Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van Franciaországban...

Miért van Franciaországban ateista diktatúra?

Figyelt kérdés

Én egy ateista vagyok, de nekem az ateizmussal és a tudományra alapozott világnézettel együtt jár az, hogy toleráns vagyok a tőlem különböző emberek felé, és abszolút nem akarnék az ateizmusból "vallást" csinálni, mint ahogy a szovjetek tették.


Nemrég azonban olvastam egy hírt, hogy Franciaországban pár éve betiltották, hogy az iskolákban a gyerekek "vallási szimbólumokat" hordjanak magukon. Azaz, a keresztény gyerekek nem hordhatnak keresztes nyakláncot, a muszlim gyerekek meg nem hordhatnak fátylat, vagy turbánt. Kérdem én, miért? Ha már Franciaország annyira liberális ország, hogy mindenből a szex meg a homoszexualitás toleranciája folyik, akkor igazán toleránsak lehetnének a másként gondolkodóak felé. Ugyanmár, az a kis fémkereszt meg az a turbán/fátyol mit árt az ateista osztálytársaiknak?


Sőt, nemrég olyat is hallottam, hogy be akarják közterületen tiltani a muszlim nők csador-ruháját. Megint miért? Amíg a csuklyás nők nem mennek oda a nem-csuklyásokhoz és nem verik meg őket, azért, mert nem csuklyások, addig az ateista többséget miért zavarja, hogy párezer ember vallási ruhában van?


Az ateizmusnak szerintem pont az a lényege, hogy tudományosan, tiszta fejjel, logikusan gondolkodunk. Ha valaki ateista, ezért számára a vallási szimbólumok semmit se jelentenek, akkor ugyan nem tökmindegy neki, hogy a gyerek nyakában Pikachu-figura, vagy kereszt lóg, vagy a másik gyerek fején baseball-sapka, vagy turbán van?


2010. okt. 28. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Keresztet lehet hordani, de csak kicsit, én nem látható helyen.


Azért vezették be ezt a törvényt, mert úgy léphettek fel a muszlim erőszak ellen, hogy közben megőrizték a demokrácia és a világiasság álcáját, így nemzetközi jog szerint nem lehet blekötni a törvénybe.


Franciaország nem ateista ország, hanem egy keresztény hagyományokkal rendelkező európai állam, melynek lakosságát egyhatod részben muszlimok alkotják. A muszlimokkal meg van pár... khmmm... "probléma", pont, mint Magyarországon a legnagyobb kisebbséggel.


A probléma pedig az, hogy egyrészt irtó sokan vannak, másrészt nem akarnak dolgozni, harmadrészt a muszlim vallást követők nem tartják magukra kötelezőnek a francia törvényeket, ugyaebár "kulturális különbségek" miatt.


Magyarán: a muszlim vallás a nőket fejkendő viselésére kötelezi, amivel viszont rendszeresen vissza is élnek az illető hölgyek. Így pl. egy iskolában dolgozatírás közben a kndő alatt prímán elrejtik a kis head-szetjeiket a fülükben, és a tanár még csak nem is reklamálhat, "vallási okok miatt" pár évvel ezelőttig nem vetethette le a fejkendőt az adott kislánnyal. Ez olyan, mintha Magyarországon egy tanár nem vehetné el egy gyerek puskáját "vallási okok" miatt, mert mondjuk a gyerek kitalálja, hogy az ő vallása megengedi, hogy puskázzon.


De ugyanez van a bolti lopásokkal is: a muszlim nők a hatalmas lepleikbe észrevétlenül tudják pakolni az árut a boltban, és ugye nem lehet őket kötelezni arra, hogy vegyék le a ruhát a biztonsőr előtt...


Aztán, a munkahelyeken általában dress code van, a franciák nagyon ügyelenek erre. Ahol kosztümöt várnak el, mint kötelező viseletet, ott egy muszlim nő nem teheti meg, hogy csadorban járjon. Így nyilván az adott munkakörbe sem veszik fel dolgozni, mert nem felel meg az öltözködése az elvárásoknak. Erre mit csinál a muszlim nő? Feljelenti az adott céget "diszkrimináció" miatt.


Hát, ezért született meg ez a törvény.

