Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha nincs megfelelő/minimális...

Ha nincs megfelelő/minimális biztonság (érzet) Debrecen környéki településeken, a SZEGEDET környező községek jobban állnak ezügyben? Max. 20-25 km. Rengeteg hozzászólás (itt is) arról szól, hogy pl. még Szoboszlón sincs elvárható közbiztonság(érzet).

Figyelt kérdés

Valóban több helyen írták már, hogy megfelelő/alap közbiztonság (vagy legalább annak érzete, vagyis mikor nem kell elhagyva az ingatlant azon aggódni, hogy a lakók távozása után remélhetőleg nem fogják kifosztani egyszercsak a házat, gyermekek nyugodtan sétálhatnak az utcán, nem kötnek beléjük lecsúszott, messze kikerülendő, önmagukról baljós érzetet közvetítő alakok) már régen nincs szinte semmilyen Debrecent környező településen. Falu/kisváros - mindegy.


Szeged ebben az egy kérdéskörben jobban áll - pontosabban a várost legfeljebb 20-25 km sugarú körben övező falvak/kisvárosok biztonságosságának, megnyugtató nyugodtságot (esetlegesen) nyújtó érzetének tekintetében?


Vagyis jobban ki mer(het)nek menni a helyiek az utcákra, közeli erdőkbe, biztosabban otthagyhatják az ingatlanaikat, mikor munkába, szórakozni, vagy huzamosabb ideig üdülni mennek?


(Persze gondolom működő kamerák, és rendőrségre bekötött, babrálásra néma riasztást azonnal leadó rendszerek itt is feltételnek minősülnek. Nyilván ezekkel együtt kérdem, enélkül - sajnos - mindenhol rizikó az otthon elhagyása az országban. De ezekkel együtt a Szeged környéki települések biztonságosabb érzetet adnak a helyieknek?)


Utóirat:


Vagy már - mint minden másban, így ebben is - csak a nyugat? Sopron, Győr (netalán Székesfehérvár)?



2023. ápr. 7. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Egyik sem..én egy kis faluban élek ami 5 km-re van egy nagyobb várostól…itt teljes a nyugalom, szomszéd sincs, csönd van…nyáron olyan mint egy mese (néha betépek) és ha kell valami 10 perc alatt gyors be megyek a városba és kész is van..haza jövök ismét nyugi..de én így vagyok boldog…pl Budapestől konkrétan hányingerem van.


Szóval amit írtál egyik helyre sem mennék..valami fejlettebb de kisebb faluba amihez szinten közel van egy város viszont igen.

2023. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl sok horrort nézel. Magyarországon az átlag városokban és agglomerációjukban nincs nagy vész. Persze, mindenhol van pár utca, amit sötétben el kell kerülni, de azért nem veszik ki a vesédet napközben sehol sem.
2023. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kérem, a megmosolyogni valót felejtsük el. Sehol nincs fent sem az "én", sem pedig - főképp - valami" horror". Idézem magamat:


"Valóban több helyen írták már, hogy megfelelő/alap közbiztonság (vagy legalább annak érzete, vagyis mikor nem kell elhagyva az ingatlant azon aggódni, hogy a lakók távozása után remélhetőleg nem fogják kifosztani egyszercsak a házat, gyermekek nyugodtan sétálhatnak az utcán, nem kötnek beléjük lecsúszott, messze kikerülendő, önmagukról baljós érzetet közvetítő alakok) már régen nincs szinte semmilyen Debrecent környező településen."


"Szeged ebben az egy kérdéskörben jobban áll?"


"Pontosabban a várost legfeljebb 20-25 km sugarú körben övező falvak/kisvárosok biztonságossága?"


"Az átlag városokban és agglomerációjukban nincs nagy vész." Ezzel egyet értek. Csak Debrecen mellett nem túl jókat mondanak. Szegény vidék.

2023. ápr. 7. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Én Debrecenről sem hallok ilyeneket. Az egyetem mellett külföldiek is járnak oda és élnek is ott. Ha annyira rossz lenne, kétlem, hogy így lenne. Az tény, hogy sok a cigány, mint BP-en, ezért biztos, hogy vannak részek, amikre oda kell figyelni, de az tuti, hogy egy átlag részen semmi bajod nem lesz, meg a házadnak sem.
2023. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Debrecenben nem csak a méretéhez mérten jó a közbiztonság: magyar viszonyok közt is kiemelkedő!

Hajdúszoboszló meg kifejezetten biztonságos város.

Nem tudom, hogy honnan szeded ezeket a baromságokat, de legalább ne híreszteld az ostobaságodat.

Debrecenben kevés pirított magyar van Pécshez, Miskolchoz, Budapesthez képest!

Kb. annyi mint Szegeden.

2023. ápr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem véletlül se merészelj írni ilyeneket (pláne teljességgel ok nélkül) ilyen mocskokódó, indok nélkül lekezelő stílusban utolsó!


Mivel - a gyengébbek kedvéért - ismét idézem magamat:


"Valóban több helyen ÍRTÁK már, hogy megfelelő/alap közbiztonság (vagy legalább annak érzete, vagyis mikor nem kell elhagyva az ingatlant azon aggódni, hogy a lakók távozása után remélhetőleg nem fogják kifosztani egyszercsak a házat, gyermekek nyugodtan sétálhatnak az utcán, nem kötnek beléjük lecsúszott, messze kikerülendő, önmagukról baljós érzetet közvetítő alakok) már régen nincs SZINTE semmilyen Debrecent környező településen."


Erre az alábbira megintcsak érdemben nem tudok válaszolni, hogy:


"Debrecenben kevés pirított magyar van Pécshez, Miskolchoz, Budapesthez képest."


Mivel nem tőlem származnak ezek az infók és nem is tudhatok ilyenről, illetve olvasható több helyen (még itt is!), hogy igen a városban tényleg nincs sok belőlük, éppen ezért járnak fel VIDÉKRŐL a "messze kikerülendő, önmagukról baljós érzetet közvetítő alakok".


Szóval engem ne bélyegezzen meg senki alaptalanul, mert a fenti sorok egyáltalán nem tőlem származnak!


De már ezt is leírtam.

2023. máj. 1. 14:03
 7/8 anonim ***** válasza:

6 - "Valóban több helyen ÍRTÁK már"


Gondolom ebből a "több helyből" nem megerőltető legalább kettőt linkelni!

Mert így kb. annyi haszna/értelme van mint a lepkefingnak.

2023. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jézusom ember, kérdésfeltevő, nevetséges ez a stílus. Próbálsz ott valami értelmiséginek látszani, vagy mi? Addig csűröd-csavarod a mondataid, amíg végül semmo értelmük nem lesz..:D
2023. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!