Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az orosz cár miért segített...

Az orosz cár miért segített Ferenc Józsefnek legyőzni a szabadságharcot?

Figyelt kérdés
márc. 15. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szent szövetség (ausztria, poroszoroszag es az orosz birodalom) célja a konzervatív, abszolutista monarchiák fenntartása volt

A napóleoni háborúk után alakult meg és 1850-es évekig működött

márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Lekötelezettjévé akarta tenni Ausztriát.
márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Jeffrey Spender ***** válasza:
61%

Valóban, volt Szent Szövetség, de attól még nem vették olyan szigorúan.


A forradalom, és szabadságharc 1848. március 15-én robbant ki, és az oroszok csak 1849. május 9-én avatkoztak be. Az egy év, és két hónapot jelentett. Addig az oroszok semmit nem csináltak, nem foglalkoztak velünk.


Az osztrákok azt gondolták, egyedül is megharcolnak velünk, ez nem ment nekik, és ekkor Windisch-Grätz osztrák császári tábornagy 1849. március 24-én javasolta az oroszok behívását. I. Ferenc József habozott, "csak" május 1-én írt levelet az orosz cárnak.

márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na de nem azért nem csináltak az oroszok semmit mert a maguktól nem avatkoznak be csak ha kérik?
márc. 15. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert ugy gondoltak, hogy jo biznisz lesz, ha a krimi habiruban az osztrakok besegitenek a car oldalan torokok ellen.



39F incel

márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 mondjuk arra hiába vártak
márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!