Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a balhé már megint a...

Mi ez a balhé már megint a zsidóknál?

Figyelt kérdés

Izrael - Irán konfliktusra gondolok. Min alapszik? Valahogy nekem ez eddig kimaradt az életemből.

Ha lehet nem hosszas cikkek belinkelését kérem, nyilván arra én is rá tudnék keresni. Hanem röviden, pár mondatban összefoglalva.


ápr. 15. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerinted ki balhézik most?
ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezért kérdezem.
ápr. 15. 08:46
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Értem én, hogy a mai világban mennyire nehéz és bonyolult információhoz jutni, csak, a jószivemért, de www.google.hu Izrael - Irán háború.

Szivesen.

ápr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez "igazán hasznos" volt... A kérdés kiírásánál azt a két és fél sort gondolom nehezedre esett volna elolvasni és értelmezni!
ápr. 15. 08:53
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Én erre a kérdésre válaszoltam: Mi ez a balhé már megint a zsidóknál?


Nem kellett volna?

ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 PMC Wagner ***** válasza:
Izral a hónap elején lerakétázott egy iráni konzulátust. Erre most jött egy iráni válasz ami egy légibázis megrongálásán kívül nagyobb kárt nem okozott. És most elvileg izrael fog válaszolni erre
ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi különös, csak a szokásos, Izraelt el akarják pusztítani, csak óvatosan.

Irán egy drónt reptetett Izrael kikötővároába, ahol megsértette egy raktár hullámlemez borítását.

Izrael erre válaszul kinyírt egy rakás terrorista vezért. IRGC, Hezbollah és Dzsihadista vezér találka volt. Szóval vissza nem térő alkalom, 1 légicsapás, sok terrorista.

Irán pedig erre válaszul megcsinálta a világ legnagyobb drón és ballisztikus rakéta támadását, de azért előre szólt mindenkinek, hogy mikor lőnek és hova.


Ennyi eddig. Most Izrael jön, de kizárt, hogy nagy támadást hajtson végre. Irán azért vigyázott, nehogy nagy baj legyen. Egyetlen sérült egy arab csaj, és anyagi kár egy reptér gurulóútjában és talán 1-2 letárolt repülőben keletkezett. Szóval semmi extra. Talán lembombázzák Irán nukleáris vagy fegyvergyártó létesítményeit, aztán ennyi. Nem lesz nagy tüzijáték, hogy ne kényszerítsék rá egymást egy nagyobb valós támadásra.


Viszont azért történtek nem kiszámítható dolgok. Irán egy picivel több rakétát lőtt, mint amiről szó volt, az arabok pedig Izrael mellé álltak, ami elég csúnya retorika az iszlám világban, főleg Iránnak. De semmi több.

ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MDaniel98 ***** válasza:
A zsidók nem szeretik az arabokat, mivel többször is megtámadták őket. Az arabok nem szeretik a zsidókat, és ezzel párhuzamosan Izraelt sem, mert úgy gondolják, jogtalanul vannak a területen+ vallási ellentét is van közöttük, amit főleg a muszlimok vesznek komolyan.
ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Ez alapjában véve igaz, csak Irán perzsa, nem arab. És, mint tényleg kiderült, az arabok állami szinten Izrael mellett állnak. Irán az arab államoknak is ellensége, nem csak Izraelnek.
ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!