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Európa túlságosan is széttagolt, apró kis országokból áll. Nézd meg, az európai országok milyen kicsik az USA-hoz, Oroszországhoz, Kínához, Indiához, Brazíliához képest.


Legalább egy Német-Római Birodalom vagy egy Frank Birodalom méretű állam venné fel ezekkel a versenyt.

márc. 15. 16:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Az USA egy államközösség, aminek a múltja nagyon rövid az Európai történelemhez képest.

Európa különben is egy eberek által megalkotott fogalom, ha földrajzilag nézzük, a kontinens Eurázsiaként egy, az Ural hegység nem kontinens határ.

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Eurázsiának sok évezredes, folyamatos történelme van, nemzetek, államok jöttek létre, és különböző hagyományaik vannak, amelyekhez ragaszkodnak, Amerika pedig egy néhány évszázada formálódó olvasztótégely, amilyen Európa nem akar lenni, legalábbis most nem.

márc. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig voltak idők, amikor Európa is viszonylag egységes volt, nagy országokkal, ott volt a Római Birodalom, később a Frank Birodalom, Bizánc, Német-Római Birodalom.
márc. 15. 16:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, hogy a hollandok nem akartak egyesülni. De a poroszok annakidején sosem gondoltak arra, hogy ezt a gazdag területet a birodalomhoz csatolják?
márc. 17. 01:53
 9/9 anonim ***** válasza:

"Régen a Német-Római Birodalom része volt"


A Német-Római Birodalom nem 1 ország volt, hanem egy nagyon laza államszövetség (sokkal lazább, mint az EU), ahol a tagok még egymással is háborúztak.

Hollandiának saját gyarmatbirodalma volt, nem volt akkoriban egy gyenge ország, főleg, hogy egy német támadás esetén a franciák és a britek biztos, hogy Hollandia mellé álltak volna. Azért ők nagyon ügyeltek arra, hogy a folyamatosan egységesedő Németország ne legyen túl nagy és túl erős. Ebbe pedig Hollandia beolvasztása már nem fért volna bele.

Mellesleg a holland nyelv az észak-német Plattdeutsch-ból alakult ki, és nem a Hochdeutsch-ból fejlődött tovább, mint az osztrák vagy a svájci német.

A német nyelv legközelebbi rokona a zsidók által beszélt Jiddis nyelv, ami a Mittelhochdeutsch-ból (középkori felnémet) alakult ki.

A hollandok sosem tartották magukat németnek, nem is azonosították magukat a német nyelvvel sem.


Amúgy meg Poroszország csak közvetlenül a német egység előtt rendelkezett közös határral Hollandiával, azelőtt át kellett volna gázolni többb kisebb-nagyobb államon (pl Braunschweig, Hannover, Schleswig, Hamburg, stb.), azt meg nem engedték volna a többi német államok sem.

márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!