Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU vezetése leszerepelt,...

Az EU vezetése leszerepelt, le kell váltani a közelgő választásokon?

Figyelt kérdés

Mivel katasztrofális helyzet alakult ki Európában amiatt, ahogyan politizálnak.

A háború szélére kormányozták Európát. ERRE biztosan SENKI nem adott nekik felhatalmazást.

Elfelejtették (ha egyáltalán érdekelte őket valaha), hogy az állampolgáraik jóléte érdekében kellene tevékenykedniük.

Semelyik állampolgárnak nem érdeke a háború. Még az ukrán embereknek sem!



ápr. 9. 21:47
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
35%

#27

"Áruld el már, te mire fel engeded meg magadnak ezt a jól megmondó, fölényeskedő, és lenéző hangnemet ?"

Arra, hogy magam alá rendelted magadat.

Elkezdtünk beszélgetni mondjuk egy másodfokú egyenletről, mert neked az jött ki, hogy 10 a megoldás, nekem meg az, hogy 20. Te azzal kezdted, hogy abból indultál ki, hogy 2+2=200.

Nyilván ha ilyen ökörséget mondasz, ami ismeretanyagot tekintve is távol áll az eredeti problémától, akkor - akár akaratlanul is- a másik fél alá rendeled magad tudásban.


"Mi már effektíve 1945 előtt is megszállt ország voltunk, csak akkor épp a hitleri Németország megszállása alatt."

Nem teljesen, önszántunkból léptünk be a háborúba és amikor még remegett a léc, akkor "szálltak meg" és ez azért van idézőjelben, mert technikailag még így is tudtunk volna kiugrást megkísérelni, mert már akkor is problémás volt a németek létszáma a különböző frontvonalakon.


Szóval technikailag volt esélyünk és nem éltünk vele, továbbá önszántunkból léptünk be. Erre felhúzni azt, hogy "mi megszállva voltunk, áldozatok vagyunk" elég gyenge lábakon áll.


"Szerintem a II. világháborús szerepvállalásunk elég rosszra sikeredett ..."

Nyilván, rossz oldalon harcoltunk. A végére a németek is rosszul szerepeltek mégse lettek megdicsérve, vagy nem értem, hogy itt mit vársz.


"Jó tudni, hogy a Hidegháború az 30 éve véget ért, de attól még fullon kell tolni az oroszellenességet ?"

Bocs, nem hidegháború miatt, hanem szovjetunió miatt.

Ha nem szűnt meg 30 éve az, amit ma Oroszországnak hívunk, akkor irreleváns a kijelentésed.


"Mire jó a rémképek festése a falra ?"

Bizonyított tény, hogy Oroszország elég aktívan próbál különböző országok választási rendszerébe beavatkozni és így bábállamokat létrehozni.

2016-ban az is le lett dokumentálva, hogy az orosz hacker-ek az amerikai választásba avatkoztak be.


Ezek tények, ezek nem mesék, legendák, nem rémképek, amik alaptalanok.

Az oroszok attól függetlenül, hogy felbomlott az Szovjetunió ugyanúgy egyre nagyobb befolyást akarnak gyakorolni mindenáron.

És ahogy mondtam, Putyin vissza akarja építeni - saját bevallása szerint is - az orosz birodalmat.


Ezek tények és én neked tényeket kell, hogy ismételgessek, mert ezekkel se vagy tisztában és ezek után meglepődsz, hogy nem kezellek azonos félként.

És nem, nem fogok azonos szellemi szinten lévőnek tartani valakit, akinek azt kell magyarázni, hogy 2+2=4.


"Igen. Én konkrét, és lényegre törő műszaki adatokkal tudok jönni."

Én is, pont ezt mondom.


"Ellenben te szemmel láthatólag mélységesen hiszel a Nyugati fölényben, akkor is erősebb, és nyer a NATO, amikor valójában nem képes rá."

Te tudod mi az az állóháború és miért alakul ki? Azért mert a két fél egyenrangú.

Ukrajna a NATO kétbalkezes, félvállról vett támogatásával együtt is már állóháborúra kényszeríti az oroszokat, akkor szerinted egy teljes Európa mire képes?


A háború kirobbanása után számtalan cikk jelent meg pár hónapon belül, hogy valamiért az oroszok lassabban haladnak és kiderült, hogy szét van lopva a hadseregük.


