Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A környező országok közbiztons...

A környező országok közbiztonsága, megélhetési lehetősége milyen ? Szlovákia, Lengyelország Szlovénia ?

Figyelt kérdés

ápr. 1. 06:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert úgy érzem itthon nagyon rossz az életszínvonal.

Az emberek ( sőt már a gyerekek!) viselkedése nagyon közönséges, agresszív. A közbiztonság meg már nem csak este, de nappal is kezd katasztrófa lenni.

A közlekedési morálról nem is beszélve.

Nincsenek saját üzemeink.. mindent importálunk (mosópor, tisztasági áruk, kekszek, élekmiszerek stb) ezek jórészt Szlovákiából jönnek.

A másik ami bántó hogy aki dolgozik, nem halad úgy mint akinek semmi munkahelye..

Ha nekem valami nincs jól befizetve, már fenyeget a NAV.

Azért kérdezem hogy ez jellemző más országokban is, és esetleg csak én látom így, mert ilyen környezetben vagyok

ápr. 1. 07:12
 2/10 anonim ***** válasza:

"A másik ami bántó hogy aki dolgozik, nem halad úgy mint akinek semmi munkahelye"


Az alsó szomszédom 2 napot jó ha dolgozik 1 héten. Német. A többi nap itthon ül. Egy undorító koszos, mocskos trehány munkakerülő féreg. és megél... igaz sehova nem jár, iszik, vakarja a faxát. valakinek ennyi is elég.

ápr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
amúgy Szlovéniaban kb hasonló az élet, mint Magyarországon, a többiben rosszabb.
ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nincsenek saját üzemeink.. mindent importálunk "


Ez azért így nem igaz.


"mosópor, tisztasági áruk, kekszek, élekmiszerek stb"

A Henkelnek van magyarországi gyára, a mosópakszulák és folyékony mosólyerek egy része nálunk készül. A Győri Keksz szintén itthon gyárt Székesfehérváron. A tejtermékek, sajtok, húsok,felvágottak jelentős része szintén itthon készül.


A kérdésben szereplő három közül én Szlovéniát ajánlom: gyönyörű ország. Vannak hegyek, van tengerpart, normálisak az emberek..

ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezek nem valami vigasztalóak.

Sajnos tényleg koszosak, közönségesek lettünk.

Busszal szoktam utazni és sok falun átmegy és siralmas amik vannak.

Lerobbant házak koszos lomos udvarok.

Nincsenek munkahelyek.

De a városokban is látható sok romos ház, kosz szemét.

Acsarkodó veszekedő emberek.

Persze vannak kivételek, de nagyon kevés.

ápr. 1. 09:19
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen Szlovénia biztos jó.

Jókat hallottam róla

Oda szeretnénk kicsit kimenni.

Remélem sikerül.

ápr. 1. 09:23
 7/10 A kérdező kommentje:

# 4

Igen, vannak itthon is üzemek, de kevés.


Azok is sokszor külföldi kézben.


Valahogy mostanában sikerült úgy vásárolnom, hogy külföldön készült termékeket kaptam zömében.

ápr. 1. 09:28
 8/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nagyjából olyan mint a mienk, illetve Szlovéniáé azért jobb.
ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Igen, vannak itthon is üzemek, de kevés."


Mi lenne ha sok lenne? lenne pénzünk többet fogyasztani?


"Azok is sokszor külföldi kézben."

ÉS az neked miért fáj? Alapíts egy üzemet és legyél versenyképes.

ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt várom hogy akinek van lehetősége ismerete, az alapítson és persze magyar - hogy a haszon nyereség itthon maradjon

Lehet kisebb varroda, több tejüzem.. és ez csak pár kisdolog, de már tudna foglalkoztatni embereket. Ahol nincs semmi üzem ott kertészet..és főleg helyben lenne.

Ettől lehet nem lenne sok pénz, de legalább a megélhetésre lenne lehetősége helyben.


Tudod, amikor nagy flegmán odavágjátok az embernek hogy akkor mi van ? Miért baj.. csináld..

Nos.. olyankor szoktam mondani hogy nagyon szeretném a kezetek megfogni és gyere.. megmutatom hogy mi is a valóság.

De nem ám a szép kis kocsiddal...nem autópályán ..Nem.... Busz.. a rázós utakon vonat.. ami késik

..éééss amikor ülsz a buszon és csak megy.. csak megy sehol semmi ..mire beérsz egy faluba..ahonnan naponta esetleg megy busz kétszer vagy háromszor.oda nagyon jó lenne valami munkalehetőség.

Mi ezt városban nehezen tudjuk elképzelni, ahol boltok üzletek iskolák vannak


Tudod Nem én okoskodom itt, nem teszem az agyam. Ez az ottani emberek vágya

Nagyon őszintén..: ezeket én is csak pár éve látom. Mióta utazom.

Igaz megy a tévében, rádióban, de más szembesülni vele és az ottani embereket meghallgatni.


Minden tiszteletem a Máltai Szeretetszolgálaté.

Olyan elhagyott helyeken igyekeznek segíteni, akár iskolát is működtetnek


Na jó.. ez az egész indult a külföldön gyártott hazai termékek miatt.

ápr. 1. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!