Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen következménye lenne...

Milyen következménye lenne annak, ha az iszlám államok befolyása világméretű lenne?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az iszlám államok nem egységesek, de úgy értettem, ha valamelyik közülük világméretű befolyásra tenne szert? Csak azért kérdezem, mert az ő demográfiai adataik jobbak, magyarán évről évre egyre nagyobb lesz a muszlim vallásúak aránya a földi népességben. Eljön az az idő, amikor a nyugatnak el kell törölnie a szólásszabadságot nehogy a muszlimok támadásaitól kelljen tartani? Tudom, hogy a fundamentalisták jelentik a veszélyt, de őket is muszlim államok támogatják. És hiába hangoztatják, hogy ők mélységesen elítélik mindenzt, de ha már ők lesznek többen és nagyobb lesz a hatalmuk, akkor a szabályokat ők diktálják.
2010. okt. 30. 20:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Szerintem abban lesz a remény, hogyha a nagyon konzervatív iszlám országokban, mint Szaud-Arábia és Irán kitörne valami demokratikus forradalom, ami elűzné ezeket az Ayatollah-kaliberű fanatikus népsanyargató vezetőket és valami demokrata, nyugatbarát kormány jönne létre, ami normális, tudományos, emberbarát alapokra helyezné a társadalmat. Ezáltal lassan megszűnnének a középkorias körülmények, majd a fanatikusság is."

Két választás lehetséges, rossz vagy még rosszabb. Nekik a génjeikben van a szokásukhoz való ragaszkodás és az iszlámot mint fegyvert és önös érdekeik védelmére használják fel. Gyakorlatban egyáltalán nem úgy viselkednek, ahogy az iszlám előírná és nem is úgy éreznek. A szabadságuk elvesztésével, amit önmaguknak köszönhetnek, a gondolkozásuk is korlátolt. Ebből alakul ki a fanatizmus, terrorizmus és az öngyilkos merényletek. Az iszlám tiltja az öngyilkosságot. Aki öngyilkos lesz, annak a családját is utána sok vád és kellemetlenség éri. De istenért feláldozni magát pl. az ellenséggel szembeni öngyilkosságban, vagy egy terrorcselekményben, az dicső.

Kérésre a válasz: Eljönne az utolsó ítélet!

2010. dec. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A három vallást, vagy szentkönyvet, nem annyira a tartalmuk, mint a mögöttük álló emberek különböztetik meg.
2010. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mostarban,boszniában egy muzulmán családnál laktam.a cég fizette.a háború ellenére pozitív tapasztalataim vannak velük.ők sikeresen integrálják lassan az iszlám hitüket a demokráciába.ha a többi iszlám állam az ő mintájukat követné,az ég világon semmi baj nem lenne az iszlám vallással.az iszlámba engem csak a dzsihád,a saría és néhány befolyásos hívő erkölcstelen képmutatása zavar.abból nem kérek.Mostart és könyékét látni kell!lélegzetelállítóan szép.az emberek kedvesek,a tenger 80 kmre van.
2010. dec. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Iszlám=Embernek lenni, és fejlődés! Valójában, csak az Iszlám civilizáció mutatott fel kiemelkedő, erkölcsi, és technikai fejlődést! A nyugatot folyamatosan visszatartja a politikai, gazdasági, és hatalomvágyi orientáltsága a fejlődésben. Nem működő képes társadalom.
2011. máj. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

A válasz írója 33%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-15 01:10


Ezt te el is hiszed? Az iszlám csak megóvta az antik tudást, semmit nem tett hozzá. Még ma sem. A nyugat fejlesztette tovább. Ennyit a halott civilizációdról!

2011. máj. 22. 10:44
 16/20 anonim ***** válasza:

Még az első gimnáziumos töri könyv is engem igazol! Nyisd ki! Ott van benne, amit mondtam.


[link]

2011. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz:

Felszabadulás, és közbiztonság.

ÉS VÉGRE MEGSZŰNNE AZ UZSORA RABSZOLGASÁG!!!


Amúgy egyszer tényleg világméretű lesz a hatalmuk.

2011. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Az iszlám csak megóvta az antik tudást, semmit nem tett hozzá."


Hmmm...

Akkor ajánlom ezt figyelmedbe!


"A világ az iszlám mérnököknek köszönhet számos forradalmi újítást, mint a vízi erő ipari méretű alkalmazása, a szélenergia hasznosítása, a gőzerő kiaknázása, és a fosszilis energiahordozók, mint a petróleum. Az első vízimalmok a 7. században létesültek, míg a 9. századtól széles körben elterjedtek."


stb stb stb...


[link]

2011. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Valaki rosszul fordította az angol wikit, előző! :D

A gőzerőt például tudom, hogy az ókori görögök alkalmazták először és a vízienergiát is a rómaiak. Muhaha.

2011. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Muhaha"


XD


Most megkönnyebbültél, igaz? XD Pedig nem kéne... Hogy miért? Mert nincs igazad. De ha még igazad is lenne, abban a két három dologban, akkor se lenne igazad, abban, hogy az Iszlám Világ nem fejlesztette tovább amit máshonnan átvettek, és hogy nem találtak fel semmit.


Ne árnyékboxolj! Nem éri meg!

2011. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!