"A GDP-t a mezőgazdaság, a Martin-kohók, és társai adják, nem pedig a Netflix-sorozatok, a kutyakozmetikusok, meg a vállalti pszichomókusok."

És ebben is vezet Európa.

Egyébként egy netflix is elég erőt ad nyugatnak. Látszik, hogy fogalmad nincs a háborúhoz.

Bizony van ma már kiberhadviselés és egy netflix-nek vannak fejlesztőik és hatalmas nagy számítási kapacitásuk.


Hogy értsd az erőviszonyokat ezen a téren, ha összekapcsolnánk a nyugati számítási kapacitásokat és mindenki erre áll rá, akkor holnap már az orosz politikusok pinkódját is ismernénk.


Az a helyzet, hogy nyugatnak e2e pipeline-jai vannak, míg az oroszoknak csak nagyon alap dolgok gyártása megy.


"Oroszország GDP-jét minimum Indiáéval kell számolni, vagy akár Kínáéval, nem pedig Olaszországéval."

Lol, látod, amikor ilyen kijelentéseket teszel, akkor mindenki tudja, hogy ostoba vagy.

Az orosz GDP sehol nincs és pont azért izzad az ország, mint állat az ukránok ellen, mert nincs pénzük.


"Te teljesen analfabéta vagy a katonai kérdésekben, hogy ezt le tudtad írni."

Jah, én, nem pedig te, aki nem tudja, hogy van kiberháború is...

Amiket te irkálsz, azok max 200 éve létezett elképzelések. Ma már nem lapátokkal harcolnak nyugaton.


"tóvidék is tarkít, Finnországot az ezer tó országának is nevezik, az ilyen terep harckocsizásra és légibombázásra teljesen alkalmatlan"

Itt is látszik, hogy mennyire nem értesz hozzá.

És szerinted, ha elkezdene háborúzni Európa és Oroszország, akkor ezen a területen nem történne semmi? Lehetne ignorálni, mert itt biztos nem támad senki semmit? Nem.


Egy háború esetén az oroszoknak bizony a teljes határukat is védeni kell, amibe beletartozik a finn határ is.

Már Ukrajna határán nincs elég emberük, nem hogy a teljes Eu-s országokat tekintve.


"Ellenben egy olyan ország, ahol az ország háromnegyede gyakorlatilag sík terep, itt-ott fasorokkal szabdalva"

Itt szintén látszik, hogy nem értesz hozzá. Ahogy az erdők takarnak és nehezítik a bombázást, úgy városban erre valók a házak.

Az oroszok ilyenkor pont azt teszik, hogy addig bombáznak, amíg sík tereppé nem válik.

A finnek nem csak terep viszonyok miatt nyertek, mert egy városban sem attól kell félned, hogy fa mögé bújnak az emberek.


"Neked van a történelem tudásod az általános iskola 5. osztályos szintjén."

Jah, ezért nem tudtad, hogy a magyarok megszállás nélkül léptek be a háborúba. :DDDD

Szánalmas, hogy alapinfókat nem tudsz és kikéred magadnak, ha valaki lehülyéz egy hülyét.


#29

"Ezekkel Mire mennének ?"

Te kezdtél el retardált módon arról beszélni, hogy itt harckocsikkal meg tankokkal kell háborút nyerni, amire én már mondtam, hogy rég nem igaz, mert ezek csak simán mozgó célpontok.

Ahogy láttuk is, hogy az orosz páncélos hadosztályt ripityára lőtték.


Itt ami számíthat, hogy mennyi lőszert tudnak gyártani, amiben a nyugat jobb, mint az oroszok.


"Értékük annyi, hogy az orosz ellőjön ~ 1,5-szer annyi ZALA Lancet drónt ..."

Na, és itt megint látszik, hogy nem értesz hozzá, mert akkor nem pattogtál volna a netflix-en, mert egy netflix típusú cégnek pont van tudása arra, hogy drónokat alkalmazzanak.


#30

"Ha szerinted "kis migráns" vagyok, akkor mégis milyen nemzetiségű vagyok ? :)"

Honnan tudjam? Ha van egy egyenlet, amiről tudom, hogy a megoldása nem 3, akkor még nem fogom tudni, hogy mi a megoldása, csak annyit, hogy a 3 nem az.

ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!