2010. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Én vallásos vagyok és szerintem azért van ez, mert van egy fanatikus réteg (mint minden nézetnél), akiknek az a célkitűzésük, hogy az ő szemléletmódjuk érvényesüljön és nem tűrik meg a másikat. Nekem régebbi haverjaim közül jó páran ateisták voltak és soha semmilyen probléma nem volt abból, hogy ki miben hisz. A problémát, mint mindenhol az agresszív emberek jelentik.

A burka dologgal, amit említesz nem értek egyet. Egyrészt nem a fátylat tiltották be, hanem az egész arcot eltakaró viseletet. Ha belegondolsz jogosan, mivel akadályozza a vezetést (igen, így vezettek a nők ott!) és az azonosítást.

A keresztbetiltáshoz viszont kétféleképpen viszonyulok.

Egyrészt az olaszoknál nem tiltottam volna be! Azért, mert demokráciában élünk és ha a többség keresztény, akkor maradjon a kereszt. Ez a demokrácia. Ha viszont ez nem tetszik a tiltakozónak, akkor szerintem el lehetett volna ott maguk között intézni az ügyet és nem kellett volna ekkora felfordulást csinálni. Például az ateista gyerekeket külön osztályba tenni, vagy valami. Nem hiszem el hogy nem tudták volna valahogy megoldani.

Másrészt, ahol a gyerekek többsége nem vallásos ott nem lenne vallási jelkép.

2010. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a papok és a szerzetesek se hordhatnak hagyományos viseletet templomon kívül? Mert ilyen alapon ők is bemehetnek az ABC-be, és elrejthetik az árut a lepel alatt, nem?


Vagy csak a muszlimokkal szemben érvényes ez?

2010. okt. 28. 21:32
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Az egyház és az állam szét van választva! És vannak állampolgári kötelességek! Ha valaki nem fogadja el egy állam rendelkezéseit nem kell odamennie! De az arcátlanság hogy valaki letelepedik egy országban és ő akarja a törvényeket megváltoztatni főként meghatározni.Ennek semmi köze az ateizmushoz! A vallásnak semmi keresnivalója az állami iskolákban!
2010. okt. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a papok sem hordhatnak hagyományos viseletet a templomon kívül. A francia papok sima, egyszerű fekete öltönyben járnak, és csak mise idejére vesznek reverendát. De ez a normális alapvetően: a hitednek benned kell lennie, nem rajtad.
2010. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"A vallásnak semmi keresnivalója az állami iskolákban!"


De könyörgöm, egy k*rva kib*aszott kereszt vagy egy kis fejkendő mit árt az ateista osztálytársaiknak?


Sőt, egyáltalán mi számít vallási tárgynak? Ha ez egyik gyerek nagyon szereti a Dragon Ball-t, Songoku mondásai szerint él, és egy kis sárkánylabda van a nyakláncán, akkor az már vallásnak számít és azt is be kell tiltani?

2010. okt. 28. 21:42
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Látom, nagyon nem érted a helyzetet, kérdező... Nem is györtöm magam tovább a válasszal.
2010. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De, nagyon is értem a helyzetet. Jöttek Franciaországnak muszlim bevándorlók, akik a saját kultúrájuk miatt nem illeszkednek be a francia törvények szerinti életbe.


És a francia vezetők, ahelyett, hogy kitoloncolná őket, vagy olyan szekuláris törvényeket hozna, ami szigorúbban szabályozná az olyan bűntetteket, amiket a muszlim bevándorlók elkövetnek, vallásellenes törvényeket hoz, amivel nemcsak a muszlimok szélsőséges tetteit szorítják vissza (és azt se valami effektíven), hanem sanyargatják az ott lakó, abszolút nem bűnözői hajlamú keresztényeket, buddhistákat, sintoistákat, zsidókat, zaratusztriánusokat stb.-ket.

2010. okt. 28. 21:48
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

" hanem sanyargatják az ott lakó, abszolút nem bűnözői hajlamú keresztényeket, buddhistákat, sintoistákat, zsidókat, zaratusztriánusokat stb.-ket."


Csak nem érted! Miért sanyargatás az ha meghatároznak viselkedési formákat? Nem kell odamenni egy országba ha nem alkalmazkodnak az ottani többséghez!Minek mentek oda?

2010. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem nebezném ateista diktatúrának, csupán egy óriási szégyennek.
2010. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!