Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában melyik országokban...

Európában melyik országokban vannak a legliberálisabb fegyvertartási törvények?

Figyelt kérdés
Hol lehet nálam fegyver közterületen, kocsiban, stb., ha van engedélyem? Itthon ugye ez kb. lehetetlen.

márc. 19. 14:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Svájc egy kakukktojás, mivel azért van sok lőfegyver magánkézben, mert a tartalékos katonák otthon tartják a fegyverüket, lőszerrel együtt. A lőszer egy lepecsételt dobozban van, békeidőben tilos kinyitni. Vagyis a fegyver nem saját, hanem a hadseregé, és nagyrészt automata gépkarabély, a tiszteknek van maroklőfegyverük is.
márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
66%

Magyarországon könnyű fegyverhez jutni, a következők kellenek hozzá:


- 18 éves elmúlt


- cselekvőképes


- büntetlen előélet


- pszichológiai alkalmassági


- hatósági fegyverismereti vizsga


és voilá, meg is van a fegyvertartási engedély.


M4-es és Kalasnyikov kategóriájú fegyót is lehet itthon tartani.

márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

#12

"M4-es és Kalasnyikov kategóriájú fegyót is lehet itthon tartani."

Csak olyat ami ki van herélve, és csak egyes lövésre képes.

Azért kell indok is miért kell a lőfegyver, és ha nem vadász vagy, vagy sportlövő, akkor elvérzik a kérelmed, mert azért mertcsak, nem indok. Azt hiszem még a polgármestereknek is lehet fegyverük ha igénylik, legalábbis a mienknek van.

márc. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
90%

# 13


A Brit Hadseregben is kiherélték az FN FAL-t, nem tudott full-auto üzemmódban lőni, csak félauto lett.


Az amerikaiaknál is számtalan felvételt láttam, amin az M4-esekkel félauto üzemmódban lőnek, és csak a géppuskás kelepel.


És hozhatok másokat is.



A Sportlövő az egy mesterkélt jogcím, kevés az olyan ember, aki versenyről versenyre járkál az M4-esével / Kalasnyikovjával, és arra van rágörcsölve, hogy minél jobb szintidőt lőjön.


A többi csak azért sportlövő, mert ez az egyetlen legális módja annak, hogy tarthass M4-est.



Ahhoz, hogy megtarthasd a fegyódat, ahhoz csak 3 minősítő lövészetre kell elmenned, nem pedig 10 - 15 meccset leigazolnod. Egyik rendszerben teljesen engedékenyen állnak a dologhoz, másik rendszerben meg kényszerítik, hogy sportlövő legyen az illető.

márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# 13


Milyen helyzetekben lőnek a katonák a gépkarabélyukkal automata / sorozatlövő üzemmódban?



Sok éles tűzharcot megörökítő GoPros felvételt láttam amerikai, izraeli és orosz katonáktól, túlerő ellen is, és mégis fegyelmezetten, gyors egyes lövésekkel harcoltak az ellennel, és ezek alapján mikor váltanak auto / sorozatlövő üzemmódra ?


A másik, egy tárban 30 lőszer van, és 3 másodperc múlva már üres ha rajta felejted az ujjad a ravaszon.

márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%
Jef, nem voltál katona? Tudnod kéne, 100 m bukó alak, leküzdés rövid sorozat. Csak az amatőrök küldik ki az egész tárat egy húzásra. A rövid sorozat max 2-3 lövedék alkalmanként. Viszont én is láttam elég sok drónfelvételt az ukrán frontról, amikor egy-két orosz katona megrohamoz egy lövészárok erődítést, ott először befigyel a gránát, aztán ahogy kell, kitáraznak a bennlévőkre.
márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Én csak 2019-ben lőhettem katonai kiképzés keretében, de az régi, és lebutított alapkiképzés volt.


Első lőfoglalkozáson lőttünk 3 x 7-es gyakorló sorozatot. Minősítő lövészeten 3 lövés a 100 méteren levő lőtáblára, és 6 lövés a 200 méteren levő alakra. Az illetőre volt bízva, hogy sorozatlövő, vagy félauto üzemmódban lőtt.


Második lőfoglalkozáson nem volt gyakorló sorozat, ott 12 lövést kellett békeműveleti célpontra elküldeni.


És azóta nem lőttem a seregben.


Van civil fegyvertartásim, Szajgám, most lesz egy MR 223-asom, de amint mondod, azok a "kiheréltek" az eredeti AK-74M-nek meg HK 416-osnak.

márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Svájc, de az északi államokban is könnyebb a vásárlás, ha jól tudom.
márc. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
#1 : Hogy lehetne már nála közterületen? Ki kap arra engedélyt? A legfőbb ügyész, a TEK vezetője, meg Zámbó Jimmy, esetleg.
márc. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
46%
Szerbeknèl is elèg lazák a törvènyek.
márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!