Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szomszédos országok milyenek?

A szomszédos országok milyenek?

Figyelt kérdés

Aki már volt Magyarországgal szomszédos országban, milyenek az emberek, az úthálózat, a táj, a falvak, városok, magyarokhoz való hozzáállás, műemlékek, látnivalók, gazdasági fejlettség, morál?

Gondoltam megkérdezek olyant, aki már bejárt jó néhány országot, pl. kamionos, turista.



márc. 17. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Románia és Ukrajna lepusztultabb, mint Magyarország (Ukrajna a háború előtt is az volt), és az átlagember is gyűlöli a magyarokat. A többi szomszédos országra ez kevésbé jellemző.
márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" A többi szomszédos országra ez kevésbé jellemző."

Szlovákia olyasmi, mint Magyarország.A pozsonyi régió jó.De, beljebb Kassa az nagyon lepusztult és sok a kisebbségi.

márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Annyira lepusztult Ukrajna, hogy a háború ellenére jobb GDP adatokat produkált, mint mi és kissebb volt náluk az infláció. Románia, meg elhúzott mellettünk.

Vannak GDP adatok, amik teljesen világosan igazolják ezt.

Mi egyébként nagyjából a szlovákokkal vagyunk egy szinten.

márc. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

-Szerbián kívül az összesben voltam, de oda nem is tervezek menni, mert nem sok jót hallottam róla. (bár a szerb-magyar viszony elvileg sokat javult)


-Románia, hát elég vegyes, elég nagy különbségek vannak, Erdélyben van néhány egész fejlett város (Kolozsvár,Brassó,Temesvár),de azon kívül elég lepusztult,a román hátország szegényebb mint Kelet-Magyarország,lakásokhoz sokszor nincs rendes wc. Bukarest olyasmi,mint itt Budapest,h kimagaslik minden statisztikában,bár dinamikusabban fejlődik,de összességében szegényebb mint Magyarország. Az ottani emberektől egyáltalán nem volt semmi negatív benyomásom,se pozitív, olyan semlegesek voltak azzal kapcsolatban,h magyarok vagyunk.


-Ukrajna, igen lepusztult volt a háború előtt is,szegénység van,olcsó, kisebb ellenszenvet tapasztaltam a részükről,amikor látták,h magyarok vagyunk.


-Szlovákia, talán a leginkább hasonló Magyarországhoz, nekik is a nyugati rész a fejlettebb, Pozsony Budapesthez hasonló, a keleti részen ott is vannak lepusztult falvak,a mentalitás elég hasonló a magyarhoz, ár-érték arányban kicsit jobb az életszínvonal a magyarhoz képest. Az emberek normálisak, nincs bajuk a magyarokkal,sőt amikor turistaként voltam tiszta szlovák részeken a Magas-Tátrában általában angolul beszéltünk hozzájuk,de amikor látták,h magyarul beszélünk ők simán magyarul válaszoltak. Lerobbant a kocsink rögtön megállt egy szlovák csávó,és azonnal készséggel segített, meg mindenki nagyon kedves volt, csak pozitív élményeim vannak.


-Ausztria, a legfejlettebb szomszédunk,rengetegszer voltam,mintaország, gazdag,főleg síelni járok oda, normális,kedves emberek, elég spórolósak, semlegesek a magyarokkal kapcsolatban, de inkább pozitívan állnak a magyarokhoz.


-Szlovénia, csodálatos hely, mintha Kelet-Európa Svájca lenne, szép hegyek,rendezett táj,nem is értem,hogy lehet egy jugoszláv utódállam ennyire fejlett. A magyarokhoz semlegesen vagy pozitívan állnak. Fejlettebb mint Magyarország.


-Horvátország, sokat voltam a tengerparton nyaralni, sok horvát is beszél magyarul,nagyon kedvesek,vendégszeretőek, szerintem talán ők állnak a legpozitívabban a magyarokhoz, eddig akárhova mentem ott mindig kifejezetten örültek,amikor látták,h magyarok vagyunk. Nyilván sok bevételük származik a turizmusból,amiben a magyarok rendesen kiveszik a részüket. Összességében gazdaságilag fejletlenebb,mint Magyarország,de mégis jobb ott élni szerintem,mert valahogy a mediterrán hatás miatt sokkal nyugodtabbak,kiegyensúlyozottabbak az emberek.

márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a 4es leírta amit tudni érdemes , szlovénia a csúcs ott még a levegő is másabb
márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%

3: na megint egy gdp észlény.


"Gyakran használják az országban élők átlagos életszínvonalának mutatójaként az egy főre jutó GDP-t, ami azonban túlzott leegyszerűsítésnek tekinthető. "


[link]


miért nem mentél ukrajnába vendégmunkázni? nem akartad megszedni magad?

végül is azért vannak tele a magyar gyárak ukrán vendégmunkással nehogy otthon többet keressenek mi? 🤡

márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!