Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja sok ember,...

Miért gondolja sok ember, hogy Amerikában elnöki diktatúra van?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Én még senkitől sem hallottam, de aki ilyet ír az elég tudatlan, biztos arra gondolnak, hogy a hatalom az elnök kezében összpontosul a hatalom, ami azért ilyen formában nem igaz.
2011. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én láttam már 1-2 ehhez kapcsolódó kommentet itt. Én nagyon elképedtem rajta. Nem értem miért gondolják róla ezt páran. De persze valószínűleg a tudatlanság miatt.
2011. máj. 4. 21:37
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Minden országban diktatúra van, ahol kapitalizmus van és ezt a diktatúrát plutokráciának, vagyis pénzuralomnak hívják.


A valódi hatalom mindigis azok kezében volt és lesz, akik a termelőeszközök, a termékek, és a piac birtokosai. Gazdasági eszközökkel gyerekjáték kényszerpályára állítani bármilyen kormányt, ha úgy kívánja az aki ezt megteheti, de egy kényszerpályán lévő kormánynak nincsen valódi hatalma, mivel kényszerből cselekszik. Így valódi hatalma annak van, aki kényszerítí őt.

2011. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Én például nem gondolom ezt.

Én azt gondolom, hogy a pénzzel és a kényszer erejével uralkodik az USA-ban pár gazdag zsidó család és az ő üzleti körük.

2011. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nameny


Ugye nem gondolod komolyan hogy pár zsidó irányítja az amerikai elnököt.

2011. máj. 4. 22:02
 6/11 A kérdező kommentje:
az hogy egy országnak van egy vagyonosabb rétege, még nem jelenti az hogy ők irányítják az adott államot. És szerintem a kapitalizmus nem egyenlő a diktatúrával
2011. máj. 4. 22:06
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

De, tényleg ezt gondolom.

Rothschild, Rockefeller, Morgenthau, Kuhn & Loeb, Lazard, Morgan, Warburg, stb.

Ők uralkodnak, övék az igazi hatalom.

2011. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez csak a klasszikus mindenért a zsidók a felelősek duma.
2011. máj. 4. 22:25
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Mert egyszeruek. Azt hiszik, hogy a torvenyhozas ott is ugy mukodik, mint nalunk, csakhogy a Kongresszus ketkamaras es ketevente vannak valasztasok (a szenatusnak csak az egyharmadat valasztjak ujra ketevenkent), az elnokot pedig kulon valasztjak, nem pedig a ahogy hagyomanyosan nalunk a legtobb szavazatot kapott part jeloltje lesz a min.elnok. Az elnoknek tobb joga van, de az idokozi valasztasok soran gyakran kerul kisebbsegbe a Kongresszus egyik vagy a mindket hazaban, szoval konszenzus nelkul ritkan tudja ervenyesiteni az akaratat.
2011. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

"De, tényleg ezt gondolom.

Rothschild, Rockefeller, Morgenthau, Kuhn & Loeb, Lazard, Morgan, Warburg, stb.

Ők uralkodnak, övék az igazi hatalom."


Bizonyíték? Nincs? Akkor ne írkálj hülyeségeket netnáci! Tanulj egy kis közgazdaságtant, hátha megjön tőle az eszed és nem zsidó összeesküvéseket fogsz mögötte látni.

2011. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!